Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

    Да, това имах предвид - че общо взето е предвидено така, че да е безопасно без да пречи излишно...
    А за Москвича - ами то и в момента МКП с механична ръчна спирачка нямат подобна защита. Идиотията на хората трудно може да бъде изкоренена, но на времето отвреме на време включвахме и подчерепната апаратура
    И се смеехме на американските инструкции като за идиоти... От рода - 'не пипай горещата вода - може да получиш изгаряне '. Ама явно вървим по пътя на оглупяването, та и тук почнаха подобни инструкции.
    То и на джипа май сега си пише 'внимание, ако оставиш автомобила не на Р или не си натиснал паркинг спирачката, автомобилът може да тръгне'... Ами може да тръгне - трябва да си пълен идиот да не го съобразиш.

    П.С. сравнението между Джип и Москвич не е толкова лошо - знаеш, че колкото по-прежален е даден автомобил, толкова е по-проходим
    Та по местата, където съм бил с джипа (например вр.Ком), и където за комфорт съм го качвал бавно на бавни, летейки по пътя се качват москвичи, ладички, та дори и някой микробус (последно гледах VW)
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #47
      От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

      Поради загуба на интерес към този форум - на който му трябвам - да ме търси по телефона, или през други форуми - никнемът е същият
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #48
        От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

        Еееее, това е грубичко...
        А защо смяташ, че ще му трябваш на някого?
        Най ме е страх от хора без мечти...

        Коментар


        • #49
          От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

          Еее, това е тъпичко. Съвсем нормално си обяснява човека как да бъде намерен. Теб кво те бърка? Не ти трябва - не го търсиш.

          Коментар


          • #50
            От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

            Реакцията на колегата е съвсем нормална след като загубата на интерес към форума идва веднага след пускането на джипа в продажба. ( аре чао не ми трябвате вече). А и това "през други форуми", ние трябва да гадаем ли? Колегата onufriz е задал добър въпрос.
            Все пак става въпрос за отношението. Как според вас е нормално да бъде напуснат един форум?

            Коментар


            • #51
              От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

              Явно съм забравил да изтрия мейл напомняне за съобщения във форума
              И виждам, че май има нужда от допълнителни обяснения ....

              1. Причината за напускане на форума съвсем не е преминаване към друг тип автомобил. Причината е доста по-прозаична - напоследък се нагледах на глупави, тенденциозни и поляризирани и откровено глупави коментари. Съответно - не виждам смисъл да се спори за очевидни неща. За съжаление тази тема също стана поредната илюстрация.
              2. huntingdog, навярно не си прочел в подписа ми, че Джипът съвсем не е единственият СУВ в автопарка ми (а и живот и здраве - следващият автомобил също ще е такъв). Така, че - прочети т.1 Поредно погрешно тълкуване на информацията, и нагаждане на изводите според конспиративни теории...
              3. За другите форуми - най-лесно ще е през www.toyotabg.eu (нямам Тойота от около 11 години - т.2 пак издиша )... Но дори и да не е там - едно обикновено търсене в гугъл по никнейм ще ти даде безкрайни възможности за обратна връзка...
              4. Причината да обявя решението си тук е с цел да предупредя колегите, че спирам да следя форума и тази тема в частност. В противен случай може да се окажат обидени, ако не отговоря на техен въпрос... А наистина има колеги, които могат да имат въпроси по даденият модел - малко или много съм натрупал доста опит с него. Дали информацията трябва на някого? Ами навярно onufriz никой не го търси, но специално за този модел са ми се обаждали поне трима колеги, които желаеха да се запознаем очи в очи (преди или след покупката на автомобила си) и да обсъдим техниката. С всичките тях оставаме добри приятели, и надявам се потвърждават, че съм им дал що-годе обективна информация. Да, единият имаше и технически проблем, който за щастие бе диагностициран точно на такава среща, и колегата успешно си смени проблемният датчик.

              Така, че за да се избегне неправилното тълкуване - потвърждавам, че няма да следя тази тема (и не само нея във форума) след 12.08.2019 (отсрочката е ако има още някой недоразбрал колега), та ако някой има конкретен въпрос за модела към мен - да търси алтернативните методи за връзка след тази дата...

              И аз се чудя как по друг начин трябва да се напусне един форум? Тихо по терлички - хората да се морят да пишат и да очакват отговор?
              За мен логичният начин е - обявявам на съфорумците, че просто няма да могат да се свържат с мен през конкретния форум, така, че да знаят, че не могат да очакват отговор от мен в дадената тема. И толкова.

              Няма драма колеги - дишайте дълбоко... Животът продължава
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #52
                От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                Е, можело значи

                Коментар


                • #53
                  От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                  Жалко за Жоро. Имаше човек с него какво да си каже аи много да научи: къде от личния му опит, къде от общата му култура. Жалко,че се е впрегнал на разни тук форумни какавиди. Аз лично съм му безкрайно благодарен, аз съм и единият визиран от тримата, за които споменава в последния си постинг.Да, определено ще си останем приятели и опреледенео като си ида пак във Варна ще имам какво да си кажа с него на кафе.
                  JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                  Тел: +359 887 847261

                  Коментар


                  • #54
                    От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                    Я кажете как се държи системата за контрол на качеството на двигателното масло при вас.
                    Какъв сервизен интервал сте заложили?
                    На колко хиляди километра почва да пищи че маслото е за смяна?
                    И какво масло ползвате?

