Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за диференциал.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпрос за диференциал.

    Има резервни гуми "патерици" 14 цолови и са тесни - гумата отгоре е 135.

    Коментар


    • #32
      От: Въпрос за диференциал.

      И аз не съм много навит да се въртя с такова из лозето по принцип. Имам си фреза, дето върши добра работа и я навираш дори между лозите.
      Бащата настоява да можело да влачи двойка плугче, макар аз да не се сещам къде ще го ползва.
      Моята идея е да е предимно минибулдозерче, да мога да си подравнявам пътя и зимата да чисти снега. Отзад може една топка за теглич. Имам малко ремарке от чешки култиватор. Може да не може да го влачи пълно с баластра, но по-леки неща.
      Идеята ти за скъсяването на полуваловете е много валидна. Не съм се сетил, а съм гледал какви ли не други варианти. От заваряване на полувала, до нарязване на шлици. Когато стигна, ще ми обясниш с подробности. Имам стругар, дето да ми ги извърти.
      Мисля разстоянието между веригите вътре да е не повече от 40см. Колкото да влязат скоростите и евентуално да мога да си завра краката.
      Бидейки джантите с много положителен офсет, предполагам, че ще трябва да скъся моста до около макс 80 см. За да ми дойде не по-широко от 1-1,10м като краен габарит.

      Идеята за патериците, също е добра.
      Последно редактирано от TigerHunter; 30-01-17, 11:42.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #33
        От: Въпрос за диференциал.

        Аз си направих нещо подобно, но е на гуми и е 4х4. Тегли здраво, оре, бута и е много маневрено. Проходимостта също е на ниво. Мисля че нещо такова ще ти е по-практично. И аз си имам мотофреза, която фрезова, оре и тегли ремарке, но е несравнима с новия дивайс. Ще го снимам довечера и ще ти го покажа. Остава само да му довърша хидравликите.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #34
          От: Въпрос за диференциал.

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Аз си направих нещо подобно, но е на гуми и е 4х4. Тегли здраво, оре, бута и е много маневрено. Проходимостта също е на ниво. Мисля че нещо такова ще ти е по-практично. И аз си имам мотофреза, която фрезова, оре и тегли ремарке, но е несравнима с новия дивайс. Ще го снимам довечера и ще ти го покажа. Остава само да му довърша хидравликите.
          Де викаш снимките са ?
          Ще изчакаме учтиво .

          Коментар


          • #35
            От: Въпрос за диференциал.

            Ето, но това е в процес на строеж. Още не е довършен. Играя си с хидравлика и довършване на "купето". Чака си гумите, защото тези са колкото да има някакви. Тези дни, обаче ме мързи.


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170131_210205.jpg
Прегледи:1
Размер:112.1 КБ
ID:5742475Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170131_210147.jpg
Прегледи:1
Размер:106.5 КБ
ID:5742474Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170131_210335.jpg
Прегледи:1
Размер:106.1 КБ
ID:5742473


            Тъпият телефон ги обръща надолу с главата, както и да ги сложа.

            Накратко - двигател от дизелов генератор Кубота 12к.с.Два моста ВАЗ 2101, Скорости Волга 24, Кормилна кутия Мастурбиши Паджеро. Шарнирен възел между двете полурами шенкел и главина Паджеро. Карета CV паджеро. Алтернатор Поло. Хидравлична помпа НШ10, хидравлични цилиндри от нямам идея от какво, разпределител още няма. Търся двусекционен с плаващо положение. Общо взето, каквото е имало из отпадъците
            Засега бута сняг и тегли закъсали коли.
            Последно редактирано от Scrapheap; 31-01-17, 20:42.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #36
              От: Въпрос за диференциал.

              Благодаря за снимките!
              Добре изглежда. Дай Боже такъв двигател всекиму!
              Аз мисля за начало да се пробвам с 6,5 к.с. Имам един свободен. Ако не се справи, ще мисля за друг. По-скоро, не намирам центробежен съединител с редуктор отделно.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #37
                От: Въпрос за диференциал.

                И аз си мислех за гъсенична машина, но идеята да изровя всичко наоколо, не ме изкефи. Ако искаш, ела да го покараш и да прецениш дали такова нещо ти върши работа. Сега го ползвам за снегопочистване и влачене. Греблото отпред се върти на 45 градуса. Даже с тези гуми е ОК на сняг и кал. Тежи около 350кг до момента. Двигателят е с водно охлаждане и не грее, дори при зор. С ел вентилатор е. Гори около 3л нафта на час. Иска свикване с маневрирането. Просто чупещата рама си има особености.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #38
                  От: Въпрос за диференциал.

