Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

    Това не е XL7. а гранд витара лимитед МК2 със 7седалки и само за американският пазар с двигател 2,7. В Европа ще го намерите чисто нов никога, а сега който си го купи ще поревава от време на време в магазина. Тази наистина е американка, освен външните признаци и таблото и е кафяво, но няма снимка на двигателят, така че дали е, не се знае
    Аз коментирах само модела XL7, това че са си направили експеримент с лимитирани бройки при въпросният модел на гранд витара не ме вълнува.
    Признавам, че слагат посоченият мотор и на МК2 на Гранд витара, беше ми известно и преди това, но предвид ограниченият тираж и незаинтересованността ми от модела не ме впечатлява.
    Отделно рядко вярвам на родните джамбази, тъй като не са много наясно с японските автомобили и специално със Сузуки, гледал съм всякакви недомислици и измислици.
    Забрави ли сте 2.4 L J24B l4 (petrol).

    Коментар


    • #32
      От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

      Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
      Това не е XL7. а гранд витара лимитед МК2 със 7седалки и само за американският пазар с двигател 2,7. В Европа ще го намерите чисто нов никога, а сега който си го купи ще поревава от време на време в магазина. Тази наистина е американка, освен външните признаци и таблото и е кафяво, но няма снимка на двигателят, така че дали е, не се знае
      Аз коментирах само модела XL7, това че са си направили експеримент с лимитирани бройки при въпросният модел на гранд витара не ме вълнува.
      Признавам, че слагат посоченият мотор и на МК2 на Гранд витара, беше ми известно и преди това, но предвид ограниченият тираж и незаинтересованността ми от модела не ме впечатлява.
      Отделно рядко вярвам на родните джамбази, тъй като не са много наясно с японските автомобили и специално със Сузуки, гледал съм всякакви недомислици и измислици.
      Забрави ли сте 2.4 L J24B l4 (petrol).
      Тъй като съм се интересувал от модела и знам:
      1. Продава се поне в Швейцария, Русия и САЩ;
      2. Аз лично съм карал такъв в Грузия;
      3. Лично съм оглеждал 3 или 4 екземпляра внос от Швейцария;
      4. 2.4 замества 2.0 след фейса както 3.2 замества 2.7;
      5. Късите бази имат бавни и блокаж само ако са 1.9 дизел.
      6. Всички дълги бази са с бавни и блокаж.


      Ноооооо стига толкова по въпроса
      Мисля стана ясно.
      Темата между другото е за Гранд Витара а не ХЛ7
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #33
        От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

        Грузия не е в Европа, географията ви куца. Аз отговорих специално за 2,7 мотора, защото е свързан с XL7, а и той се води Гранд витара, вие ми говорите за тази след 2005, говорете си, не ми пречи. Въпросният модел след 2005г не ме интересува, тъй като няма рама и си е чист паркетник.
        Последно редактирано от trent; 03-08-18, 12:09.

        Коментар


        • #34
          От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

          Първоначално публикуван от trent
          Грузия не е в Европа, географията ви куца. Аз отговорих специално за XL7 и той се води Гранд витара, вие ми говорите за тази след 2005, говорете си не ми пречи. Въпросният модел не ме интересува, тъй като няма рама и си е чист паркетник.
          Не бъркай ЕС с Европа като континент, уточни се какво казваш.
          Освен ако нещо не са се разместили континентите Грузия си е в Европа.
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #35
            От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

            Колеги, да повдигна малко темата с 1-2 въпроса
            Някой има ли впечатления дали Гранд Витара III е по-широка от вътре и съответно като габарити спрямо Тойота RAV4 (след 2006 г.)?
            Интересуват ме мнения за други сравнения между двата модела - дали Сузукито е по-високо и проходимо, и дали бензиновите мотори 2.0 и 2.4 имат проблеми с газифициране?

            Коментар


            • #36
              От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

              Сузукито е по-проходимо от Рав-ва. Говоря от практически опит. ( както е писано има и понижаващи предавки)
              По-високо е. Стоковият клиренс е 21 см мисля. Ако се сложат по високи гуми се увеличата и е дотатъчен за местата, където може да мине.
              2.0 Двигателя се газифицира лесно и няма особености. Евентуални проблеми са леглата на клапаните, които се вкопават след експлоатация на газ.
              Сузукито е по-широко вътре и усещането е че се кара джип. Окачването е стегнато. Купето е по-високо от на Рав. Влиза се и се излиза лесно. Рав-ва е лек автомобил с малко по-висока позиция на седене. Тук пояснявам че правя сравнение между двете джипообразни. В никакъв случай не плюя Рав- ва, да не наскачат сега феновете срещу мен.

