Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

    Не, не дизела. Бензина трябва да се ограничи, а 2-тактовия бензинов двигател да се забрани за МПС генерално и използването му за транспорт да се криминализира!

    А изповядващите екo фанатизма и антидизелизма нека да знаят следното - един скутер /да, да, скутер, 50 кубикова пърдоретка/ замърсява мноооооооооого, много повече от !автобус! Евро 6 за едно и също изминато разстояние. Факт!

    А педерасите, дето са ревнали срещу дизела, нека първо да забранят въглищата изобщо /както е в Австрия например/, да забранят ТЕЦ-вете /наздраве старозагорци, бленувам да ви спрат шибаното Марица Изток, бленувам!/, да забранят АЕЦ-овете /както ще бъде в Германия от 2020 година/, а изсичането на горите да се преследва като тероризъм, както например в Румъния кражбата на капаците на шахтите по улиците се разглежда като тероризъм и присъдата е една единствена - доживотен зандан.

    А купищата боклуци в реките и моретата? А наркотиците? А макдоналдс?

    Бахти сбъркания свят, честно! Направо сме преебани централно!
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

    Коментар


    • #77
      От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

      http://www.dnevnik.bg/zelen/2017/02/...tina_niama_da/

      Ето как нашите политици нямат смелост да вкарат каквито и да е еко регулации. Така че каквото гориво се ползва сега същото ще се ползва и след 10 години.

      Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

      Коментар


      • #78
        От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение

        Тoyota Rav 4
        Plug-in-Hybrid Benzin, BJ 2016, 145 kW (197 PS)
        от април до декември:
        20.552 km със 1.225 л - или 5.96 л/100 км
        45% градско - 35% магистрала - 20% междуградско
        Изминати:
        икономично каране - 5,63 л./100 км или 1.616 км. с 91 л.
        нормално - 5,84 л./100 км. или 15.862 км. с 926 л.
        магистрала - 6,77 л./100 км. или 3.074 км. с 208 л.

        или 6,49 EUR/100km = 20.552 km за 1.335 EUR

        Впечатляващо на фона на моя Кайен с 18л среден разход.
        Що не пуснеш тема за тази кола, че ме заинтригува? НЕ ВЯРВАМ , че ако аз я карам тоя разход ще стане!

        Мишо това за скутера и автобуса наистина ли го вярваш? Евро 6 е игра на фалшиви документи.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #79
          От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          Впечатляващо на фона на моя Кайен с 18л среден разход.
          Що не пуснеш тема за тази кола, че ме заинтригува? НЕ ВЯРВАМ , че ако аз я карам тоя разход ще стане!
          Има си я темата тук: Хибриди

          Коментар


          • #80
            От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            Впечатляващо на фона на моя Кайен с 18л среден разход.
            Що не пуснеш тема за тази кола, че ме заинтригува? НЕ ВЯРВАМ , че ако аз я карам тоя разход ще стане!

            Мишо това за скутера и автобуса наистина ли го вярваш? Евро 6 е игра на фалшиви документи.
            Да, обаче ако я кара моята съпруга, която докарва над 7/100, а може и до 8 да стига на малката королка, заради това че не се сеща да сменя скорости на 2 000 оборота, един хибрид много ще пести.

            А по отношение на скутера и автобуса: Мишо може би е имал пред вид, че скутера за 100 км. гори 1.5 литра бензин и 30 милилитра масло и се возиш сам, а автобуса лапа 50 литра дизел, но вози 200 човека и е по икономичен и екологичен от 200 скутера.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #81
              От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

              Изборът на какво гориво ще е новата кола е само едно от 10-те неизвестни на уравнението,и... никога не е свързан само с разходи.Всеки си има индивидуални изисквания,но питащият не дава никакви жокери.Клас на колата,бюджет,от значение ли е после цената на километър пробег?Предно или задно задвижване,двойно???

