Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

    Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
    Аз съм лют фен на дизеловото гориво, но ми се налага да го променя. В други теми съм обяснил защо. Компромисът, който правя с въртящ момент от около 300 нютона на барнатият ми двигател, на 140-150 при турбо-бензинка с фабричен газов инжекцион, си е направо срив в душата ми. Всеки, който е изпитвал подобно удоволствие с "дизел-терминатор", знае за какво говоря. Но животът продължава и трябва да се нагаждам. Избирам бензин-газ, защото именно тази комбинация, смятам че поне няма да ме натовари достатъчно финансово, сравнено със закупуването на чисто нов дизелов автомобил Евро 6. Няма как да го мисля това! Не намирам кинтите под възглавницата сутрин. Е, няма да има среден разход, който ми харесва; няма да има 160 км/ч при 2 900 оборота, а при 3 000 излиташ в небитието; няма да има "среден пръст" на голфове и баварци "първа младост". Но пък ще има газчица. Мда, с предишните ми два By Renault, средно годишно изминавам по 25 000 километра! Реших и избрах според бюджетът, който ще мога да обслужвам 5 години. А иначе, знам какво искам..... .
    300 нютона отдавна не са много за бензинов двигател с турбо. 1.8Т е с 280 нютона. Отделно 2900 оборота на дизела се равняват на около 4500-5000 при бензин

    Коментар


    • От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

      Бензин със 200нм и дизел със 300нм ако при 150км./ч. са със съответно 4500об. и 3000об. докарват горе долу еднакви нютонметри на колелата ако бе бъркам?
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
        Бензин със 200нм и дизел със 300нм ако при 150км./ч. са със съответно 4500об. и 3000об. докарват горе долу еднакви нютонметри на колелата ако бе бъркам?
        То на колелата ако не докарат еднакви нютонметри няма да поддържат еднаква скорост.

        Коментар


        • От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

          То освен нютоните се гледат и оборотите. При дизелите на 4000 всичко приключва.
          По темата, покупката на нова дизелова кола е като да си вземеш фабрика на осми септември.

          Коментар


          • От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

            Бях събрал пари за покупка на поредния стар автомобил, но ги инвестирах в последния 2017 г. модел на Dacia Logan II MCV TCe 0,9 l 90 Hp с фабричен ГИ, еко стандарт Euro 6b и изплащане на лизинга за 3 години. Караш 1 месец, плащаш и най-малкия ти проблем е колко си дал за гориво при този икономичен автомобил. Избраното гориво за следващите 10 години за мен е бензин+LPG за покриване на Euro 6 с едно зареждане автономия 1200 - 1300 км пробег по магистралите. Проблемът който се задава в бъдеще не са горивата, а зелените еко зони в градовете и новите еко изисквания за автомобилите да се движат в тези зони. След като в София през следващата 2018 г. подменят останалите стари автобуси с нови покриващи Euro 6, увеличат броя на електрическия VW дали няма да въведат и първата еко зелена зона в центъра на столицата и след това в другите градове както това стана в много градове в ЕС?
            Последно редактирано от mstoev; 30-12-17, 20:31.
            Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

            Коментар


            • От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

              ivokbg купи ли си кола или още проучваш ?

              Коментар


              • От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                Колко струва тази Дачия, каква е мощността на двг, какви "екстри" има ЕSP, led и други глезотийки?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                  Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                  Помислете върху хибрид на Тойота.
                  Подкрепям мнението. Имат h модели в почти всеки клас вече.
                  Имам всекидневен опит/поглед върху 2 модела - Rav 4 h, CH-R h. Изключително доволен, надеждни, нисък разход, достатъчно екстри, ниски, да не кажа никакви експлотационни разходи и т.н.
                  След 10 г. живот и здраве, ще сте имали най-малко грижи от всички други възможни/посочени от вас варианти.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X