Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпрос относно свещите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: въпрос относно свещите

    Е щом колата е с фабричните свещи още няма какво да се чудиш. Вземай точно такива и няма да сбъркаш. Не пише ли на свеща каква е?

    Коментар


    • #17
      От: въпрос относно свещите

      Пише някакъв каталожен номер, но по интернет не виждам да се предлагат такива, а аналози на други марки, а в оторизираните сервизи не са същите.
      Та в крайна сметка, това разстояние между електродите защо е различно за едни и същи марки дори?

      Коментар


      • #18
        От: въпрос относно свещите

        Първоначално публикуван от bambal Преглед на мнение
        Всичко много добре, ама аз си мисля, че идеята на форума е да се помага на някой, който има конкретна нужда. Ясно, че писалите дотук нямат компетентно мнение по въпроса, не разбирам защо разводнявате темата и обърквате тези, които четат.
        Разбира се, че не съм ходил при някой мангал да питам, допълнително и на офисициалния сайт на NGK препоръчват два вида свещи с различни разстояния, ето например със сериен номер BKR6EP-13 BKR6EYA-11
        А иначе за по-стари автомобили, например Тойота Карина, не мога да намеря официални данни за използваните части, а за Опел Вектра 2009 отивам в официалния сервиз с оргиналната свещ и там искат да ми продадат някаква друга на външен вид, която уж била по-добра, ама нито на нея, нито на кутията й има характеристики- затова и търся помощ тук. Мисля, че въпросът е интересен и за много други хора, да не говорим, че голяма част от четящите може да са се филмирали дали последния път когато са купували свещи по каталог не са им дали грешната част.
        За да ти се отговори, трябва да поставиш адекватно въпросите. Каква кола, с кой двигател? Ти в момента питаш "кой съединител за червена кола да си купя"

        Коментар


        • #19
          От: въпрос относно свещите

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          А за да не се разправяш с глупости - още като вземеш колата вземаш един комплект иридиеви свещи. Никой у нас не кара кола толкова дълго, че да се износят.
          Ясене, моята дойде от Япония с иридиеви, ама сАмите джапонци пишат за се сменят на 50 000 км. И аз като един съвестен авропеец ги смених, мисля без нужда.
          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

          Коментар


          • #20
            От: въпрос относно свещите

            Аз мисля, че въпросът се отнася за ВСИЧКИ коли и ВСИЧКИ двигатели, затова съм го формулирал по-общо, не виждам какво му е неадекватното. И ако трябва да се преведе чрез твоя пример, по-правилно би било: ако един и същ производител предлага различни съединители за един и същ модел автомобил с един и същ двигател, то защо тези съединители са с различни параметри и това проблемно ли е?

            Още веднъж: моля, по темата да пишат хора, които наистина могат да дадат смислен отговор и смятат, че са запознати с материята.

            До Ясен: да разбирам ли, че предимството на иридиевите свещи е само в по-дългия живот? Отново срещнах противоречиви мнения, според някои свещите водят до по-добра динамика и мощност, а според други до никаква разлика в усещането. Разликата в цената между обикновените, платинените и иридиевите свещи е нищожно малка, просто се притеснявам да не направя някоя поразия с грешния избор.

            Поздрави!

            Коментар


            • #21
              От: въпрос относно свещите

              Първоначално публикуван от bambal Преглед на мнение
              Аз мисля, че въпросът се отнася за ВСИЧКИ коли и ВСИЧКИ двигатели, затова съм го формулирал по-общо, не виждам какво му е неадекватното.
              То, ако беше така, всички щаха да карат с един вид свещи!
              Ясен нагоре е писал относно разстоянието. То е най-малкия фактор за добрата работа на една свещ, пък и се променя много лесно.
              п.с. При изправна запалителна уредба, де.

              Коментар


              • #22
                От: въпрос относно свещите

                Иридиевите свещи живеят много по-дълго и имат малко по-малък процент пропуски на запалването. Дали ще го усетиш като повишена мощност и понижен разход не е сигурно, но 50 или 100 хиляди километра (колкото им се полагат на съответния модел) си ги изкарват във вид много подобен на този от кутийката.

                Това не отменя нуждата да се уцели топлинното число и поне приблизително - електродното разстояние.

                Пъпката ако се отдели не знам какво може да направи, освен да спре да работи свещта. Тя самата пъпка е нещо като 0.3-0.5мм диаметър и височина и ще си излезе незабелязано през клапаните. Не ми е хрумвало да отворя да видя дали някоя не се е отделила.

                Коментар


                • #23
                  От: въпрос относно свещите

                  Благодаря за бързите отговори. Тогава в каталога на NGK за Вектра C 2009 2.2 бензин 147 коня двигател z22se ми дава следния избор:

                  иридиеви PLTR6A-10G или LTR6B-10T обикновени.

                  В този случай не виждам разлика в топлинното число (и в двата случая е 5), и двете свещи са с един терминал, само че оригиналните са ми с 3 терминала. При това положение кои да си взема?
                  Последно редактирано от bambal; 09-02-17, 14:13.

