Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Discovery 1 200 или 300 TDI

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купувам: Discovery 1 200 или 300 TDI

    Здравейте.Тъся си диско 1 дизел,ръчка,3 или 5 врати няма значение.Ще го ползвам предимно зимата,защото живея в една вилна местност във варна отскоро.И тази зима ни хвана капана много лошо и нечисрят при нас.Нетърся да е модифициран,но ако е вдигнат и със високи гуми няма да го върна.Държа наистина да е гледана джипката да не е изгнила.Разполагам с бюджет 4000 лв.Имам и едно питане за хората собственици на такова возило,има един много стръмен баир до нас и видях как доста паркетника се насраха Х5 Q7 Х3даже този последния слезе по таван,но комшията с rav41996г го качва като на майтап с диското дали ще срещна много голяма трудност.за тези от варна баира е до новите гробища на виница нагоре за добрева чешма

  • #2
    От: Discovery 1 200 или 300 TDI

    Ще падне търсене - напоследък взеха да изчезват читавите диско 1ци, особено в този бюджет и особено 200тди. Все пак въпреки алуминиевите панели скелета е стоманен и корозията ги яде, а и тези коли повечето ги карат като докато спре и тогава ремонтират.
    Но щом като не е спешна работата с повече гледане и ослушване ще намериш твоята дискотека

    Колкото до баира - предполагам че комшията с равката е имал прилични гуми, ниско тегло и си е познавла колата. Другите пък най-вероятно са имали шосейни гуми, никакви познания и множество модерни системи. Резултата си го видял. Мощността е хубаво нещо, ама само с нея не става
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #3
      От: Discovery 1 200 или 300 TDI

      Другия вариант е да хода до острова и без това тъста ми е там.И да си го докарам.Но ме притеснява документалната процедура

      Коментар


      • #4
        От: Discovery 1 200 или 300 TDI

        Първоначално публикуван от Svetlio86 Преглед на мнение
        Другия вариант е да хода до острова и без това тъста ми е там.И да си го докарам.Но ме притеснява документалната процедура
        Освен бюджета от 4К нещо за стягане на първо време предвидил ли си ?

        Не е ли по икономичен вариант направо да ти го пратят на платформа? Все пак да те чакат 3000 км. с "пресен" 20+ годишен автомобил си е малко на късмет,пък и гориво,застраховки,винетки ала бала и то си стана колкото платформата.Да не говорим за 30+ часа по пътищата .
        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

        Коментар


        • #5
          От: Discovery 1 200 или 300 TDI

          Първоначално публикуван от Svetlio86 Преглед на мнение
          Имам и едно питане за хората собственици на такова возило,има един много стръмен баир до нас и видях как доста паркетника се насраха Х5 Q7 Х3даже този последния слезе по таван,но комшията с rav41996г го качва като на майтап с диското дали ще срещна много голяма трудност.за тези от варна баира е до новите гробища на виница нагоре за добрева чешма
          Баира до оградата на гробищата за Добрева Чешма е мнооооооого стръмен.
          Там лятото се слиза на бавни скорости
          С Диско 1 или 2 няма излизане ако е заледено (2 тона).
          Но като хване капана няма да минаваш от там - има си обиколен път.
          За заледено на този баир само нещо около 1 тон с добри зимни гуми
          Може би Субару ?
          Последно редактирано от rosen_offroad; 07-02-17, 18:27.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: Discovery 1 200 или 300 TDI

            offtopic
            Стана ми интересно къде е това и предполагам за този път става въпрос. Гледам и колоездачите лятото му се опъват

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:grob_park.jpg
Прегледи:1
Размер:138.9 КБ
ID:5743003

            Ако ти е само за този баир защо не си вземеш едно субару аутбек 1-во поколение и си джедаи Зимата по асфалтови пътища ми харесва много повече от диското (на диското са по-нови гумите)
            LR Discovery 300Tdi 1996
            Subaru Outback 2.5 1998
            Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

            Коментар


            • #7
              От: Discovery 1 200 или 300 TDI

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              С Диско 1 или 2 няма излизане ако е заледено (2 тона).
              Като е заледено слагаш вериги и си ти. Иначе какво ще мине от там. RAV4 ли?
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • #8
                От: Discovery 1 200 или 300 TDI

                Тоя струг Диското като тръгне да се връща назад, ще се спре на обръщача на Виница, ако вземе гумения завой
                На този баир за леда трябват шипове или вериги, ама пък във Варна колко зима имаме - 2-3 седмици на 5 години. А и има и обиколен път, ако е отворен кичевския. Най-добре си купи вериги.

