Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся отличния и сериозен сервиз /или специалист!/ за нашата любимка - Лада-Нива!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся отличния и сериозен сервиз /или специалист!/ за нашата любимка - Лада-Нива!

    Имаме "мъничък", но сериозни проблеми по нашата "любимка" - горивната помпа е за смяна, не превключва от газ на бензин, имаме проблеми и със съединителя /направо си е е за смяна!/, в купето тече от някаква безумна дупчица за антената, но достатъчно, за да прави бели! И, може би и други някакви дребни проблеми, които трябва да се видят от свестен и добър специалист за нашата вярна колица! Внос е от Италия и там е служила на планинските им служби, а на нас вярно ни служи има-няма 10 години! Моля ви за серизно отношение! Като искам да кажа, че от този форум каквото и когато да съм потърсила съм получила във всяко отношение! Благодаря ви, предварително!

  • #2
    От: Търся отличния и сериозен сервиз /или специалист!/ за нашата любимка - Лада-Нива!

    Здравей, аз ще споделя личния си опит, не го предлагам за всеобща истина. Аз обиколих една камара сервизи в София и не само и честно казано попадал съм на такива които бяха на крачка да ме убият почти буквално. В движение ми е блокирало предно колело, в друг случай задната полуоска се опита да напусне автомобила отново в движение и т.н. Всичко това след престой в съответния сервиз и ремонт на съответните части непосредствено преди пътуването. Няма да навлизам в тия случаи, но доста недоволен бях. От края на годината единствено и само в официалния сервиз на ЛАДА НАР, в кв. Дружба ул. Амстердам 3 я карам. харесва ми подхода и отношението. Всичко е ясно - има си разбивка на цените за труд по дейности и норма за всеки вид работа - смяна на съдединител, смяна на накладки и т.н. като се знае, че тази дейност по норма отнема еди си колко часа и всичко се описва и знеш за какво плащаш. Частите са оригинални, поддържат склад с резервни части. И при тях съм имал забележки и съм връщал да дооправят, но от тях съм най-доволен. Все пак са официален сервиз на марката, заниамват се доста с ниви и знаят спецификите на автомобила. В друг сервиз ми казаха, че не могат например да ми ремонтират калксона по някакви си причини - в този сервиз ми го ремонтираха за няколко часа + допълнителен ремонт на други неща. Та аз залагам вече само на този сервиз в Дружба. Поздрави и дано по-рядко се налага да търсите сервиз и да оставате доволни от услигите! = ) Слънчев ден!
    Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

    Коментар


    • #3
      От: Търся отличния и сериозен сервиз /или специалист!/ за нашата любимка - Лада-Нива!

      Клаксона да го оправят няколко часа на Нива ми идва в повечко.
      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

      Коментар


      • #4
        От: Търся отличния и сериозен сервиз /или специалист!/ за нашата любимка - Лада-Нива!

        От НАР не съм особено доволен...
        Работят като нормален сервиз, но нищо невероятно...Моята си има проблем, който така и не успяха да идентифицират.

        Коментар


        • #5
          От: Търся отличния и сериозен сервиз /или специалист!/ за нашата любимка - Лада-Нива!

          За клаксона казах, че имаше и други неща за това за няколко часа всичко беше отстранено. Все пак съвсем нормално, адекватно и бързо реагираха. Сугурно не са най-невероятния сервиз. Пак казвам, това е моя опит и моето виждане. Не съм напълно доволен от тях, но не съм намерил до сега по-добра алтернатива наистина. Къде ли не съм обикалял, истината е, че ако човек(който има нужите умения) сам не си ремонтира няма как да е сигурен. Аз нямам наистина времето, нито уменията сам да отстранявам проблемите. Но никога не съм попадал на сервиз който да поеме отговорността, че ще свърши рбаотата качествено и наистина да го направи. Не знам дали проблема е в частите или в нещо друго, никога не съм правил икономии от каквото и да било по обслужването, но така и не намерих място в което да получа наистина качествено обслужване.
          Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

          Коментар


          • #6
            От: Търся отличния и сериозен сервиз /или специалист!/ за нашата любимка - Лада-Нива!

            Първоначално публикуван от Петър Пенчев (tyto_) Преглед на мнение
            Къде ли не съм обикалял, истината е, че ако човек(който има нужите умения) сам не си ремонтира няма как да е сигурен.
            За съжаление,точно това е истината.Звучи отчайващо,ама е факт.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #7
              От: Търся отличния и сериозен сервиз /или специалист!/ за нашата любимка - Лада-Нива!

