Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

    Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
    Абре вие к'ви хора сте, к'ви колеги, направо като чета тука не ми се пишеше ама не издържах. Колкото и да мразя дизелите и да не ги харесвам , кажете му за какво да се оглежда при покупката момчето, все пак това не е нов автомобил(13-15 годишен) и винаги има скрити лимонки. Вие с няколко думи му казахте не си купувай джипа защото ще трябва да плащаш данъци, трябва застраховка да да си правиш, трябва каско, трябва нафта да си сипваш, евентуално като си изтъркаш гумите и гуми трябва да си купуваш. Ако пък и го покараш трябва маслата да си сменяш, ако пък случаино ти падне акумулатора в студа или недаиси боже даде фира, трябва и акумулатор да си купиш, ако пък имаш и село и тръгнеш натам по родните пътища може да ти се наложи да смениш всички амортисиори и всички възможни тампони по колата щото те може да се чупят. Нправо нямам думи незнам в какво се е превърнал този форум от разни РАЗБИРАТЕЛИ, на тема размисли и страсти.
    Колчо, ако изключим първото мнение на Пенчо(което си е лична препоръчка - "според мен") всички останали споменават цени и възможни проблеми. Има и 2-3 мнения с добре конспектирани и очаквани ремонти със съответни цени. Или не си ги прочел или имаш друг проблем...
    Момчето ясно е съобщило с какви пари разполага и колко изкарва на месец. Вследствие на това дори и средно към ниско интелигентен човек би се досетил, че пита и дали няма да му дойде нанагорно. Хайде по-леко с кафето мой човек...
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #17
      От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

      Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
      Ще отговоря конкретно с цифри:

      Карам малко. 10к/година.

      Март 2013 взех моя за 9300. не ми се гледа екселския файл, но до тук съм налял още 7к+ лв. за обслужване, ремоти, гуми, акумулатор, и т.н.(без данъци и застраховки). Първите 2к лв. още първият месец.

      От друга страна:
      Данък 280лв
      Гражданска 250лв.
      Каско минимум 300лв ако ще е само за кражба.
      Винетка 100лв.
      Масла и филтри, някоя течност или крушка, чистачка, стелка, ароматизаторче....още 200лв.
      Значи само за да го притежаваш и да ти седи готов пред вкъщи 1000-1200лв. всяка година. Това са 100лв/месец само за да знаеш, че го имаш.

      И какво излиза:
      До тук за 4 год. и 45к км съм 9к лв за гориво, 9к лв. за колата, и 7к за поддръжка и 4к за данъци, застраховки, винетки. = 29к лв.
      Да кажем, ако я продам за 8к, значи ми е струвала 21к лв. Демек ~50ст./километър или ~420лв./месец.

      Иначе като ремонти бъди готов за гнп(300), хидравлични маркучи/щуцери(200), евентуално дюзи/турбо(не съм правил), каре преден кардан(200, не съм правил), клапи на климатроник(200-500, с климатик съм). Това на първо четене по спомени.....
      То си го пише аз не лъжа. И АКО ЩЕ МИ ПИШЕШ ИМЕТО,ГО ПИШИ ЗАНАПРЕД КАКТО СЪМ ГО НАПИСЪЛ. Все пак аз съм си написъл името , телефона и съм си сложил моя снимка, а не се крия зад дете с чиния и филия.

      Коментар


      • #18
        От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

        Като за съвсем начална проверка обърнете внимание на VIN № и по-точно 10 знак уточняващ годината на производство.Има написано много в форума по въпроса за това какво трябва друго да се гледа при покупка на посочената марка ?!Иска се ровене и четене!

        Коментар


        • #19
          От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

          И аз да дам един съвет - не си купувай такъв джип !
          ... Или ако твърдо си решил, покарай го поне една седмица(да се поопознаете, дет' се вика), виж какви са му проблемите и чак тогава давай парата.
          Последно редактирано от mokanina; 27-03-17, 01:04. Причина: допълнение
          РенеГАД
          VW Golf V Variant 1.9 TDI
          Honda HR-V 1.6i 4WD
          "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

          Коментар


          • #20
            От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

            Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
            И аз да дам един съвет - не си купувай такъв джип !
            ... Или ако твърдо си решил, покарай го поне една седмица(да се поопознаете, дет' се вика), виж какви са му проблемите и чак тогава давай парата.
            Обоснови се.

