Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

    Абе аз тук купих едно ОБД2 с ЕЛМ327 и реших да го подвключа към куплунга долу над левия ми крак, ама ни светна ни някаква индикация ми даваше. Прочетох упътването му и май се оказва,че не било препоръчително за дизелови автомобили. ПОръчах си едно ОБД 2 МХ блутут сега,което е препоръчано и от други места, та да видим, как ще реагира. Старото,ако реагира на бензинова кола, ще го дам на жена ми, да може да си зачиства грешките на нейната кола.
    Това с ръждата от към вентилационните отвори мога да си го обясня само със солта (лугата) която ползват по улиците зимно време или директно морската вода,която ползват зимата във Варна.
    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
    Тел: +359 887 847261

    Коментар


    • #17
      От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

      Ами аз имам Launch и си чете всичко на дизелака...
      А ръждата - не става въпрос за лека ръжда, а за тежка люспеста ръжда...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

        Имах сериозни проблеми с четенето на ОБД 2 МХ блуутут джаджата. Използвах момента да ми направят голямата инспекция на 2та година и ми го провериха тая пуста диагностична букса и се оказа,че не чете данни! ПОнеже още съм в гаранционен период от първите 2 години (към производителя) отделно подадох заявление за гаранция и оставих половин ден колата отново при дилъра и се оказа,че някакво краче с номер 19 разположено от задната страна на куплунга се е изнизало леко и не е правило контакт. Наместиха го и ве4е всичко си чете. Смятам да го закача към компютъра си с WINDOWS следващия уикенд и да се опитам да го вържа със специализирания софтуер на един поляк, който го е разработил специално за FCA.
        JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
        Тел: +359 887 847261

        Коментар


        • #19
          От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

          Ще е интересно да се види резултата... Гледам - софтуера предлага много функции за настройки..
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #20
            От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

            Ами ако искаш напиши ми какво би искал да видиш или разбереш и като го закача може и направо по телефона да ти се обадя и диктувам...
            Ако искаш и можеш да отвориш този линк, също можеш да получиш информация: https://appcar-diagfca.com/en/how-to-use-it/
            Лек ден
            Последно редактирано от ivaningbg; 05-03-19, 09:30.
            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
            Тел: +359 887 847261

            Коментар


            • #21
              От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

              Жоро, предстои ми смяна на задни дискове на моя KL. В сервизното ръководство има един момент:
              "Remove the two brake caliper adapter bolts (2).
              Note:The bolts are one time use and need to be discarded."
              Сменях предни дискове при Еди, но той не спомена да ги е подменял.
              При смяна на капака раздатката, ги имаше същите предписания и тогава ги
              сменихме. Най-обикновени болтчета М6, ама по 3 долара парчето от Мопар.
              При теб имаше ли такива, при смяната на предните дискове?

              Коментар


              • #22
                От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                Не, не съм срещал нищо такова при Гранда...
                Единственото, за което съм чел, че се сменя след демонтаж в този район е централна гайка на колелото и уплътнения/шайби на маркучето към спирачките ако откачаш/отваряш спирачната система.

                Между другото - забелязах първият проблем Явно поради недобросъвестен монтаж/закрепване на тръбички и кабели в предния десен калник, подкалникът се е деформирал (той си е някаква вата), и е опирал в гумата при определено положение (завой и навярно ниско положение на окачването).
                Което го е протъркало и се е появила дупка.
                Поръчах нов подкалник от Силвърстар - цената ми се стори що годе нормална (като за тях - все пак е само един 'парцал') - около 174лв... Като демонтирам стария, ще реаранжирам /закрепя кабели и тръбички, защото без демонтаж в този район няма никакъв достъп...
                Дано докато дойде подкалника не се изтъркат и кабелите/тръбичките (че са точно под дупката)...
                Неприятното е, че подкалникът е хванат с пластмасови еднократни щипки/нитове... Не че са скъпи, ама навярно ще е удобно да се работи с инструмент, а не с клещите
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #23
                  От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                  Привет, Жоро. Ако си купил това в Силвърстар: https://www.parts2go.de/catalogsearc.../?q=55079293AC , си се "минал" с около 64 лева. Не е болка за умирачка, при положение, че ми каза, колко ти е струвала последната голяма инспекция за цената на малка - и като се вземе предвид,че ще е МОПАРска частта, едва ли може да съжеляваш.
                  ПО-важният въпрос е,как се е стигнало до итриването и получаване на дупката?Свалял ли си нещо преди това с тия щипки,че може да не си догледал?
                  Не каза нищо за новите спирачки,които сложи на предната ос - на ТЕКСТАР ли си избра и накладките и дисковете и ако да от 19 или 21 мм са накладките? Разбира се,ще ми е интересно дали се оплакваш, като някои хора от други формуми от скърцане при спиране от ТЕКСТАР?
                  JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                  Тел: +359 887 847261

