Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

    Здравейте колеги. Нов съм и във форума и с лодките. Миналата година си купих нови Зандер 360 и Мер 6 от Тедо. Сега се чудя дали да заменя 6-цата с 9.9. Знам , че е по-добре но ме притеснява теглото.По принцип се боря сам и със 6-цата нямам проблеми. Моля Ви споделете опит относно възможността човек сам да се "пребори" с Мер 9.9.

  • #2
    От: Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

    Май има 38кг. Тежичко е за пренасяне. Колкото и близо до водата да си.
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

      Здравей Асене! Благодаря ти за бързата реакция. Гледам има и количка за пренасяне около 200 лв. струва. С нея може ли да се облекчи ситуацията?

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

        Ти си преценяваш. Аз умишлено останах с по-маломощен само заради теглото.
        LZ1AIV

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

          Това е въпрос на физика, а каква е твоята само ти си знаеш. Вземи нещо тежащо 40кг и неудобно за носене и пробвай да го занесеш на 10-15 метра на някое място което наподобява бреговете на язовирите които най-често посещаваш и ще си изясниш картината. После пробвай да го товариш иразтоварваш и си прецени дали се получава или не.
          Subaru Legacy 2.5
          Suzuki GS500 E

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

            Напълно съм съгласен но все пак си мисля ,че допълнителната мощност дава предимства при непредвидени ситуации с времето. Аз по принцип не съм по язовирите. За 2-3 седмици в Гърция и това е за цяла година. Притеснява ме , че 6-цата с трима ( около 160 кг ) и 30-40 кг. багаж става баржа . Не ме притеснява при обичайни ситуации но понеже съм с дете и жена ако има форсмажор дали наличието на допълнителна тяга не е ли по-добре? Нямам много опит и затова питам за да не се окаже, че не ми е било нужно. И пак искам да попитам има ли някой с опит с количка . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:koli4ka-stoika-za-dvigatel.jpg
Прегледи:1
Размер:85.3 КБ
ID:5743042

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

              Тези килограми са за двутактови мотори-такъв ли търсиш?
              Ако е така-направо вземай 15 коня-същите кила е(9.9 е "задушена"15).
              Погледни този клип и помисли кой да ти направи нещо такова,ако и да ти изглежда много "зделано" е много практично.
              https://www.youtube.com/watch?v=1uzx8jUFUO0

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

                И ако тръгнеш по този път виж какви са разликите и приликите с 15 к.с.
                А това е една добавка която помага за по удобно качване в автомобил:
                https://www.youtube.com/watch?v=KdrkNIBkQ2Y
                GPS системи https://www.easytracking.bg/
                Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

                  Здравейте колеги. Нека да уточня. Става дума за 4Т 9.9 мер с тегло по спецификация 38 кг. Много благодаря за клиповете. Наистина тези приспособления ще улеснят нещата. Проблемът е , че няма кой да ги направи. Трябва мераклия човек от същото "котило"за да се получат нещата. Около мен за съжаление няма такъв човек. Аз все пак много ще се радвам ако пише някой минал вече по този път .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

                    При съвременните 4-тактови на Меркури, Ямаха, Тохацу и Сузуки 8 и 9.9кс са еднакви /около 38кг/ и около 200сс
                    15кс и 20кс са около 350сс и около 52-53кг. Изключение е Сузуки 44кг и Хонда 47кг

                    Аз горе-долу добре се справям с 38-те кила, дори с 44-те на Сузито... 50+ килца откровено ме затрудняват, не че не съм мъкнал де...

                    9.9 + количка заема два пъти повече място от 6-цата... Едва ли искаш да носиш в колата си до Гърция само лодката и мотора...

                    Моят съвет е, ако искаш да "растеш", ориентирай се към лодка с мотор 15-20-25кс, която да транспортираш на колесар. Няма вдигане, няма мъкнене... Място за допълнителен багаж - бол...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      При съвременните 4-тактови на Меркури, Ямаха, Тохацу и Сузуки 8 и 9.9кс са еднакви /около 38кг/ и около 200сс



                      Mда,прав си за килограмите,също така и за "порастването".
                      Просто недолюбвам двг с обем примерно 1400сс и 140 кс.
                      Предпочитам класиката-за половин час сменям импелер,масло и 2 свещи и съм спокоен за сезона.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

                        тези са си съвсем "класически" 208сс = 9.9кс е грубо 50кс литрова мощност... а 6-те кс са 123сс - пак същото се получава за 1л работен обем
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