              0888 511 340 - Гого, в момента е управител на автосервиз в "Дружба 2", но години наред поддържаше Нивите (а и некви УАЗки) на Лукойл, които се разхождат по нафтопровода, та е наясно с всичките им тайни.
              Всичко което правят е, мисля, с гаранция една година.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Търся отличния и сериозен сервиз /или специалист!/ за нашата любимка - Лада-Нива!

                Първоначално публикуван от Петър Пенчев (tyto_) Преглед на мнение
                Къде ли не съм обикалял, истината е, че ако човек(който има нужите умения) сам не си ремонтира няма как да е сигурен.
                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                За съжаление,точно това е истината.Звучи отчайващо,ама е факт.
                Това е и моето мнение. Аз така се научих да си правя ремонтите сам. Има места където в някакви времеви периоди проблемите след ремонт са по-малко в сравнение с другите но няма място за което да има някаква сигурност че след ремонта автомобила е безопасен или наистина ремонтиран.

                Коментар


                • #9
                  От: Търся отличния и сериозен сервиз /или специалист!/ за нашата любимка - Лада-Нива!

                  Впрочем аз така си правя всичките ремонти!И по колата, и по къщата!Навсякъде се среща дефицит на експертиза и професионализъм достигаща до абсурд-влизаш в магазин и почваш да обясняваш на продавач-консултанта за какво се ползва продукта който той уж продава,отиваш на автомонтьор и почваш да му обясняваш какво пише в нета за модела,отиваш на доктор,той арабин,и не можете да осъществите вербален контакт......Ужасен ужас!
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся отличния и сериозен сервиз /или специалист!/ за нашата любимка - Лада-Нива!

                    Имах две Лада-ниви, общо 12 години. Каквото не съм ремонтирал сам, се е налагало да го направя пак сам, но по скъпия начин. В тая кола няма нищо сложно. Когато се можех сам, помагаше жена ми.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся отличния и сериозен сервиз /или специалист!/ за нашата любимка - Лада-Нива!

                      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                      ...
                      Навсякъде се среща дефицит на експертиза и професионализъм достигаща до абсурд-влизаш в магазин и почваш да обясняваш на продавач-консултанта за какво се ползва продукта който той уж продава,отиваш на автомонтьор и почваш да му обясняваш какво пише в нета за модела,отиваш на доктор,той арабин,и не можете да осъществите вербален контакт......Ужасен ужас!
                      Точно за това си говорихме с Тропчо преди няколко часа.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся отличния и сериозен сервиз /или специалист!/ за нашата любимка - Лада-Нива!

                        Благодаря много за бързия отгвор и отзивчивостта, ще се възползваме предполагам другата седмица! Извинявам се, че не ви отговорих бързо, но много ме бяха притиснали други задачи! Хубав уикенд!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся отличния и сериозен сервиз /или специалист!/ за нашата любимка - Лада-Нива!

                          Отново благодаря! Вече колата е при Гого - има надежда и в неговия поглед и в нашия! В нашата колица имаше един проблем, който е труднорешим, затова търсех "сериозния" сервиз, /ходили сме в "НАР"/, не може да превключва от газ на бензин и други "дреболии", но този беше важен, а тъй като е правена за Италия и там са я доабргрейдвали, малко е особеничка! Надявам се всичко да бъде наред и отново на всички сърдечно благодаря! А, сега ще пусна нова тема - за багажник, търсим! Ако пак имате представа от къде и как можем да намерим хубав ще разчитам на вас!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся отличния и сериозен сервиз /или специалист!/ за нашата любимка - Лада-Нива!

                            Ще се радвам ако може да ви помогне, а при него със сигурност ще получите отношение и експертиза.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся отличния и сериозен сервиз /или специалист!/ за нашата любимка - Лада-Нива!

                              В Нивата, като всеки руски автомобил, ако имаш ключ 13,10,8 и отверка си правиш всичко. Колкото и да са я "поправили" италианците, едва ли е нещо сериозно....проблема ще е вероятно електрически или в ключа, или в клапаните за горивото. Но най-добрия сервиз е домашния сервиз ....Така дори и да скапеш нещо ,ще си го направил сам , а няма да си платил куп пари на "майстор" за да ти го скапе.....Има доста литература за ремонта на Нива, на достъпен език е и при малко повече отделено време, ще може да надминеш и най-прехваления майстор....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X