Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    До скоро мярках реклама на Мазда със 7 годишна гаранция, което е много добре според мен...
    Според мен пък няма нищо общо с доброто. Всичко купуваш, ремонтираш и застраховаш само там, където ти кажат от фирмата. Сещай се дали е най-изгодното за тебе. На моя братовчедка откраднаха Лендкруйзера в момента , в който го изплати напълно. Вече около година не могат да се разберат с банки и застрахователи кой на кого какво дължи.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #17
      От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

      Обикновенно на такива кирии се връзват хора които не са изплащали много-много. Средностатистически българин със средностатистически доход е за Тата нано, а ако се понапъне за Дачия логан.10г. за кола е безумие. Смила те някой случайно. Застрахователите те правят на калинка и имаш нова 15 г. кола ама изплащаш и още една .
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #18
        От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

        Средно статистическият българин със средно статистическият доход се вози на средностатистическият автомобил със средностатистическото гориво.

        Май беше около 15 годишен автомобил, дизел ( с претенция да е от неубиваемите) или бензин с газова дето може да пали гуми и разход до Гърция и обратно.
        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
        В. Иванов

        Коментар


        • #19
          От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

          Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
          Нов автомобил още с излизане от магазина и цената му пада с 10 %.

          На 10 годишния ми автомобил ( не от аватара) разходите по подръжка и данъци за година са по малки от разходите по новият ми. Държавна политика.
          Всяка нова стока, която излезне от магазина се обезценява. Тук вече според мен става въпрос не само на финанси но и за нагласа на човек. Дали му се кара нещо, което е ново и ще е безпроблемно поне едни 100000 км или по стар балкански обичай ще си купи втора упротреба кола висок клас, за която автърмаркет частите са със съмнително качество и солидни цени. Според мен и за двата сценария има достатъчно хора, въпрос кой какви са му целите.

          Това с данъците на новите коли е непонятно за мен. Сигурно отново е някаква балканска логика от типа "Щом е имал пари за нова кола, ще извади и за данък."

          Коментар


          • #20
            От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

            Ясене чети внимателно човека ще я изплаща 5 години но мисли да я кара още 5 преди да я смени ivokbg много на далеч гледаш прогнозите са края на света да идва взимай каквото ти харесва

            Коментар


            • #21
              От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

              Не четете бре!
              Човека не казва, е ще изплаща колата 10 години. Прочетете внимателно-не могат да си позволят след като изплатят колата за 5 години, да я сменят, пак с лизингова, а смятат да ползват вече изплатената още 5, та да я докарат до 10 години употреба.

              За съжаление сегашните коли не са проектирани за 10 години живот...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                Огледай корейците,няма да сбъркаш.

                Коментар


                • #23
                  От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                  Новото, с малки изключения си е най-добре- спор няма. Изплащането му обаче си е робство. Даже и да не натоварва много бюджета. Ако пък е само гъзовоз и не вади пари си е чиста лигавщина.
                  От позицията на "парен каша духа", съветвам всички около мен,що не и тука. Отново се надува балона -имагинерен просперитет. След време пак ще се пищи. Животно да се опари няма да повтори грешката. Нали сме по-умни?
                  Или понятието " средностатистически" е сбъркано тук.
                  По темата- всичко си има +и- което те кефи. Едното е по ьофтино ама го нема,другото е малко по-скъпо, ама едни турбота,маховци,помпи...,третото пък скъпо но по малко страдаш...
                  Според мен най-приятен за каране е нов дизел.
                  Еконормите в Бг ги забравете. Ако ги приемат - ще падат пак правителства като домино. Старите дизелови кочини от Франция и Германия след време къде да ги продават? Поне докато ги поизчерпат ще има толеранс.
                  Последно редактирано от //Радо//; 01-02-17, 18:53.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                    Автомобилите, произведени преди 9 години, се движат все още. Тези, преди 7, 5 или 3 - също. Тазгодишните, силно ме съмнява да не изкарат поне 10. Добре си се ориентирал към Шкода, на метан. Анализът +, -, сам си го направил според мен, та, меткай се.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                      Помислете върху хибрид на Тойота.
                      +

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                        Никъде не съм казал, че смятам да изплащам колата 10г, нито че търся такава гаранция. Просто смятам, че това е минималния период, в който искам да в използвам, за да може набутвацията да си струва за моя бюджет.

                        Не смятам, че средния българин е орисан да кара Тата Нано или 15 годишна кола, както някои се гъбаркаха. Въпрос на сметки, приоритети и не на последно място манталитет. Предпочитам да карам нова Дачия, отколкото 15-годишен Мерцал.

                        Сегашната ми кола е на 12 години на под 200К,в семейството е от нова. Допреди 2 години харчовете бяха поддръжка и козметики - някоя биалетка или маншон. В последните 2 години съм набил почти 3 бона в ремонти, отново консумативи - съединител, ангренаж, спирачки, амове. Просто всичко в една кола си има живот и не непременно изрзен в пробег. За момента положението е ок, но ако пак предстои такава инвестиция предпочитам да е първоначална вноска за нова кола, която пак да карам 10 години що-годе безпроблемно. Това е моята логика, не ангажирам никого.

                        Да разчитам на такси и рентакар за мен просто е несериозно, нищо лично. Може в Европа да е оправдано, не знам.

                        Иначе става въпрос за семеен автоомобил, естествено уикендите извънградско, през седмицата из града.

                        Хибридите са доста извън ценовите рамки, за които говорим. Имам предвид автомобил нисък до среден клас. Хибридите са готини, но са Х2.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                          Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение

                          Сегашната ми кола е на 12 години на под 200К,в семейството е от нова.
                          Хихи това изречение автоматично те изважда от средностатистическия българин. По-нависоко си.

                          Не, че нещо, дай Боже всекиму, но преди 12 години(2004-2005) средния българин току-що беше открил, че мобилния телефон не е чак толкова недостъпна стока. Тогава вземахме заплати по 300-350 лева, а 20 годишните коли бяха по 1500-2000. Като влизахме в НАТО Мони Паси караше варбурга... Та по тези години да купиш нова кола-не е от средната статистика.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                            Това за ниския до среден клас не фигурираше в първия пост Адаш, Трабант беше на Монката колата, не Вартбург!
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                              Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                              В последните 2 години съм набил почти 3 бона в ремонти, отново консумативи - съединител, ангренаж, спирачки, амове. Просто всичко в една кола си има живот и не непременно изрзен в пробег. За момента положението е ок, но ако пак предстои такава инвестиция предпочитам да е първоначална вноска за нова кола, която пак да карам 10 години що-годе безпроблемно. Това е моята логика, не ангажирам никого.
                              Нова кола се връзва с "безпроблемно" максимум 5 години. После те оставят данъчните и автоджамбазите и те почват автомонтъорите. Балансът съм го дал по нагоре.
                              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                              В. Иванов

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нов автомобил - какво гориво? Бензин, дизел, LPG или CNG?

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Като влизахме в НАТО Мони Паси караше варбурга...
                                Трабант беше, и го продаде като за Мона Лиза от онзи там художник.
                                В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                                В. Иванов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X