                          Здравей Тедо! Радвам се , че се включи в темата. Моля те обясни като на лаик това последното. Означава ли , че 6-ца и 9.9 практически са с еднаква .... мощност, теглителна сила или каквото е там?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

                            Така, да споделя и аз моят скромен опит от 4-те години през които по същият начин ходя с лодка до Гърция сумарно за около месец и малко от великден до 15-ти септември. Първата година бях с Хонда 3.2м. и такъв двигател 6к.с. само че Ямаха. С това нещо може само да се плацикаш около брега със скорост до 10км.час, когато сте тримата. Взех от Теодор двигател 20к.с. Сузуки инжекцион с който вече можехме да се движим нормално, а 2015г. и лодка с твърдо дъно с размерите на твоята. Това което пише Теодор е така, само че повечето от нас нямат възможност да ползват колесар, поради липса на място, където да го държат. В момента 2015-2016г. се справям по следния начин. Колата ми е комби. Дъното най-отдолу в багажника в отделна чанта. Върху него постелката на която си разгъвам лодката. Отгоре двигателя. Той е 45кг. с маслото и може човек със средна физика да го качва и сваля сам, обаче се изгърбва без количка. Отстрани други по-меки боклуци, да запълня пространството, кранци, водолазни боти, плавници и ТАКАВА количка като в първия и втория вариант. Имам ги и двете. Тази която си показал на твоите снимки е удобна, но доколкото двигателят го монтирам при пусната лодка на вода, ръждясва доста. Сменил съм всички възможни врътки с такива от неръждаема стомана, а тръбите намазал с морска грес За сам човек, ползвайки количките не е проблем качването и свалянето на двигател 20к.с. какъвто ти ПРЕПОРЪЧВАМ, да си вземеш, щом лодката се ползва в Гърция. Случвало ми се е и с 20-те к.с. едвам да излезем когато се вдигне вълна 2м. каквато естествено когато сте тръгвали е нямало. Теглото на 4 такта 10, 15 и 20к.с. е съизмеримо. 10 е малко по-лек, но скоростта и сигурността с него е несъизмерима с по-мощния двигател. Другата талежка от видеото също я имам, направена изцяло от неръждаема стомана. Ако си от София и имаш желание, може да се свържем на лично или по телефона и да ти я покажа на живо. Всеки от вариантите има плюсове и недостатъци. Хубаво е все пак домашните да се включват в сглобяването и събирането на лодката. Най-малкото някой да я държи да не мърда, докато монтираш двигателя. Все пак всички се возят. Аз също карам жена и момиче като общото ни тегло е 230кг. С тази комбинация лодка двигател покриваме разстояния до 40-45 морси мили дневно с един резервоар гориво от 12л. и оптимална скорост 15 морски мили. Така ходим на места, недостъпни за обикновенния турист, а те са най-хубавите. Освен това ако, ще ходиш по-далеч, а не до съседния плаж, храна за 24 часа за всички в лодката. Вода!!! стек с 6бр. 1,5л. шишета. Допълнителна туба с гориво 5-10л. СПАСИТЕЛНИТЕ жилетки, две котви 1,5 и 3,2кг. Въже поне 50м. (аз нося 30+20+20м). Верига неръждаема 5м. с карабинки. ДРЕХИ и хавлии. Това в случай, че ви се наложи да пренощувате навън, което ми се случи тази година в Коринтския залив при големите бури. Освен това компас, офлаин карта на телефон с ГПС (по-добре поне два), че като се отдалечиш повечко при множество острови се губи ориентация. Допълнителна външна батерия, ФЕНЕРЧЕ, джобно ножче. За телефоните ползваме едни непромокаеми морски калъфи на Лализас. Има ги по рибарските магазини. Нашите съм ги взел от Лаго Пасарел. За по голяма сигурност от тази година имаме и морска радиостанция, плуваща с вграден ГПС. Това е което се сещам. Ако нещо те интересува и мислиш, че мога да съм от полза потърси ме. Тук и в рибарския форум има доста хора за които ще бъде удоволствие да помогнат със съвет или каквото ти е необходимо. Хубаво лято на всички, че ей го сезонът започва след две седмици.
                            Последно редактирано от uniqaudio; 26-02-17, 19:01. Причина: допълнено мнение

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

                              Интересува ме количката на руснаците.Моля за мнение.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X