Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблемен ремък - за смяна!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблемен ремък - за смяна!

    Здравейте! Изключитело съм щастлив, че има такъв форум, в които взаимно си помагаме.

    Накратко: първата ми кола. Не знаех, че като се купува кола веднага се обслужва. Поизпатих си малко... Преди 2 седмици смених в сервиз ангренажен ремък + някакви ролки. Каза, че е някакво комплектно нещо. То всички майстори и сервизи в града ми са едни ... ако не разбираш си за никъде. Та така, тоя ремък от снимките (не знам как се казва, чух че е някакъв зареждащ) нещо започна да издава звуци. Вижда се, че вече е на път. Пиша тук, за да науча как се казва и да видя г/д колко струва.

    Колата е Fiat Bravo (182) 1.9 JTD 100 HP

    Снимки: http://prikachi.com/images.php?images/503/9032503h.jpg и http://prikachi.com/images.php?images/504/9032504M.jpg

    Възможно ли е да се движа до сервиз примерно така с нея. Да не се скъса - ако се скъса, може ли да се повреди двигателя?

    Очаквам помощ от вас, защото не разбирам нищо. Предварително се извинявам, ако темата не е за този раздел. Благодаря

  • #2
    От: Проблемен ремък - за смяна!

    До сервиз може да се придвижиш.

    Ако се скъса, двигателят остава без охлаждане и трябва да спреш в рамките на 100м

    Ще познаеш че се е скъсал защото ще ти светне червена лампа на таблото. Може и повече от една.

    Коментар


    • #3
      От: Проблемен ремък - за смяна!

      казва се пистов ремък и струва около 20лв.
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Проблемен ремък - за смяна!

        На JTD-то водната помпа е през ангренажа, няма да зарежда и няма да има хидравлика ,но ще се движи.
        Като гледам как е наяден и опъващия механизъм е дал фира.

        Коментар


        • #5
          От: Проблемен ремък - за смяна!

          С малко по-зле от тоя на снимките, си карах над хиляда километра. И накрая го смених, без да се е скъсал. Но също водната помпа ми е на ангренажа, а и ползвах колата в радиус 30км.
          При мен ремъка задвижва и вентилатора.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Проблемен ремък - за смяна!

            Цветанов , тоя ремък след смяната на ангренажа ли го снима?Или преди.Щото , ако е след - и двамата с майстора ти сте за порицание.Той кат майстор , ти кат скръндза.Не си играйте с дребнавости , че се е случвало тоз ремик да се намести при ангренажния, след скъсване.
            Емил малко те поуплаши от скъсването за управлението , но недей да лежиш на това уше.Ремъка да се смени с паразитното и обтегача.
            Успех!
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Проблемен ремък - за смяна!

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Ремъка да се смени с паразитното и обтегача.
              Успех!
              Това е правилното. Аз моя случай го казах само като отговор на въпроса, дали може да се закара на самоход в сервиз.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Проблемен ремък - за смяна!

                Снимката е след смяната на ангренаженият ремък.

                А един пистов ремък с другите задължителни неща, както каза jeko47 колко г/д може да излезнат?

                П.П. Няма ли някаква хитринка, с която да се мине по-тънко? Не ме винетен, глупак съм, че не знаех за обслужването. Тогава щях да преценя нещата а и сега с тоя сезон... Може би неоригинални части или нещо подобно. То пък и моят Фиат е скъпичъкза обслужване - всички така казват.

                Благодаря

                Коментар


                • #9
                  От: Проблемен ремък - за смяна!

                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  Цветанов , тоя ремък след смяната на ангренажа ли го снима?Или преди.Щото , ако е след - и двамата с майстора ти сте за порицание.Той кат майстор , ти кат скръндза.Не си играйте с дребнавости , че се е случвало тоз ремик да се намести при ангренажния, след скъсване.
                  Емил малко те поуплаши от скъсването за управлението , но недей да лежиш на това уше.Ремъка да се смени с паразитното и обтегача.
                  Успех!
                  +1, ама с тояги !

                  И ако наистина "майстора" ти е събрал колата с тоя ремък, трябва да му се стрОшат ръцете !
                  Като видя такова нещо, пак се присещам за любимите ми гайкаджии, пък вие си ги защитавайте.

                  Двигателя ти е маслярник, та трябва да сменяш гарнитури и/или семеринги, ама и "майстора" преди това.

                  ... и си напиши в профила от къде си.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблемен ремък - за смяна!

                    Аз пък си мисля,че тази кола си е И със стария ангренажен ремък!Да не казвам,че съм 100% сигурен.

                    Та,като смениш майстора,му кажи да погледне и там.
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблемен ремък - за смяна!

                      Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                      Аз пък си мисля,че тази кола си е И със стария ангренажен ремък!Да не казвам,че съм 100% сигурен.

                      Та,като смениш майстора,му кажи да погледне и там.
                      Нещо ме кара да мисля, че си прав.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблемен ремък - за смяна!

                        Ами, написал е, че са му го сменили.

                        Първоначално публикуван от ccvetanov95 Преглед на мнение
                        ... Преди 2 седмици смених в сервиз ангренажен ремък + някакви ролки. Каза, че е някакво комплектно нещо.
                        ... а що не са сменили и обслужващият ?!
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблемен ремък - за смяна!

                          Написал е, каквото са му казали, че е направено.
                          Преди време приятел от форума дойде от известен тук горнобански сервиз, където предишния ден му "сменили" жилата за ръчната спирачка и накладките за ръчна, срещу стресираща сума. Ръчна нямаше... Излишно е да казвам, че и жилата и накладките бяха тези, които производителят е сложил, гарнирани с ръжда и кал, до невъзможност да се движат. За сметка на това, жилата бяха обстойно къпани с WD40.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблемен ремък - за смяна!

                            Щото,майстора казал:Тоз ремък ще кара още!
                            Никой не казва за цени на ремонта.
                            Защо ли няма,такава тема?
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X