Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да карам правилно!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да карам правилно!!

    Здравейте колеги,от няколко месеца съм собственик на Паджеро 1 ,което е с Парт-Тайм кутия.Питането ми е следното, мога ли да го карам на бавните по стръмен черен път сух със по-големи камъни от нормалното,защото чета че този тип кутии се чупят ако ги експлоатираш по суха и твърда настилка.Другото питане ми е мога ли джипа да го карам на бавните предавки с отключени хъбове без да строша задния мост.

  • #2
    От: Как да карам правилно!!

    Първоначално публикуван от mitko gerasimov Преглед на мнение
    Здравейте колеги,от няколко месеца съм собственик на Паджеро 1 ,което е с Парт-Тайм кутия.Питането ми е следното, мога ли да го карам на бавните по стръмен черен път сух със по-големи камъни от нормалното,защото чета че този тип кутии се чупят ако ги експлоатираш по суха и твърда настилка.
    Да. Само по асфалт не го прави.
    Първоначално публикуван от mitko gerasimov Преглед на мнение
    Другото питане ми е мога ли джипа да го карам на бавните предавки с отключени хъбове без да строша задния мост.
    Да. Но по-нежно със съединителя, и без ремарке например.

    Коментар


    • #3
      От: Как да карам правилно!!

      Благодаря за отговора.Добре че,няма проблем за кутията ,защото в противен случай съединителя ще обере голяма част от натоварването.

      Коментар


      • #4
        От: Как да карам правилно!!

        Kaзвам нежно със съединителя, не защото е опасно за него, на бавни той не се товари. Отнасят го дифовете и веригата в раздатката, а ако си отключил хъбовете, задният диф направо се троши при рязко пускане на съединителя.

        Коментар


        • #5
          От: Как да карам правилно!!

          И в крайна сметка толкова ли е нежна тази кутия или бая усилия и некомпетентност трябва да вложиш та да е строшиш.

          Коментар


          • #6
            От: Как да карам правилно!!

            Tвоето Паджеро на колко години е? Гони 30-те, така че не може да се каже, че е с нежни скорости

            Коментар


            • #7
              От: Как да карам правилно!!

              Така е,но зависи и как е експлоатирано.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X