Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпрос относно свещите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: въпрос относно свещите

    Поръчах и купих Зафира през 2003г в Германия директно от Опел в Wuppertal и тя дойде с тези свещи. Смених ги на 60.000км и от тогава имах само ядове докато ненамерих същите в ebay.de. Сега са на 20.000км и още няма проблем.
    Нито една от другите марки (купувани по каталог с една или три електроди) не изкараха повеч от 10.000км (двигателя започва да тресе, един път ми светна check engine след 500км като сложих Beru).Затова върнах оригиналните за още 10.000км. Най-близко са Bosch които изкараха 15.000км. Зафирата сега е на 195000км и пак съм с оригиналните.
    Three witches watch three Swatch watches.
    Which witch watch which Swatch watch?

    Коментар


    • #32
      От: въпрос относно свещите

      Колегите ти казаха всичко. Ако не само свещите, а и двигателя е на 45К слагай каквото казват те и от фабриката в книгата.. Ако обаче не е, мерни му компресията, но трябва да знаеш и действителната при производството..Може да се наложи да мръднеш малко.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #33
        От: въпрос относно свещите

        petkov_bb: умишлено игнорирам постовете ти, за да не влизам в лични спорове, но явно ти много държиш публично да го направим. Първо, не е лошо да не смесваш Ви с Ти. Второ, "Проблема с Вашия въпрос е "проблемен"." ами...... отговора с твоя отговор не ми отговори на въпроса. Трето, "Освн това свещит е се сменят Пр. два комплекта за вашите 45 000 км. и не е толкова проблемно."- какви два комплекта и кой говори за проблем със смяната? Трето, като имаш нещо да кажеш, което мислиш съм сгрешил, ми го кажи лично на мен. Както аз ти писах на лични какво не ти харесва темата, но ти не ми отговори там, а продължаваш да философстваш тук. Четвърто, колегата не ми е дал пълна информация, аз за разлика от теб чета внимателно. И пето, ако искаш наистина да си полезен по темата, щом топлинното число е водещо в избора, ще ми покажеш ли свещ от гореизброените, която има различно от другите топлинно число? Според информацията, която аз намирам за тях, всички имат еднакви стойности.


        Коментар


        • #34
          От: въпрос относно свещите

          Sergej: благодаря за опита, аз също четох кофти коментари за иридиевите на NGK поставени на Vectra C, явно не се сработват много добре заедно. Ще потърся същите като моите, ще пробвам в Опел Германия, че тук ми предложиха някакви други на външен вид, пише GM, но изглеждаха различно.
          Поздрави!

          Коментар


          • #35
            От: въпрос относно свещите

            Ако на колата има монтирано гъзово растройство!!! слагай един иридиум или платиниум без да му мислиш )))))))
            Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

            Коментар


            • #36
              От: въпрос относно свещите

              Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
              Ако на колата има монтирано гъзово растройство!!! слагай един иридиум или платиниум без да му мислиш )))))))
              Много мъдро .Сам ли го измисли?

              Коментар


              • #37
                От: въпрос относно свещите

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                Опел Вектра С с този двигател се произвежда до 09/2005 .... Ако има некво значение де ...
                Да, ама търсенето не отговаряло на предлагането през следващите няколко години

                Първоначално публикуван от bambal Преглед на мнение
                Трябва ли да търся свещи със същото разстояние както е предвидил производителя?

                Да, по простата причина че автомобилът се контролира от компютър, а компютъра разбира само от цифри. Ако някъде се промени цифра, компа почва да бибипка. Евентуално закашляне, по-малко мощност от цилиндрите ще се засече от някой сензор, и святка чек енджина.


                По принцип, толерантност има (дори затова че разстоянието се увеличава леко с износване на електродите от дълга служба). Една и съща свещ може да има различно разстояние на електродите, затова гледай най-вече какво се иска за твоя автомобил. Ако системата подава волтаж Х, то ще се изисква свещ с разстояние Y. Но пък иридиевите свещи, да речем, се нуждаят от по-малък волтаж за да запалят и затова може да си сложиш иридиева с леко по-голямо разстояние (стига да е препоръчана за твоя автомобил).


