Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шевролет нива проблем с оборотите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Шевролет нива проблем с оборотите

    Eто ти тема за четене и да разбереш как става....
    http://www.chevy-niva.ru/viewtopic.p...r=asc&start=10

    Коментар


    • #62
      От: Шевролет нива проблем с оборотите

      30км. живот е 100% пренатегнат лагер!!!
      Явно майстора ти,като види голямата гайка и забравя,че е сменял вътре конусно-ролкови лагери!!!
      Ресурса след смяна на лагери и нова главина-(всичко оригинално на "ОАО-АвтоВАЗ") е около 30 000км.,ако се кара много по черно с гуми за кал,размер 205/80-16 и около 100 000км.,ако се кара с щатен размер шосейни гуми!
      Всичко това при своевременно регулиране и здрави семеринги,недопускащи навлизане на вода в главината.

      Коментар


      • #63
        От: Шевролет нива проблем с оборотите

        Да определено беше хамалската стегнат„смени си го за негова сметка„ пишман майстори немода да попадна на читав майстор бях сменял сателит на дифа пак ядовее...затова се принудих да си ремонтирам понето каквото мога сам но се пак препоръчайте някой изпробван ...благодаря и щееечерпяя

        Коментар


        • #64
          От: Шевролет нива проблем с оборотите

          Колега гледал съм ги, но предпочитам да ги дам на някой който е извършвал тази манипулация просто немога не съм компетентен ..

          Коментар


          • #65
            От: Шевролет нива проблем с оборотите

            Първоначално публикуван от Medara Преглед на мнение
            Бих отишъл при някои който го е правил чесно казано..ако някой е минал по този път нека сподели инфо ще съм изклпчително благодарен..да съживя мойто зверчее [ATTACH=CONFIG]963095[/ATTACH]
            Колега, от всичките Ниви, как се сдоби с бронирана? Какъв е класа на бронировката? Някой фирми в близкото минало правиха такава бронировка без да променят стандартното окачване. Това значи да ти сложат от 300-500 кг. на базово окачване, което значи да го съсипваш по не три пъти по бързо от нормалното.

            Коментар


            • #66
              От: Шевролет нива проблем с оборотите

              Най- ниския b2,но всичките бронировки съм ги махнал само стъклата съм оставил колата беше инкасова

              Коментар


              • #67
                От: Шевролет нива проблем с оборотите

                Но с тези лагери.....искам да ги дам шенкелите на някой ,и да ги направи за тези от ивеко лагери ...

                Коментар


                • #68
                  От: Шевролет нива проблем с оборотите

                  Човеко, оправи си лагерите. Заводската конструкция си има недостатъци ама РАБОТИ. Това че ползваш гъзоръки и гъзоглави майстори не може да се оправи с нова конструкция.

                  Отделно е божа работа дали можеш да направиш конструкция с по-малко недостатъци.

                  Тия лагери там не случайно са конусни. Не случайно на мноооого коли са конусни, въпреки че може и да не са.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Шевролет нива проблем с оборотите

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Човеко, оправи си лагерите. Заводската конструкция си има недостатъци ама РАБОТИ. Това че ползваш гъзоръки и гъзоглави майстори не може да се оправи с нова конструкция.
                    +1
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Шевролет нива проблем с оборотите

                      Ми той, колегата се опитва да си ги оправи, но не може сам! От 1 година пише в този форум и търси майстор в София а ма няма!!! Че има гъзоръки и гъзоглави майстори то е ясно, но все ще има някой "можещ" останал и в София!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Шевролет нива проблем с оборотите

                        Надявам се да споделите някой който поне имат афинитет към вазовете,до сега секи ремонт ми е последвал с допълнителни разходи ,а с лагерите сигурно ако се поставят правилно няма да имам тези главоболия бо досега съм сменил 3-4 лагера с толкова и карета защото ми чупи и карето след като блокира лагера и ми писнааа а си обичам „путинката„но от такива дреболий се принудих да я пусна и да я продам....

                        Коментар


                        • #72
                          От: Шевролет нива проблем с оборотите

                          Пробвай тук:0885477440
                          Човека е със сервиз в София и ти гарантирам,че знае какво прави.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Шевролет нива проблем с оборотите

                            Има един много малко вероятен, но все пак наблюдаван вариант за редовно разбиране на лагери и това е криво стругован шенкел.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Шевролет нива проблем с оборотите

                              Това се усеща още при монтажа и няма как да доведе до блокиране на лагера след 30 км. А и все пак Нивата е била инкасова, не е чисто нова. Демек, движела се е с тия шенкели.
                              Та да се върнем на "майсторите".
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Шевролет нива проблем с оборотите

                                Блокиралия лагер на 30км беше стегнат зверски от едни пишман майстори от люлин, при които се върнах и поисках да ми обясни как е слагал лагера...почнаха се обяснения че лагера е прецакан от блокирал апарат и тем подобни врели некипели„все пак си покриха разходите по смяна и лагера„

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X