Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първо ендуро (250 4т?)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първо ендуро (250 4т?)

    Здравейте,


    Дойде и моят момент да се кача на ендуро. Имам нулев опит, което заедно с 65-те ми килограма ме насочи към 250cc, четиритактов. Като за начало ще се кара из Стара Планина и Люлин Планина като най-близки до София. Търся нещо по-лесно за управление, което да ми позволи да наблягам на техника, а не постоянно да се боря за оцеляване И все пак нещо, което става и за по-агресивно каране, когато мога и ми се прииска. Съвсем грубо съм се ориентирал към:
    • Yamaha wr250f или wr250r
    • KTM EXC 250f
    • Honda CRF 250



    Разбира се приемам съвети и за други варианти, стига да са обосновани. Интересуват ме неща като тегло, поведение, надеждност, мощност, цена за поддръжка и всякакви плюсове и минуси на моделите. Бюджет за машината - 4500лв максимум.

    Благодаря ви!

    Поздрави,
    Сашето

  • #2
    От: Първо ендуро (250 4т?)

    Саше, от гледна точка на скромния ми опит, те съветвам да изкючиш Хондата, освен ако не е Х модела. Имах Ямаха ВР 250-Ф. Ако попаднеш на добър екземпляр ще те носи и развява по чукаците задоволително. Имах и КТМ, но 350 ф. Може би е най-добрия четиритактов мотор за ендуро. Последното е не само мое мнение. В този ценови диапазон, обаче, изключваме 350-ката и препоръчвам добре гледана Ямаха. Теглото ще си го потърсиш в нета. Поведението на различните машини много често е субективно. Надеждноста е в пряка връзка от поддръжката до момента и т.н
    И само още един съвет- каквото и да си купиш, няма да е мотора ти за цял живот. Поздрави и успешен избор!
    Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

    Коментар


    • #3
      От: Първо ендуро (250 4т?)

      https://www.facebook.com/georgikirilov.georgiev?fref=ts

      Този човек е в Италия и може да ти предложи добри неща в тази посока.

      Коментар


      • #4
        Re: Първо ендуро (250 4т?)

        Не знам ямахите от коя година са със стартер, crf-a трябва да е Х за да е има стартер и да е предвиден за гората.
        Ямаха не съм карал, crf250x веднъж само съм пробвал на една поляна за тест преди покупка и не ми хареса(вкусове всякакви).
        ЕХС250 съм карал модела 2007-2010, няколко пъти "на училище" тук - http://www.balkansorangeadventures.com/bg/home/
        Лек, приятен за каране, стартер, може да те изкара от всякъде и не се плашиш при всяко подаване на газ.
        Ако нямаш никакъв опит сино препоръчвам едно мото училище та хем да видиш дали ти допада машината, хем да добиеш някакви основи за карането.

        Коментар


        • #5
          От: Първо ендуро (250 4т?)

          Благодаря на отзовалите се колеги!

          От няколко дни съм горд собственик на Yamaha WR 250F и все още не мога да изтрия усмивката от лицето си

          Коментар


          • #6
            От: Първо ендуро (250 4т?)

            Здарвейте, момци
            Ще си позволоя да "подновя" тази тема, щото и аз се докарах до чуденката между КТМ ЕXC 250 (?) и HONDA CRF 250(?). Въпросителните са защото съм има-няма 100-ина кг, които разбира се не ми личат. Иначе...карал съм шосеен мотор (SV 650) и по-рано тази година пробвах КТМ-a (250) при Жоро от Balkan Orange Adventures и сякаш ми беше ОК, но пък то си беше БАШ сефте на такъв мотор и такива "пътища" и се опасявам, че може би ще ми "омалее" бързо? Не знам... Същевременно за 450-так май си трябва ОПИТ, та затова се допитвам за съвет към Вас - хората с опит с тези машини.
            Накратко:
            КТМ EXC или ХОНДА CRF (X)?
            250 или 450?
            Всякакви мнения са добре дошли, че идват празници, пък то си трябва и екипировка, едно-друго
            Предварително благодаря!
            Последно редактирано от Gyrro; 03-12-17, 14:45.
            Бъди оптимист - по-лесно е! :)

            Коментар


            • #7
              От: Първо ендуро (250 4т?)