                  Имам трисекционни със "плаващо",просто трябва да затапиш това дето не ти трябва.Ще им се наложи лека ревизия,маншончета и О-пръстени.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпрос за диференциал.

                    Имам двусекционен от ЮМЗ, но е огромен и не му намирам плаващото. Гледам едни чирпански 40L моноблоци с различен брой секции. Твоят какъв е? Имам къде да закача и третата секция (самосвално ремарке)
                    Мислех за силоотводен вал на хидромотор, но с тази помпа, едва ли ще се развърти на прилични обороти. Ако сложа по-голяма помпа, пък двигателят ще увехне. Засега мисля от един вал да взема задвижване, през шлицова муфа от раздатка.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпрос за диференциал.

                      "двигател от дизелов генератор Кубота 12к.с.Два моста ВАЗ 2101, Скорости Волга 24, Кормилна кутия Мастурбиши Паджеро. Шарнирен възел между двете полурами шенкел и главина Паджеро. Карета CV паджеро. Алтернатор Поло. Хидравлична помпа НШ10, хидравлични цилиндри ..."
                      Ставаш ми все по-симптичен , от моята черга си .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпрос за диференциал.

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        И аз си мислех за гъсенична машина, но идеята да изровя всичко наоколо, не ме изкефи. Ако искаш, ела да го покараш и да прецениш дали такова нещо ти върши работа. Сега го ползвам за снегопочистване и влачене. Греблото отпред се върти на 45 градуса. Даже с тези гуми е ОК на сняг и кал. Тежи около 350кг до момента. Двигателят е с водно охлаждане и не грее, дори при зор. С ел вентилатор е. Гори около 3л нафта на час. Иска свикване с маневрирането. Просто чупещата рама си има особености.
                        Вярвам ти за маневрирането. То и щото седиш на предната част. Имаше едни челни товарачи такива навремето. Иначе, машина с чупеща се рама съм карал.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос за диференциал.

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Имам двусекционен от ЮМЗ, но е огромен и не му намирам плаващото. Гледам едни чирпански 40L моноблоци с различен брой секции. Твоят какъв е!?
                          Няма ЮМЗ със двусекционен(може да е от паткало-Т-25 или шаси),три са секциите,като на този:

                          Трите щифта със гайките имат 4-ри полжения:
                          1-неутрално
                          2-надолу със заключване
                          3-нагоре със заключване
                          4-рязко нагоре плаващо
                          Заключването се изразява във това,че като щракнеш ръчката,след изпълнението на командата се изключва сама(като свърши хода на цилиндъра).Може да работи и със леко натискане до постигане на желният резултат.
                          За силоотводният вал,не се занимавай със хидромотори-няма да се получи.
                          Чирпански разпределител,няма да ти свърши работа-няма положение "плаващо",имам такъв на пресата.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпрос за диференциал.

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            Вярвам ти за маневрирането. То и щото седиш на предната част. Имаше едни челни товарачи такива навремето. Иначе, машина с чупеща се рама съм карал.
                            Ако седалката е на задната полурама, мисля че ще е гадно всички органи за управление да се местят
                            Единственото с чупеща рама, което съм подкарвал са К700 и някаква Шкода. Нямам много наблюдения върху тракторите. Компютърджия съм.
                            Центробежен съединител, мисля че не ти трябва. Редуктор също. СК от нещо си и ако щеш двойка здрави ремъци ще ти свършат работа.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпрос за диференциал.

                              Явно не е от ЮМЗ/ Изглежда по същия начин, но една секция по-малък. Утре ще го разцъкам да видя положенията, но ми е проблем размерът му.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпрос за диференциал.

                                Минавало ми е през акъла, ако не намеря редуктор с центробежен съединител, да пробвам с ремъчни шайби и притискаща ролка. Ще трябва да зацепвам с ръчка обаче.
                                А има и гадния момент, че ремъците винаги малко или много увличат (в случая първичния вал на скоростите) и е много вероятно всяко включване да е с хъркане. Въпросния редуктор с вграден съединител е в маслен картер и малко или много задържа на празен ход и изключване от скорост.



                                Този редуктор имам предвид.
                                Засега го намирам само в комплект с двигател 6,5 коня, а на мен двигателя не ми трябва. Ако се окаже слаб, ще ми е излишен. Ако се наложи да купувам по-мощен, пак мога да го куплирам с него. Доколкото знам, до 9 коня са с 19мм вал, по-мощните с 21, но това се поправя.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X