                  Коментар


                  • #24
                    От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                    За Текстар не мога да дам мнение, но навсякъде в БГ твърдят че са румънски и с не добро качество. Аз на KL-а сбърках да ми сложат TRW и се наложи да ги хвърля след 600 км.
                    Почнах да търся нови за смяна, но навсякъде само Текстар и TRW по 100-120 лв. комплекта. Затова закупих AC Delco от Rockauto - керамични, 140 лв. с доставка и ДДС, доволен съм.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                      Малко съм изтървал коментара ама да си кажа
                      Подкалникът - минал съм се, но какво да се прави С доставката пак би излязла същата цена...
                      Изтрил се е заради това, че отвътре го натискат тръбички.. Защо го натискат - ще видя след демонтажа на подкалника. Предполагам - излезли щипки или крепежи на тези тръбички...
                      Нищо не съм пипал или разглобявал там... Имам едно съмнение в една зима бях натиснал с бронята снежна пряспа, и имаше съвсем лека деформация в пластмасовата броня, която след излизането от пряспата се върна в изходно положение. Но дали междувременно е натиснала и откачила някоя щипка вътре - не знам... Като смъкна подкалника ще видя, защото отгоре няма никаква видимост - такъв голям моторен кош, а не можеш да пуснеш отвертка вътре

                      За новите спирачки - никакъв шум, свирене и т.н... Реално - никаква разлика с оригиналните...
                      НО!
                      Преди няколко дни реших да си направя експеримент за активно спиране от много висока скорост.
                      Трябва да смъкна логовете и да видя от каква скорост съм спирал, но предполагам е била в границите от 160-180км/ч (на удобен безопасен за околните път нощем в 3ч)...
                      Спирането не ми хареса - много енергия трябваше да се разсее, а дисковете са само 350мм....
                      Разбира се след това интензивно спиране няколко минути карах с около 10-20км/ч колкото да се превъртат и охлаждат дисковете без да натискам спирачките...
                      На сутринта гледам - дисковете сини... След два дни дисковете се бяха изчистили и нямаше никакви странични ефекти.
                      Дали дисковете са румънски ТЕХТАR (PRO+) - мисля че не, защото на кутията им пишеше, че са немски... 150лв броя...
                      Накладките ми са АТЕ керамични, производство Италия... Цена от немски сайт - 220лв...
                      Последно редактирано от slowtraveler; 07-04-19, 00:33.
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                        Аз за да нямам съмнения и терзания, си купих оригинални дискове и накладки на МОПАР в немския ебей. Цената за всичко тотал: 249€ + 135€ = 384€. Транспортът е безплатен. Производството им е от Италия. Надявам се да нямам след смяната никакви посинявания и скърцания. Имаше алтернативи на Blueprint комплект за 135€ дисковете и 49€ накладките = 184€ с транспорта, но тези 200 Евро като се "пръснат" на средно 80 до 100.000 км са жалка разлика на км.
                        Жоро, по-горе като писах,че си се "минал" го имах в преносния смисъл на думата и разбира се със шега
                        JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                        Тел: +359 887 847261

                        Коментар


                        • #27
                          От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                          Ами тя цената е излязла подобна
                          Посиняването - само като ги презориш
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                            Да добавя малка информация само тук още след разговора ми онзи ден с един приятел от Москва,който има същия модел като моя, но е с бензиновия двигател 3,6 литра PENTASTAR. Вече е на 140.000км за 3 години и половина. Нищо по него не е сменял, освен консумативите: масла, филтри и др. на 40.000 км е сменил само предни накладки (там се кара много на принципа "тръгни-спри") и на 2та смяна на накладките сменя и дисковете. Инъче е много доволен от колата като изпълнение и досега не го е оставяла на пътя.
                            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                            Тел: +359 887 847261

                            Коментар


                            • #29
                              От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                              Смених подкалника... Пластмасовите нитове са голяма простотия Не могат да се нитят с обикновена нитачка - по-голям диаметър е стеблото
                              Обаче се нитят без проблем с два комплекта клещи Внимателно разбира се да не строшиш стеблото прекалено рано...
                              За съжаление установих много идиотска аранжировка в десния преден калник... Конструкторите са наврели там едни големи кабелни снопове и куплунзи (според умните професионалисти - обикновено дори при лек удар отпред вдясно колата не може да се придвижи на собствен ход).....
                              За да е пълна веселбата - там (под същият подкалник ) са наврели компресора за окачването, клапанният блок, и съответно - тръбичките за четирите балона, тръбички за входящ и изходящ въздух, филтър/осушител, тръбата от балона с азот - всичко е концентрирано там...
                              Преаранжирах тръбите така, че да не опират в подкалника - не съм сигурен дали ги закрепих правилно - струва ми се, че 'оригинално' е бил закрепен с прекалено голямо огъване на тръбичките, а сега всичко е с големи дъги, но през друго място... Все пак смятам, че сега е с по-малко натоварване върху тръбите...
                              Не че не можеше да се кара така, ама не исках тези куплунзи да се мокрят постоянно...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Обзор и отчет 60х.км Гранд Чероки модел 2014г 3.0CRD/8AT

                                Значи,Жоро, да гледам да удрям колата в лявата й част отпред, ако искам да нямам после проблеми с всиучки тия дреболии,които изреди
                                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                                Тел: +359 887 847261

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X