                Коментар


                • #9
                  От: Discovery 1 200 или 300 TDI

                  Тази джибка ми трябва единствено и само за баира когато има сняг.Сега си го качам и с аудито снего и на сняг го качих 1 път,когато нямаше коловози,но след това е много нисичко аудито(а3 1.9 199.Та зора е че имам дъщеричка на 2 месеца и трябва да съм подготвен за всичко.Мисля че избързах с избора на марка и модел.Нямам опит с оффроуд,и се огледах по обстойно може би Роки и паджеро също да са варианти за решаване на проблема.Когато падна снегът обилолният път го отвориха на 4тия ден и после навява пак се затвори и пак 2 дена капан и пак го отвориха,НО джибки като рав4 1996 и лада нива минаваха през полето.И аз с аудито така минавах но ме е страх че бръсна буците в угарта и ми трябва жибка

                  Коментар


                  • #10
                    От: Discovery 1 200 или 300 TDI

                    Тази джибка ми трябва единствено и само за баира когато има сняг.Сега си го качам и с аудито снего и на сняг го качих 1 път,когато нямаше коловози,но след това е много нисичко аудито(а3 1.9 199.Та зора е че имам дъщеричка на 2 месеца и трябва да съм подготвен за всичко.Мисля че избързах с избора на марка и модел.Нямам опит с оффроуд,и се огледах по обстойно може би Роки и паджеро също да са варианти за решаване на проблема.Когато падна снегът обилолният път го отвориха на 4тия ден и после навява пак се затвори и пак 2 дена капан и пак го отвориха,НО джибки като рав4 1996 и лада нива минаваха през полето.И аз с аудито така минавах но ме е страх че бръсна буците в угарта и ми трябва жибка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Discovery 1 200 или 300 TDI

                      Първоначално публикуван от Svetlio86 Преглед на мнение
                      НО джибки като рав4 1996 и лада нива минаваха през полето.
                      Щом като "джибки" като гореспоменатите минавам от там, значи всичко ще мине. Въпроса е какво правим, като се окаже, че не можем да минем и затънем?

                      Колега, оправи си малко правописа, че душата ми се гърчи, и прочети малко. За джипки и коли 4x4 тук има писано много. Щом ще го ползваш предимно зимата, значи имаш време. Тогава задай коректно формулиран въпрос и ще получиш смислен отговор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Discovery 1 200 или 300 TDI

                        Добави телефон за връзка.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Discovery 1 200 или 300 TDI

                          Съвет:
                          Щом нямаш никакъв опит с джипове, а казваш, че са слизали и по таван-не е добре да возиш дъщеричката в джиба. Поне докато се научиш как да го управляваш, и как да не се отаваниш ако спре по средата на баира.

                          Ученето става с каране по разходки, с други джипове. Във Варна поне има с кого да излизаш.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Discovery 1 200 или 300 TDI

                            0886360568 Е на тия разходки с какво да ходя с А3 ли или имам един Еспейс автобус.Наистина нямам опит с джипове.Имам желание влече ме но нямам пари за това хоби няма какво да се лъжем.За опита карал сум Лада нива служебна,Пинин и рав4 1-во поколение.Като точно с тая равка си слизах и се качвах по баира супер лесничко но комшията я убу с 4 чисто нови гуми.А този които се въртя по таван е с Х3 лалто и да е няма да обсъждам качествата на БМВ.Най-лесното е да си взема една лада или равка,но ми се иска да имам багажник и да товаря колички багажи и разни такива и лятото да ходя на леки горски разходки като предимно по асфалта и по поляната без някалви екстремни прежовявания.Също така някои в снега като запуши пътя обходния.защото се нагледах на поло,микра,бмв325,мерцедеси опел астра и прочие с летните гуми,да мога да го закача и да го изскубна като пресен чесън от пряспата и да си мина пичовската през 20см сняг

                            Коментар


                            • #15
                              От: Discovery 1 200 или 300 TDI

                              По-евтино ще ти е да наемеш квартира в града за седмица-две, докато има сняг Хем ще ти остане някой лев за буквар.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X