Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

    Здравей колега. Много ме интересува експлоатацията на количката на руснаците. Мисля си , че това ще ми помогне при пренасянето на двигателя сам, но дали съм прав? Освен това все в тази връзка смяна на двигател ако го взема с ел.старт мога ли да сложа в една кутия резервоара и акумулатора? Не е ли опасно ? Затворено пространство , бензинови изпарения и акумулатор.....? Но съм виждал сложени на едно място и двете. Очаквам компетентно мнение защото въпросът е много важен за безопасността. Идеята ми е да поставя резервоара и акумулатора в една кутия под седалката и така ще имам подредена лодка, повече място и защитен от влагата акумулатор.

    Коментар


    • #17
      От: Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

      Която и количка да вземеш, все е помощ и е несравнимо по-лесно да се справяш с двигателя. Бях ти писал, ако си от София просто да се обадиш и да дойдеш да видиш, да ги пипнеш и двете и да прецениш. А за двигател с ел. старт мисля, че за тази лодка е изхвърляне. Трябва да мъкнеш и акумулатор 15-20 кила, двигателят е по-тежък и т.н. Това има смисъл ако имаш РИБ или твърда лодка на колесар с неподвижно монтиран двигател и трим. Според мен за 3.60 лодка е безмислено. Моят резервоар си го държа под седалката вързан с ремък за нея за да не се мести, че като поскачаш по вълните обикновенно всичко се събира при транеца. Успех и дано съм бил полезен.

      Коментар


      • #18
        От: Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

        Не знам дали ти се е налагало да носиш 9,9,ама доста натежава?!Днес ми се наложи да работя по един такъв(323 кубиков),и с мъка го вдигнах да го поставя във ваната.Много е тежък за 9,9 ми се струва?!

        Коментар


        • #19
          От: Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

          70 кила сьм и това ми е дебелото сьстояние,нося 25 килца и след това или влача или количка,че жената иска да си пазя крьста

          Количката е ОК ако е равно и има площадка като в някоя марина,но да го разхождам това в колата си не виждам голям смисьл пьк и не е лесно от колата в количката и обратно.

          Колела за лодката не си ли мислил?Нещо на транеца та да си я влачиш без да и сваляш мотора?


          А иначе най-правилното е лодка като лодка с колесар или това което Тедо те сьветва.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: Смяна на Меркури 6 с Меркури 9.9

            Благодаря ня всички , които се включиха в темата. Но както се казва акъла не е .... за да го вкараш. В крайна сметка отивам на максимума - 20 коня. Как ще се оправям идея си нямам. Нито ми е комби колата нито имам колесар. В края на лятото ще споделя опит. Пожелавам на всички страхотен сезон!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X