Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Liberty 2,5CRD питанка за проблем при палене зимата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Liberty 2,5CRD питанка за проблем при палене зимата.

    Здравейте,2,5 CRD ръчка 2002,170000км. имам го от 2011 гледан повече от перфектно,от миналата зима като падне под нулата запалва на първото завъртане поработва няколко секунди и изгасва,много рядко с малко форсиране може и да се задържи да не загасне но рядко,после следват две три въртенета за по 10-на сек с пауза между тях и си запалва,при температури над 0 нямам проблем,сложихме миналата зима едни клапани преди и след филтъра уж да не губи нафта но ефект няма,аз съм му хванал цаката и не ми е проблем ,но мисля да го продавам и искам ако мога да реша проблема или поне да дам някакво смислено обяснение на евентуалния купувач,защото ако му загасне и запали после трудно ще остане онова гадно чуство за прецакан,а джипа е повече от перфектен ако не беше този проблем през зимата.Ако някой може да помогне с идея какво може да е.

  • #2
    От: Liberty 2,5CRD питанка за проблем при палене зимата.

    Свещи?
    Най ме е страх от хора без мечти...

    Коментар


    • #3
      От: Liberty 2,5CRD питанка за проблем при палене зимата.

      Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
      Свещи?
      Според мен са наред,знам ли,нищо не свети по таблото след първоначалния си чек.

      Коментар


      • #4
        От: Liberty 2,5CRD питанка за проблем при палене зимата.

        Измери ги с мултицет. Няма да ти светне нищо по таблото при изгоряла свещ. Релете не е електронно. Виж още темп. датчик да не е.
        Най ме е страх от хора без мечти...

        Коментар


        • #5
          От: Liberty 2,5CRD питанка за проблем при палене зимата.

          Най вероятно са свещите.

          Коментар


          • #6
            От: Liberty 2,5CRD питанка за проблем при палене зимата.

            То, ако е проблем със свещите, според мен няма да припалва и да гасне след няколко секунди. Би трябвало да върти повече, докато припали и после да работи не особено равномерно, докато не се включат всички цилиндри.
            В случая по-скоро е проблем с горивото - дали дърпа въздух след дълъг престой, или не държи достатъчно налягане в горивопровода, или има нещо затлачено (замръзнало/парафинизирано - най-вероятно, щом се проявява само при ниски температури).
            А може и точно допълнително монтираните възвратни клапанчета да са проблемни.
            Но не пречи и да се проверят свещите.
            SUZUKI V-STROM 1000
            Jeep Cherokee 2.5CRD
            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
            о889 525 о74 - Владо

            Коментар


            • #7
              От: Liberty 2,5CRD питанка за проблем при палене зимата.

              Бих сменил всички гумени горивопроводик както и ръчната подкачваща помпа /ако има такава/.
              При аналогичен проблем със Сиида се оказа одървени маркучи за обратната нафта и кофти помпа.

              Коментар


              • #8
                От: Liberty 2,5CRD питанка за проблем при палене зимата.

                Дърпа въздух отнякъде. Щом е при по - ниски температури, значи нещо гумено вече не е гумено. Ако си познаваш колата, според това след колко време загасва, може приблизително да определиш разтоянито до мястото на засмукване на въздуха. Според описанието ти, най - вероятно е около горивния филтър.
                WG Limited 2.7 CRD 02
                WG Overland 2.7 CRD 04/05

                Коментар


                • #9
                  От: Liberty 2,5CRD питанка за проблем при палене зимата.

                  Аз бих сменил горивен филтър и бих сложил добавка анти гел в горивото !
                  За проверка на моето твърдение , полей горивният филтър с топла вода сутринта преди палене !!!
                  Еди Рангелов : 0885 088 444
                  Няма незаменими има незабравими хора !!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Liberty 2,5CRD питанка за проблем при палене зимата.

                    А пуши ли бяло с аромат на сурова нафта ? При мен бяха маркучите за обратната нафта / както е писал колегата по горе/ . Може би въздух?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Liberty 2,5CRD питанка за проблем при палене зимата.

                      Остави го на стръмен наклон с предницата надолу.Ако запалиш без ядове на следващия ден,значи дърпа въздух .
                      РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                      0895шест29410 .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Liberty 2,5CRD питанка за проблем при палене зимата.

                        При мен ситуацията пък е следната. Първото палене сутрин, независимо студено или топло е времето е доста трудно. Свещите са сменени на 11 волтови заедно с релето. Акумулатора е чисто нов (optima yellow top). Като запали, изпушва бяло и мирише на неизгоряла нафта. Изгасям го след около 30 секунди работа и после вече си пали от раз.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X