              Коментар


              • #82
                От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                Ще използвам темата на колегата, защото съм пред същата дилема, всъщност вече я реших де... . Малко предистория за личните(лизингови де) ми автомобили. За седем години управлявах два чисто нови дизелови машини. Естествено бях доволен и станах отявлен дизелов фен. С първият за 2 години и 6 месеца изминах 52 000 километра в България и по Европа, а с вторият 113 000 за 4 години и 6 месеца. Та, караме си и се возим много. Дойде обаче прословутият "Дизелтейт" и местата, които посещаваме в Европата, взеха че се преориентираха в отношението към дизеловият двигател, в отрицателна посока. Тествах един модел на Renault с двигател 0.9 TCe, турбо-бензинов мотор с 90 к.с. и някакъв въртящ момент... . София - Вакарел и обратно ми даде 6.6 литра среден разход на бензин, като не съм жалил колата, защото исках да изпробвам възможностите на машината в по-екстремни скорости и "игра" с ръчната Пет-степенна скоростна кутия. Останах доволен от разходът и динамиката на Рено-то, НО... - ежедневно изминавам около и малко над 100 километра. Оказва се, че ежедневното ми използване само на бензиновият агрегат, ще ме натовари с 2 литра по-голям среден разход, сравнен с предходните ми дизелови автомобили. Това не ми хареса. На въпрос за възможността да се монтира газов инжекцион получих отрицателен отговор, тъй като двигателят не е предвиден за използване на LPG и ще отпадне гаранцията на автомобила, на който оставаше още 4 години такава. Повлиян от "любовта" ми към предходните два чисто нови сестри на Renault, поръчах чисто нова, но с фабрично монтиран газов инжекцион, като двигателят и разни компоненти са предвидени, че въпросното 0.9 TCe, ще рАботи и на гаС! Простата сметка, която си направихме у дома е, че комбинираният разход от бензин-газ, ще стои малко по-добре от дизеловите ми варианти, като това е на база на каталожните данни за разход, с които аз нямах никакви проблеми, за да подобрявам. Надявам се, бил съм изчерпателен, но моля и за мнения, че погледнато от страни винаги е по-обективно.

                Коментар


                • #83
                  От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                  Да разбирам ли, че всеки двигател на Рено би могъл да бъде поръчан със заводски поставен газов инжекцион? Ако не, за кои агрегати важи това?

                  Иначе макар никога да не съм притежавал автомобил на газ съм се замислял за алтернативата. Въпреки че в Дачия форума, където по същество двигателите са Рено, активните ползватели на 1.6 атмосферния двигател казаха, че като сложиш техническите прегледи и обслужването на газовата система в левова равностойност на газ е по-скъпо, отколкото на дизел. Това говорим за автомобил в гаранция, които се обслужва от дилъра.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                    На моторите с директно впръскване, едва ли има и заводска газ.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #85
                      От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                      Моторът 0.9 TCe е с многоточково впръскване и се до оборудва с газов инжекцион в Румъния. Под сестри на Рено, имам предвид Дачия и така се предлагат в ценовата листа за България. За "цената" на обслужването ще споделя едва в края на другата година, сравнено с двете ми дизеловите версии на автомобили през последните 7 години. Очакванията ми са разходите да са надолу, но докато не видя, не мога да преценя точно.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                        Докато е нова, и гаранционна,не очаквай някакви разлики в цената на обслужването,спрямо дизеловият аналог. Надявам се да споделиш мнения, за извънгардското поведение на автомобила. В града,няма да усетиш някаква разлика, но навън .... Да видим

                        Коментар


                        • #87
                          От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                          Няма проблем Живко, въпрос на време! Но като се познавам, с дизеляците повече от 5 на 100 среден разход не съм виждал, а обслужването скъпо, ще се постарая комбинираният разход от бензин-газ + гаранционни обслужвания, да не надвиши дизеловите разходи. Мога го....

                          Коментар


                          • #88
                            От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                            Кефа и NM. Това е нещото което ме кара да не се отказвам от дизеляците, засега.Също и приличният разход. Подавам газ,от 1300 об/м потегля нагоре. На дълъг път ми е удоволствие да карам нафта. Бензина, ако не е с два цилиндъра нагоре и 50% повече мощност от дизеляка,се почва едно връщане на скорости. Както и да е. Хубавото е,че производителите спряха даун сайзнга. Но,това са динозаври. Истината е в тока.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              ... Подавам газ,от 1300 об/м потегля нагоре... Бензина, ако не е с два цилиндъра нагоре и 50% повече мощност от дизеляка,се почва едно връщане на скорости...
                              Ами тц!
                              Точно съвременните турбо-бензини, били те и с малък обем се приближават повече до дизелите със сравнително голям и равномерен ВМ от ниските обороти. Т.е. доста приятно поемане от ниските обороти на висока предавка... (естествено без да сравняваме примерно 1,2тфси с 2,0тди, или въпросния 0,9тце с 1,6дци)
                              Надявам се и други да ме подкрепят.
                              SUZUKI V-STROM 1000
                              Jeep Cherokee 2.5CRD
                              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                              о889 525 о74 - Владо

                              Коментар


                              • #90
                                От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                                Астра 1.4 турбо бензин 120 к.с, и Хюндай 1.6Д 110 к.с. Хюндая оставя Астрата по баирите,и на доускуренията. Еластичност никаква от Астрата. И няма как да има, като разликата е 60 и повече NM в + на корееца.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X