            Коментар


            • #21
              От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

              Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
              Обоснови се.
              Той се е обосновал в подписа си: РенеГАД
              Попаднал на някакъв "изгустиран" екземпляр и му се строшило всичко мерцедесово в него. Но като ти гледам МПС-то в подписа, освен да перифразирам:
              It's a Mercedes thing, you wouldn't understand
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

                Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                И аз да дам един съвет - не си купувай такъв джип !
                ... Или ако твърдо си решил, покарай го поне една седмица(да се поопознаете, дет' се вика), виж какви са му проблемите и чак тогава давай парата.
                +1

                Като обосновка ще кажа: имах такъв 4.7 и освен с мотора, проходимостта и разхода не мога да се похваля с нищо - слаба изработка като цяло с много проблеми, повечето от които "детски" болести. С тоя 2.7 дървото ще е още по-голямо.

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

                  Колегата над мен намеква, а аз направо ти казвам ако ще Jeep да е 4.7 и Overland ако е гледай само да е запазен на малко км.Дизелите са купувани да минават много километри, от там идват и проблемите.За разхода на 4.7 има изписано много.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

                    Я колегата да сподели за какви нужди ще си купува трудноподвижен и харчещ джип и дали е точно това МПС-то, което му трябва? Аз на млади години все по нископрелитащи бегачки се заглеждах . С този месечен доход и някой малко по-сериозен проблем, без чужда помощ, дълго време джипа ще стои на трупчета. При тези автомобили повечето ремонти са четирицифрени.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

                      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                      ... Ремонт 1 - масла в раздатка и диференциали, лагер на заден мост - около 800лв.
                      Ремонт 2 - масло двигател и скоростна кутия, дюзи, термостат, филтри - 1100лв.
                      Ремонт 3 - радиатор на климатика, фреон, смяна антифриз, един шарнир - около 600лв.
                      Гуми - 1000лв.
                      Ремонт 4 - смяна задни биалетки - 100лв.
                      Ремонт 5 - амортисьори, тампони носачи, носачи, букса скоростна кутия - около 1300лв.

                      ...
                      Що за странност е това да се брои за ремонт смяната на консумативи и да се реве за плащането на данъци и застраховка?!? Все едно ако купи нова лека кола на лизинг няма да ръси за лизингова вноска, задължителна застраховка, смяна на консумативи по тарифи на официален дилър за да важи гаранцията ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Що за странност е това да се брои за ремонт смяната на консумативи и да се реве за плащането на данъци и застраховка?!? Все едно ако купи нова лека кола на лизинг няма да ръси за лизингова вноска, задължителна застраховка, смяна на консумативи по тарифи на официален дилър за да важи гаранцията ...
                        Точно понеже пак ще ръси, то всичко се свежда да математика. Ние му даваме нашата математика до тук каква е. Така ако си лишен от емоции можеш много лесно да си направиш съпоставка и сметка.
                        WG 2.7 CRD

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Що за странност е това да се брои за ремонт смяната на консумативи и да се реве за плащането на данъци и застраховка?!? Все едно ако купи нова лека кола на лизинг няма да ръси за лизингова вноска, задължителна застраховка, смяна на консумативи по тарифи на официален дилър за да важи гаранцията ...

                          Наричай ги както искаш . Дали ремонт, дали поддръжка - разликата е в термините, но все става дума за даване на пари. Дал съм писък на всичко което съм дал по колата от момента на закупуването. Целта е човек да се подготви за тия работи, защото обикновенно няма отделен бюджет за гуми и обслужване. Даже съм пропъснал застраховките .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

                            Пичове карането на джип аз го вързвам с преживяване,емоция и тн.и най-накрая с един автомобил който при всяко врътване на ключа ми бърка в джоба.С тея тънки еврейски сметки и колело да си вземете сигурно пак ще го изкарате че сте назад.
                            Защо младежа защо да не си вземе чероки?Ако му стане скъпо в даден момент да го продава или една карта за цялата градска мрежа и да си обикаля само уикендите.Но поне ще е опитал,малко или много ще е збъднал една мечта...а това е безценно!!
                            Pathfinder 4.0L

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

                              Първоначално публикуван от RIFLE Преглед на мнение
                              Пичове карането на джип аз го вързвам с преживяване,емоция и тн.и най-накрая с един автомобил който при всяко врътване на ключа ми бърка в джоба.С тея тънки еврейски сметки и колело да си вземете сигурно пак ще го изкарате че сте назад.
                              Защо младежа защо да не си вземе чероки?Ако му стане скъпо в даден момент да го продава или една карта за цялата градска мрежа и да си обикаля само уикендите.Но поне ще е опитал,малко или много ще е збъднал една мечта...а това е безценно!!
                              БРАВО

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет при покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD OVERLAND WJ 2004

                                Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                                И аз да дам един съвет - не си купувай такъв джип !
                                ... Или ако твърдо си решил, покарай го поне една седмица(да се поопознаете, дет' се вика), виж какви са му проблемите и чак тогава давай парата.
                                Моля те,прати ме при тоя,дето си дава колата за едноседмичен тестдрайв,ако може и с пълен резервоар и винетка ! хахахаха

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X