                Първоначално публикуван от bambal Преглед на мнение
                Снимката, която показваш е на свещ с един електрод, а Car Test казва, че трябва да е с три.
                Теоретично, повече електроди осигуряват повече възможни пътища да се получи искра => са по-надеждни и изтрайват по-дълго (някои се водят и самопочистващи се). Независимо от броя на електродите вършат една и съща работа - осигуряват една искра. Както се спомена, съществено е топлинното число (което вече е технически параметър, специфичен за съответния двигател). От посочените в темата свещи за твоя автомобил, иридиевата е с един електрод (NGK PLTR6A-10G, номер на част на производител 3587/ Беру Z315 / Денсо 5339), обикновената е с три (NGK LTR6B-10T , номер на част на производителя 5948/ Bosch HLR8STEX / номер на част на Опел 91 990 38 / номер на част на Бош 0 242 229 661 ).


                Първоначално публикуван от bambal Преглед на мнение
                Аз мисля, че въпросът се отнася за ВСИЧКИ коли и ВСИЧКИ двигатели
                ...
                да разбирам ли, че предимството на иридиевите свещи е само в по-дългия живот? Отново срещнах противоречиви мнения, според някои свещите водят до по-добра динамика и мощност...
                Отнася се, в смисъл че разстоянието между електродите значи "нещо" по принцип. Но различните двигатели искат различни "неща", и ако нещо е хубаво за твоята кола, може да е лошо за колата на съседа. По-голямо разстояние изисква по-голям волтаж.


                Иридиевите са според зависи, както от двигателя така и от условията на шофиране - не се препоръчват за по-стар двигател който яде повече масло например, или ако ежедневно висиш в задръствания (били податливи на зацапване). Колкото повече фактори добавиш, толкова повече различни резултати ще се получат на практика. При по-грубо каране и кофти гориво издържат по-малко. Освен дълготрайност казват че палят по-сигурно, от там евентуално да забележиш че двигателят работи по-добре от преди (в сравнение със старите, зацапани свещи), не че нещо се добавя допълнително. По-скоро с тях двигателя работи максимално добре в нормалните си параметри. Промяна в "мощност" евентуално да се вижда при повече цилиндри, V6, V8.


                Първоначално публикуван от bambal Преглед на мнение
                тук ми предложиха някакви други на външен вид, пише GM, но изглеждаха различно.
                гледай цифрите/техническите показатели

                Коментар


                • #38
                  От: въпрос относно свещите

                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  Много мъдро .Сам ли го измисли?
                  Почти сам го измислих, да...
                  Колегата не каза дали има газово колата, и ако има газово тези "оригналните" свещи вече не важат там...
                  И му предложих ако е с газово, да не се занимава с глупости, а да слага едни иридиеви свещи, защото после ще сменя бобина!!!
                  Не виждам какво толкова много чудно има в предложението....
                  Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                  Коментар


                  • #39
                    От: въпрос относно свещите

                    Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                    ...
                    Иридиевите са според зависи, както от двигателя така и от условията на шофиране - не се препоръчват за по-стар двигател който яде повече масло например, или ако ежедневно висиш в задръствания (били податливи на зацапване).
                    И теорията, и моята практика показват точно обратното. Прощават всякакви грешки.

                    Особено впечатляващо се отразяват на стари 2Т машини - питайте Димо

                    Коментар


                    • #40
                      От: въпрос относно свещите

                      Иридиевите свещи са за съвсем друго се използват, ама щом пък цъкате - няма да ви пиша за какво са!!!!
                      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                      Коментар


                      • #41
                        От: въпрос относно свещите

                        Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                        Колегата не каза дали има газово колата, и ако има газово тези "оригналните" свещи вече не важат там...
                        Това не е задължително вярно. Имам изминати около 350000 на газ с три различни автомобила и винаги съм слагал само оригиналните свещи. Резултата винаги е бил отличен.

                        Коментар


                        • #42
                          От: въпрос относно свещите

                          Тя иридиевата свещ е за друго
                          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                          Коментар


                          • #43
                            От: въпрос относно свещите

                            Traqn Savov:колата е само на бензин, нямам газова уредба, но и аз намерих доста съвети по форумите, че иридиевите са препоръчителни и за газ.