                    Коментар


                    • #55
                      От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                      Пламене, аз мога да ти кажа, при мен как е: При мен показва, колко % остава от "живота" на маслото започвайки от 100% към 0%. Когато останат 5% само от "живота" на маслото просто на дисплея ми се появява в червено тази информация (съяото важи, ако остават 14 дена от 12-те месеца). Ресетването ми го правят в сервиза, тъй като съм още в гаранционен срок. Маслото ми след последния сервисен бюлетин е 5W-40, залепиха ми на капачката даже и лепинка (както е указанието на производителя). Принципно при мен интервалът за смяна на маслото го дават на 20.000км или 12 месеца, но с условието,че биосъставката в дизела е под 5%. Обаче тук в Германия Меркел навремето за да ощастливи немските фермери и да им гарантира изкупуването на рапицата с цел да се използва тя като биосъставка, постоянно се говори, че трябва да се вдига % на биосъставката и тя вече съставлява 7%.ПОзачетох се из разни форуми и сайтове и навсякъде съветват специалистите в такъв случай, да се сменя по-често маслото. Поради тази причина аз съм си заложил интервала между 10 и 12.000км или 12 месеца. Маслото,което ми слагат в сервиза е на Селениа 5W-40 (Продукт на ПЕТРОНАС), но със спецификация MS - 10902,а не както беше преди MS-11186 (последните 2 числа ги цитирам по памет). лично аз исках в сервиза да ми сложат масло, което бих им докарал със същата спецификация, но ме предупредиха,че тогава гаранцията на мотора веднага пада. Е, ще изчакам още 18 месеца да изтече и тя и ще си сложа спокойно АМСОЙЛ със същия вискозитет. Има и едно друго масло, което съм си "заплюл", което дори за разлика от АМСОЙЛ отговаря и точно на спецификацията MS-10902,препоръчано ми от един колега тук от форума на немския производител РАВЕНОЙЛ и който дори може да прави доставка безплатно до България, при положение,че се направи определен оборот. При положение,че вместимостта на двигателя ми е 9 кварти с масло, купувайки напред масло за 2 смени или ако 2 или3-ма човека биха се обединили в покупката от сайта на РЕВАНОЙЛ пак могат да се спетят пари за доставката дори и в България. Лично аз след като се прибера да живея в България след година и нещо смятам да продължа да си пазарувам от немските онлайн магазини, имайки предвид, че все по-често се предлагат доставки до БГ на по-изгодни цени. Надявам се да съм ти бил полезен с моя скромен опит от навъртяните 40.000 км до момента.
                      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                      Тел: +359 887 847261

                      Коментар


                      • #56
                        От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                        Въпроса ми беше как падат процентите. Пропорционално на пробега, повече или по-малко.
                        Караш двигател с огромен проблем с маслото:
                        Вискозитет 5w40 е супер масов и пазара е залят с боклуци.
                        Нормата за сулфатни и фосфорни частици в твоето масло е брутално ниска и неприсъща за този вискозитет.
                        На твое място щях да прочета мнооооого спецификации преди да рискувам с проба на различно масло от дилърското.
                        Аз имам фаворит който е различен от тези в които си се прицелил но няма да го кажа защото Руси пак ще ми се кара. Пък и от 4 смени не мога да правя заключения.
                        Колкото и шантаво да звучи за някой, (нещо в което съм 100% убеден) съвремените двигатели са проектирани на първо място да са екологични. Тия негодници режат ресурс, мощност и разход на гориво при най-малки съмнения за вредни емисии.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                          Пламене, възмоxно е да си прав, но докато съм в гаранция те ми го слагат това масло, не аз. Слагат ми на СЕЛЕНИА и едва ли в Хамбург ще си правят експерименти с "боклуци", както се изразяваш. Относно точно този вискозитет: да, така е, но имаше специален сервисен бюлетин от производителя и той при следващата смяна на маслото беше задължителен за изпълнение. Аз лично смятам да ползвам след гаранцията АМСОЙЛ (нека ми се кара тук после някой), отделно сменям маслото, не както ме съветват тук дилърите на 20, а на 10-12.000 км.
                          Инъче процентите падат пропорционално на дисплея ми и можеш да видиш процент по процент спадането към 0, но всичко завиди от това дали караш продължителни курсове или кратки в града, точно на теб няма какво да обяснявам тия работи. Аз 70% от дневното ми каране е извънградско по магистрала и другите са градско. Единствено за 40.000 км съм се прибрал два пъти до София общо 8.000км.
                          Последно редактирано от ivaningbg; 15-08-19, 11:26.
                          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                          Тел: +359 887 847261

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X