              Коментар


              • #37
                От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                Вкопаването на клапаните го има и при РАВ и при ЦРВ и при всичките модерни автомобили с по 4 клапана на цилиндър. Не става веднага, а след 50-100 000 км на газ. Общо взето няма пълно спасение. От доста време не се произвеждат двигатели с по 2 клапана нацилиндър. А и такива съм виждал с вкопани и прегорени клапани, само че след доста по-голям пробег.

                Та идеята ми е да се търси кола, която до сега не е карана на газ. Ти да си я монтираш и да знаеш, че едно 5 години няма да имаш сериозни грижи.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #38
                  От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                  Bullet_pk, абсолютно си прав. Тъй, като въпроса беше за двигателите на Сузуки-то затова се ограничих до него.
                  Още нещо, на Сузуки ГВ клапаните се регулират, нямат хидравлични компенсаторни. Регулирането на време, забавя процеса на вкопаване в някаква степен.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                    Браво за компетентните мнения, със сигурност ще са ми от полза. Значи по отношение на проходимост, клиренс и вътрешна широчина, Гранд Витарата е по-добре от RAV4.
                    А относно бензиновите мотори 2.0 и 2.4 с ръчни скорости прочетох, че и двата не са пъргави и са малки за това купе, но все пак някакви други мнения - кой от двата е по-добър, съответно като отношение между вървене и разход. Имат ли някакви слаби места и като цяло кой мотор да търся?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                      Мога да ти дам мнение за 2.0, 140кс. Слаб е за купето, ако искаш да гониш Х-5ци по магистралата. Двигателя реално не е много жизнен но си подържа прилична скорост и има прилично ускорение.
                      За извън пътя е добре балансиран и не е нужно да го държиш във високи обороти.
                      Разхода е около 10-12 литра бензин смесен. Извън града с нормална ( до 120) скорост пада и под 10
                      Имай в предвид че колата не е проектирана за магистрална бегачка, не това е концепцият и.
                      За слаби места аз лично не съм чул, но не съм се и интересувал много. Моята я карах до 90000км от 0 км и само консумативи сменях. В предвид че си я завирах по горите и не е жалена.
                      Ако друго те интересува питай.
                      п.п. 2.4 двигателя е 167 конски сили. Нямаше тогава такъв и взех 2.0. По-късно карах на мой приятел 2.4. Лично за мен разликата не е голяма спрямо 2.0 По-скоро вземи този, който е на по-малко километри и не е бил подлаган на газов тормоз.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                        Първоначално публикуван от platinium Преглед на мнение
                        Браво за компетентните мнения, със сигурност ще са ми от полза. Значи по отношение на проходимост, клиренс и вътрешна широчина, Гранд Витарата е по-добре от RAV4.
                        А относно бензиновите мотори 2.0 и 2.4 с ръчни скорости прочетох, че и двата не са пъргави и са малки за това купе, но все пак някакви други мнения - кой от двата е по-добър, съответно като отношение между вървене и разход. Имат ли някакви слаби места и като цяло кой мотор да търся?
                        За мен най добре 2.7 или 3.2 ама са само автомати.
                        2.7 автомат дава средно 10-11 разход бензин инзвънградско а върви доста повече от 2.0
                        Иначе ГВ3 не е бегачка, скърцащи пластмаси, малък багажник, дървена возия абе не е премиум автомобил.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                          2.4 от първите години има проблем с блока. И имам спомен, че го нямаше, като резервна част в Европа.
                          8)

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                            Да в началото на производството 2.4 цепи блока. Иначе моята 2.0, на извънградско по колонка я свалих на 7.5-8 литра, с каране на автопилот с 90.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                              От девети февруари, преди две години , разпитваш за тези джипоподобни и още не си решил .
                              Колко време ти трябва?
                              Или просто разчесваш езиците и гледаш като всеки баш българин дансънабуташ .

                              Определено не стават за оффроад и двете .
                              Карал съм раф4 , имам гранд витара 2 .
                              Рафа гори 6,8 - 7,3 (дизеловия вариант ) , на магистралата си се кротва на 120 и мърка .
                              Даначето със рено мотор 1,9 (пак дизел ) по ниско от 9,5 със пенсионерско каране не мога да го смъкна .
                              Сега вече ще решиш ли да си вземеш Рав4 ?
                              Щото ниските при тоя "оффроад" дет си го споменал и се минава със обикновенна жигула - хич няма да ти са от полза .
                              Аз за три месеца ги включих само като я купувах и видях , че ги има.

                              Комфорта в купето е сравним . По принцип ако няма допълнително изисквания, тапицериите се правят от евтини материи.
                              Рав е по разпространен и има доста части по моргите .
                              Като собственик на СГВ2 - съвет - не си я купувай.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                                Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                                ....
                                Като собственик на СГВ2 - съвет - не си я купувай.
                                Е да де ама темата е за СГВ след 2006 тоест третата версия а не втората

                                Разликата е огромна във всичко, окачване, пътно поведение и т.н.
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X