                  Коментар


                  • #24
                    От: въпрос относно свещите

                    Хм, я снимай оригиналните добре от всички страни, да се четат всички надписи по тях и ги прикачи тук.

                    Коментар


                    • #25
                      От: въпрос относно свещите

                      Толкова ли е трудно да отидеш в магазина със големия талон и да кажеш че искаш свещи за тая кола.Ся почвате ама то ми го набутаха ама то магазинера не разбирал .....ми на доктор как отивате бе .Щам толкова си разбирате ко питате тук кви свещи кви растояния .Ясен точно писа има онлай каталози .Друго е да питаш кви свещи ще стане на моя дарак щото в оторизирания сервиз ми искат толкова пари колкото аз за година не давам за гориво.
                      Последно редактирано от meha1971; 09-02-17, 16:55.
                      ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                      Коментар


                      • #26
                        От: въпрос относно свещите

                        Първоначално публикуван от bambal Преглед на мнение
                        ...... .... Вектра C 2009 2.2 бензин 147 коня двигател z22se ....
                        Мдааа ...
                        Опел Вектра С с този двигател се произвежда до 09/2005 .... Ако има некво значение де ...

                        Оригинално от завода излиза със свещи AC-Delco - HLR8STEX с три електрода и разсояние между тях 1,0 - 1,2 мм.
                        Възможна замяна с:
                        BERU
                        Артикулен код: Z 222 0002630715
                        Описание: Беру свещ Ultra-8STUX 14KR
                        NGK
                        Артикулен код: LTR6B-10T 5948
                        BOSCH Electrics
                        hlr8stex 1.1
                        Артикулен код: 0 242 229 661

                        Цени .. от около 9 до 14 лв. на свещ.
                        ВСИЧКИ по-горе изброени са с 3 електрода ... всеки може да го провери ... и дали стават за въпросния двигател.
                        Не виждам къде е драмата.

                        И .. да си призная ... сменял съм свещи на такъв автомобил. Сложих горепосочения Бош ... на цена 8,42 лв.
                        Последно редактирано от CarTest™; 09-02-17, 17:39.
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #27
                          От: въпрос относно свещите

                          Не слагай нищо освен AC Delco, от опит, аз имам зафира със същия двигател,

                          това е твойа свещ:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0022.jpg
Прегледи:1
Размер:136.4 КБ
ID:5743085
                          Последно редактирано от sergej; 09-02-17, 18:18. Причина: снимка
                          Three witches watch three Swatch watches.
                          Which witch watch which Swatch watch?

                          Коментар


                          • #28
                            От: въпрос относно свещите

                            Първоначално публикуван от bambal Преглед на мнение
                            Аз мисля, че въпросът се отнася за ВСИЧКИ коли и ВСИЧКИ двигатели, затова съм го формулирал по-общо,

                            Още веднъж: моля, по темата да пишат хора, които наистина могат да дадат смислен отговор и смятат, че са запознати с материята.

                            !
                            Много по лесно се дава смислен отговор!
                            Проблема с Вашия въпрос е "проблемен".
                            Модератора-"Car Test" Ви дава данните за конкретния автомобил от "датата"-при мен излиза ,че се произвежда от 2002 до 2008 г. което приемаме, че не "решаващо".
                            Освн това свещите се сменят Пр. два комплекта за вашите 45 000 км. и не е толкова проблемно.

                            Коментар


                            • #29
                              От: въпрос относно свещите

                              Car Test: на талона пише 2009, автомобилът е купен 2009, не вярвам да е залежавал 4 години по складове, така че явно има грешка в програмата.
                              Пишеш, че изброените от теб свещи са с 3 електрода, но всички резултати в гугъл за NGK излизат с 1 електрод, вкл. и на каталога на NGK.
                              Драмата е, че задавам въпрос свързан с принципа на работа на свещите, който едни потребители решиха да тълкуват по напълно погрешен начин, след което Ясен ми даде конкретен и точен отговор, от който се породиха два допълнителни въпроса. Всичко друго е разводняване и въпрос на манталитет.
                              Ще съм ти благодарен, ако си сигурен, че оригиналните свещи са на ACDelco да ми дадеш номер на модела им, аз в интернет не ги намирам (дал си номера на другите 3 марки).

                              SERGEJ: Снимката, която показваш е на свещ с един електрод, а Car Test казва, че трябва да е с три. Също така ще споделиш ли защо препоръчваш да не се ползват други свещи, имал си ядове или ..?


                              Коментар


                              • #30
                                От: въпрос относно свещите

                                Първоначално публикуван от bambal Преглед на мнение
                                Car Test: на талона пише 2009, автомобилът е купен 2009, не вярвам да е залежавал 4 години по складове, така че явно има грешка в програмата.

                                Ще съм ти благодарен, ако си сигурен, че оригиналните свещи са на ACDelco да ми дадеш номер на модела им, аз в интернет не ги намирам (дал си номера на другите 3 марки


                                Прочети още веднъж - колегата ВИ е дал пълната информация!!!!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X