                            Asteri:
                            Точно такъв тип съвет се надявах да получа, изчерпателен и с конкретни съвети, благодаря!!! Днес свалих отново моята свещ и на нея пише ACDelco 12571040 (със зелен надпис), Made in Germany HLR8STEX, с три електрода. Тук нещо не разбирам, единият номер (12571040 ) е каталожен на ACDelco, а другият- на Бош, това означава ли, че това са реално свещи на Бош, но произведени по лиценз на ACDelco или нещо подобно? В смисъл, ако поръчам свещ на Бош с номер HLR8STEX същата ли би трябвало да бъде (знам, че ще пасне по данни) или не?
                            Също така, понеже досега не съм ползвал каталози за авто части, при крос референтни номера на една и съща марка, тоест два номера на GM пише, че са напълно съвместими, това означава ли, че са абсолютно едни и същи части, но се използват в различниавтомобили, или има някаква малка разлика в тях?
                            Ако правилно се ориентирам, тази свещ същата ли е както оригиналната, въпреки че е брандирана като GM?

                            Ясен:Иридиевите свещи ми изглеждат наистина примамливи по характеристики, но ме притесняват немалкото негативни мнения по различните форуми и с тази кола не ми се рискува. От друга страна според теб подходящи ли са за Тойота Карина бензин 1.6 92 година?

                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #44
                              От: въпрос относно свещите

                              Те на Субаруто оригинално излиза от завода с такива свещи....

                              http://www.ebay.com/itm/Genuine-OEM-...-/330614514433
                              Само 50 долара на парче, кво му плащаш...


                              При високите натоварвания на двигателя, и по бедни смеси, се създават трудни условия за запалване на горивната смес.

                              Трябва по мощна и концентрирана искра, а това става като се прави остър като игла електрод, обаче има проблем!! обикновеното желязо би се стопило или изкривило ако е толкова тънко, трябва иридиев или платиниев или волфрамов матрял да се сложи..

                              Така: Свещите подобряват паленето, при високи натоварвания, имат по дълъг живот, пробивното напрежение е по ниско, към 15 киловолта, докато на обикновените са 30 киловолта..


                              Ако двигателя ти е 1.4 70 коня, няма да стане 100, даже няма и да забележиш разликата от свещите.

                              Тогава за какво да сложа скъпи:
                              Изкарват по дълго "на практика по 150хил",
                              Пазят бобината от пробив,
                              Задължителни са за високо натоварени двигатели,
                              Много силно препоръчителни за ГАЗ, заради по затруднените условия на запалването на газо-въздушната смес..


                              Сега важният въпрос, пържола или боб, и с боб ще се наядеш, ама друго си е една пържолка сочна..
                              Последно редактирано от Traqn Savov; 11-02-17, 18:31.
                              Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                              Коментар


                              • #45
                                От: въпрос относно свещите

                                Дали ще са подходящи за Тойота Карина не знам - нямам такава кола. Ако имах първото нещо при проблем със свещите щеше да са иридиеви свещи и чак после щях да се замисля ако проблемът не се реши изцяло.

                                Първоначално публикуван от bambal Преглед на мнение
                                ...Тук нещо не разбирам, единият номер ([/COLOR]12571040 ) е каталожен на ACDelco, а другият- на Бош, това означава ли, че това са реално свещи на Бош, но произведени по лиценз на ACDelco или нещо подобно? В смисъл, ако поръчам свещ на Бош с номер [COLOR=#000000]HLR8STEX същата ли би трябвало да бъде (знам, че ще пасне по данни) или не?
                                Също така, понеже досега не съм ползвал каталози за авто части, при крос референтни номера на една и съща марка, тоест два номера на GM пише, че са напълно съвместими, това означава ли, че са абсолютно едни и същи части, но се използват в различниавтомобили, или има някаква малка разлика в тях?
                                Ако правилно се ориентирам, тази свещ същата ли е както оригиналната, въпреки че е брандирана като GM?
                                Засягаш много сложен и много крив проблем при авточастите. Няма такова нещо като напълно еднакви части - изменения в производствения процес има и между отделните серии, произведени в различни седмици. При свещите обаче проблемът не е нито сложен нито особено крив защото изобщо в обръщение са не повече от около 60 различни вида (според геометрия, топлинни и ел. параметри) запалителни свещи и това число обхваща леки коли, товарни автомобили, мотоциклети, тревокосачки, бензинови помпи за вода и каквото друго се сетиш. А в 90% от леките коли се намира един от 5-те най-разпространени вида.

                                Ако нещо има номер на Бош най-вероятно е произведено от Бош независимо каква друга марка и означение носи. Или е поне менте претендиращо че е Бош. Във всеки случай не можеш да сбъркаш ако намериш нещо което легитимно носи този номер и го завинтиш на същото място. Особено пък ако е запалителна свещ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X