Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

    Точно така - отпред вдясно е критично
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #32
      От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

      Ако ударът стигне до карантииките, обикновенно колата отива на кантара.
      Частите са брутално скъпи, а застрахователната стойност - малка.
      Най ме е страх от хора без мечти...

      Коментар


      • #33
        От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

        Абе дано не става сакатлък де... Но 47 хиляди за почти 6 годишен автомобил малка застрахователна стойност ли е?
        За брутално скъпите карантийки - не съм проверявал.. Ама едва ли са прекалено скъпи...
        Най-скъпото (освен фара) сигурно е компресора, който е около 700лв...
        Виж работата може да е скъпа, че там всичко е навряно толкова плътно, че отвертка няма къде да навреш...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #34
          От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

          За (голямо мое) съжаление поради промяна на финансовата обстановка (студенти в чужбина е скъпо, но нужно занимание ), ще бъда принуден да пусна в продажба Джипа..
          Вероятно утре-вдруги ден ще направя снимки и ще пусна отделна тема, като едновременно ще пусна обявата и към сайтовете за продажба ...
          Целева цена там - 49900лв...
          Като цяло - в темата горе го има оборудването.
          Малко шаблонно, но е автомобил 'качваш се и караш'... Пълно каско и ГО до края на февруари 2020г., ТО по време трябва да мине до Декември'2019 (по пробег - мисля има още около 14х.км). Преглед - също по него време.
          Предни дискове и накладки - на около 2-3х.км. Летни гуми - Ханкук на под 10х.км (275/50/20). При последно ТО - сменена и спирачна течност. За колегите от форума ще има и зимен комплект 18"с Нокиан 265/60/18 в добро състояние..
          ТО досега - само в Балканстар/Силвърстар - съответно с пълен комплект фактури, документи и т.н...
          Актуални километри - около 87000км (при последното ТО на 03.12.2018 е била на 82449км)...
          Ако някой се интересува за подробности за автомобила или 'авансов' оглед преди пускане на обявата - да пише...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #35
            От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            За (голямо мое) ...
            Хлъзгаво нанадолнище (личен опит), както се казва - съболезнования!
            П.П. Успехи с продажбата и ела да е полеем с кафе да върви по-лесно.
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #36
              От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

              Не е нанадолнището Дедо Кофти и от части непридвидимо стечение на обстоятелствата - форсмажор се казва по нашите краища
              Просто рязката промяна във външнополитическите действия на нашите политици директно убиха строгоспецифичния бизнес - клиента доволен, иска да налива пари, ние (и още сума ти фирми) доволни, ама гоУемият брат казва - тЦ (или голямата кака, че то иначе съвсем на лгбт го избива )
              Така, че няма никакви съболезнования, само известен яд заради глупави 'върховни' решения, които водят до загуби на милиони..

              Та разходите си бяха предвидени, но приходите рязко спряха.. Сина вече го 'избутахме' безпроблемно пак на острова и работи сериозна, много добре платена работа (ама как да го карам да помага, като още има доста варианти за лавиране). А и щерката вече е втора година, ама приходите рязко спряха от веднъж преди известно време (май бях ти разправял за това очаквано развитие още като се бяхме виждали) и за щерката ще е по-тегаво осигуряване на приключването на обучението за още две години...

              Та затова и обмислям цялостната промяна в концепцията съобразно новите условия...
              За кафето - винаги с удоволствие (ама може да не съм с джипката )
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #37
                От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Просто рязката промяна ........ама може да не съм с джипката
                Баш същото го правих (гризнах) преди точно 20 години - за това на по кафе да го оклюкаме....
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #38
                  От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  за това на по кафе да го оклюкаме....
                  Това - при първа възможност
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                    Адаш, кофти малко звучи но - мъжко е да се поиска съдействие от сина да помогне временно на шерката, аз навремето закачих брат ми като ремарке и няколко години го влачих, не е непостижимо за работещ млад човек .