              Скачай на голямата кубатура ,че тези 100кг са много и за двата мотора.
              KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

              Коментар


              • #8
                От: Първо ендуро (250 4т?)

                От CRF 450 хич няма да останеш доволен.Не за друго - едва ли ще го владееш...
                ........................
                Иван Маринов
                CRF 250 X
                Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                Коментар


                • #9
                  От: Първо ендуро (250 4т?)

                  Сега, ако му кажа(предложа) да си вземе 2т 300 едва ли ще ме послуша и за това и не предлагам ,а той е точно за такова ендуро
                  KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Първо ендуро (250 4т?)

                    Благодаря за коментарите, момчета.
                    Често казано за 2Т съм малко скептичен - тази "нервност" и този "кик" във високите обороти, с които се асоциират сякаш не ми допадат. За звука (колкото и да е субективно) също предпочитам някак по-дебелия тембър на 4Т но не съм пробвал 2Т - може и да си прав, V.R.R.!
                    За 250 или 450 продължавам да се колебая - "хем боли, хем сърби!", хора - хем нещо по-така, хем...т'ва шубето си е голЕм страх, да му се не види! А искам да си се кефя, а не да треперя в кое дърво ще ме зашие ХОНДА-та (или КТМ-а) 450...
                    А някой с мнение за КТМ vs. HONDA?
                    Бъди оптимист - по-лесно е! :)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Първо ендуро (250 4т?)

                      Кажи поне кои години са тия мотори дето ги спрягаш, или до какви пари са? Щото CRF има от 2002 до 2018, а КТМ ЕХС даже отпреди това

                      Коментар


                      • #12
                        От: Първо ендуро (250 4т?)

                        Ами нещо като 5-6000 лв, ако е нещо което наииистина си струва може е повече, но не ми се струва разумно като за първи мотор-проходилка (в моя случай).
                        Годините: 2007-2009 (?!) каквото излезе читаво. Нещо такова, например:
                        http://m.cars.bg/offer/m225259
                        или
                        http://m.cars.bg/offer/m219991
                        или може би това
                        http://m.cars.bg/offer/m221726
                        ...такива неща
                        Бъди оптимист - по-лесно е! :)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Първо ендуро (250 4т?)

                          Кото се чудиш м/у 250 и 450 си купи нещо по средата 350 4Т, а също ако можеш да отделиш повече пари е за Бета 300 2Т. Изключително "мазен" двигател с много въртящ момент още в ниските обороти и предвидима мощ във високите. Заради ниския център на тежестта се усеща лек като велосипед.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Първо ендуро (250 4т?)

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Кото се чудиш м/у 250 и 450 си купи нещо по средата 350 4Т, а също ако можеш да отделиш повече пари е за Бета 300 2Т. Изключително "мазен" двигател с много въртящ момент още в ниските обороти и предвидима мощ във високите. Заради ниския център на тежестта се усеща лек като велосипед.
                            Няма да те послуша ,защото и аз ,като ми говориха " батковците" нежелаех и да чуя за 2т. Купих си 4т и след 7 г каране си купих и 2т ,сега вече разбирам за какво са ми говорили. Ако ми беше по- близо бих му далнда пробва и двата мотора ,но нее. Съвета ми е да пробва кой ще му пасне ,но го има и това ,че от едно каране нищо няма да разбере! А за децибелите то е ясно,всички ги харесваме
                            KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Първо ендуро (250 4т?)

                              Не е писал от къде е, ако е близо до Търговище да заповяда имам наличен 300 4Т и 300 2Т. Има прекрасна планина на по-малко от 500 м. от къщи, само да си носи екипировка.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X