                    Ще му е тежко, но след катго успее и набере скорост това би помогнало много в посока личностно и финансово израстване на младежа, моите две стинки.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                      Адаш, напълно те разбирам. Говорили сме със сина по темата и знам, че ще удари рамо. Но наистина все още има доста алтернативни варианти за решаване на задачата, и затова не искам да го товаря в първите му свободни години.
                      Докато има алтернативи - все още мога да избера някой от тези варианти... Засега ми се струва най-разумно варианта с Джипа, затова и почнах от него. Ако не може да се вземе добра/реална цена - оставяме джипа и продъжаваме с алтернативите...
                      И едва ли ще съжалявам - колега в друга тема сравнява с туарег, при който не е имало никакъв проблем, само сменен ангренаж и т.н.
                      Ами да чукна на дърво - единственият проблем на Джипа бе софтуерен и го ъпдейтваха. От рода - джипа убил малоумник в Щатите, който не включил спирачка и ос5тавил колата на N или D, и бил премазан от своята си кола, та затова - ъпдейт на скоростна кутия да се включва автоматично на паркинг ако отвориш шофьорската врата
                      За приятният двигател с 570Nm и скоростната кутия да не говорим. Ще ми липсва 'вървенето по релси' зимата като го превключиш в режим СНЯГ - направо става друг автомобил... Или пък 'шавливата' задница в режим SPORT
                      Явно доста са си играли с настройки на ТС/ЕСП/АБС, раздатка и диференциали при различните режими и наистина можеш да подбереш по-удобният ти режим (въпреки, че и в АУТО се справя много добре)...
                      За удобствата на съвременните системи да не говорим. Като се кача на по-стария (по години, но на 50х.км - по малко на километри ) Кашкай, и почва да ми липсва камерата с много точните 'завиващи' линии, или предните парктроници, сляпата зона и активния темпомат... Съвсем друг клас автомобили са...
                      Последно редактирано от slowtraveler; 15-07-19, 06:49.
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                        Жоро, сега чак успях да видч темата и че си го пуснал за продажба Джипчето. Много ми е кофти като ти чета причината,заради която се налага да го пускаш, абсолютно те разбирам,защото и с моя бизнес е точно така и там за съжаление скоро няма да има май новости...Дано го купи някой,който ще го оцени. МОята кола който я е видял, чуе цифрите и види екстрите само ме поздравява за избора. Дано се подобри ситуацията ти и дори да си го продал, пак ще си вземеш такъв - вярвам в това. Успех ти желая от сърце.
                        JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                        Тел: +359 887 847261

                        Коментар


                        • #42
                          От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                          Благодаря за пожеланията
                          Тъй-като малко хора са се качвали в този модел явно има някакво недоверие в него и си мислят, че е 'каруца' и т.н., а не доста луксозен автомобил..
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            ...
                            Ами да чукна на дърво - единственият проблем на Джипа бе софтуерен и го ъпдейтваха. От рода - джипа убил малоумник в Щатите, който не включил спирачка и ос5тавил колата на N или D, и бил премазан от своята си кола, та затова - ъпдейт на скоростна кутия да се включва автоматично на паркинг ако отвориш шофьорската врата
                            ...
                            Тъпо, тъпо, трябва да може да се изключва. Като маневрирам за да закача ремаркето за мотоциклети и няма кой да ми казва, давам назад на отворена врата и си имам маркери по които да позиционирам джипа така че с минимално преместване на ремаркето да го закача за теглича.
                            И при преминаване на път отляво със срутвания съм карал с отворена лява врата, за да виждам къде минава задна лява гума. Ако в този момент умната система блокира джипа на паркинг може да ме свлече с непредвидими последствия.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                              Не виждам проблем в системата....
                              1. За теглич няма нужда да отваряш вратата - джипът има динамични линии на камерата със специален пунктир посредата точно заради теглич.... Завърташ волана така, че пунктира да води до водача на ремаркето, и те води точно там - можеш да го спреш под водача, или на 5см от него (с камерата наистина можеш да прецизираш спирането при такива дистанции в рамките на сантиметър-два
                              2. Системата не сработва ако си сложил колана... При бавни предавки май също не сработваше. Т.е. имаш алтернатива... Но като цяло - и преди не ми липсваше това, че е нямало системата Обаче веднъж ми е помагало - опитах се да тръгна с недобре затворена шофьорска врата За мястото на минаване на задната гума - ами има си удобни огледала...

                              П.С. Ето какво се вижда на камерата... Тегличът би се видял някъде около първата пунктирна линия... Линиите са динамични - завъртането на волана се отразява на визуализираната треактория...
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от slowtraveler; 01-08-19, 22:53.
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Не виждам проблем в системата....
                                1. За теглич няма нужда да отваряш вратата - джипът има динамични линии на камерата със специален пунктир посредата точно заради теглич.... Завърташ волана така, че пунктира да води до водача на ремаркето, и те води точно там - можеш да го спреш под водача, или на 5см от него (с камерата наистина можеш да прецизираш спирането при такива дистанции в рамките на сантиметър-два
                                2. Системата не сработва ако си сложил колана... При бавни предавки май също не сработваше. Т.е. имаш алтернатива... Но като цяло - и преди не ми липсваше това, че е нямало системата Обаче веднъж ми е помагало - опитах се да тръгна с недобре затворена шофьорска врата
                                Явно са предвидили възможните ситуации.
                                Сещам се, че преди много, много години москич оставен на скорост / предавка самоизключил и тръгна по наклона назад към лозето покрай Търговище. Собственика видял за да спаси москвича да не се удари в коловете на лозето подпрял отзад, но се подхлъзнал и паднал под задницата. Загинал от мъчително задушаване приклещен от резервоара. Но АЗКЛ не смениха скоростната кутия с АСК и не сложиха автоматична ръчна спирачка.
                                П.П. Всяко сравнение между джип и москвич е плод на болна фантазия.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X