Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разхлабващи се скоби на водни съединения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разхлабващи се скоби на водни съединения

    Като взех сегашната Фронтера губеше антифриз и след оглед установих, че капе от тройника долу преди радиатора. Скобите са оригинални Norma и изглеждат в добро здраве - просто ги затегнах и теча спря. Скоро обаче протекоха пък връзките около разширителният съд - почнах да се шашкам за повишено налягане в системата, но след като ги затегнах и тях нещата се уталожиха за две години. Откакто наскоро почна ледената епоха антифриза взе отново да изчезва - погледнах сега за да видя, че тече от същите места и скобите пак бяха леко хлабави?! Стегнах ги още веднъж, но почвам да се чудя доколко е нормално това? Скобите са оригиналните и не ми се е случвало досега да ги дозатягам постоянно - може би маркуча е омекнал и вече не държи? Въпреки, че съм виждал раздути разядени маркучи и моите си изглеждат още наред. Мотора си работи тихо, с доста по-малко вибрации от предишният. Идеи?!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Разхлабващи се скоби на водни съединения

    И при мен така става в големия студ. На няколко коли го наблюдавам ефекта, не знам на какво се дължи.

    Коментар


    • #3
      От: Разхлабващи се скоби на водни съединения

      При мен започнаха подобни протичания година преди да цъфне гарнитурата на главата и по-точно да се сцепи един маркуч към радиатора за парното Не е речено, че при теб е заради повишено налягане, но не е зле да си го премериш в читав сервиз. Също така трябва да си сигурен, че антифриза ти е читав и не се опитва да замръзва в големите студове Скобите по принцип трудно ще изпуснат. Опитай да ги натегнеш задължително при топли маркучи! Възможно е просто заради големите температурни разлики да изпускат тук-там.
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #4
        От: Разхлабващи се скоби на водни съединения

        Това е странно! Казваш че скобите ти са оригинални?!? Маркучите около скобите как са?
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #5
          От: Разхлабващи се скоби на водни съединения

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Това е странно! Казваш че скобите ти са оригинални?!? Маркучите около скобите как са?
          На всички скоби пише Norma и изглеждат здрави, маркучите там са дебели и краищата им още не са цъфнали, въпреки, че ако продължавам така да ги достягам периодически и това ще стане. Мислех да сменя маркуча между тройника и радиатора като най-проблемен, но се оказа, че не се продава отделно, а само комплект със всички съединения в района за около 130 кинта. Ако пак протече ще ги сменям, защото ми губеше към 200 грама на 200 километра досега и това ме дразни! Мисля си ако надува от главата това няма ли да повишава и температурата на антифриза, защото той си се държи съвсем нормално като за студено време - от Ярема до София почти постоянно на задържане стрелката се връща отново до синята зона, демек към 60 градуса?!
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #6
            От: Разхлабващи се скоби на водни съединения

            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
            ...Мисля си ако надува от главата това няма ли да повишава и температурата на антифриза, защото той си се държи съвсем нормално като за студено време - от Ярема до София почти постоянно на задържане стрелката се връща отново до синята зона, демек към 60 градуса?!
            Няма. Не уточни при какво положение стягаш маркучите, трябва да са топли!
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • #7
              От: Разхлабващи се скоби на водни съединения

              Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
              Няма. Не уточни при какво положение стягаш маркучите, трябва да са топли!
              Колата е в топъл гараж, демек стягам на +15 - имаш впредвид на работна температура ли да ги стягам?
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                От: Разхлабващи се скоби на водни съединения

                Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                Колата е в топъл гараж, демек стягам на +15 - имаш впредвид на работна температура ли да ги стягам?
                Именно!
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • #9
                  От: Разхлабващи се скоби на водни съединения

                  Абе никога не съм си стягал маркучите топли (може и така да е правилно - не споря), но и никога не съм губил антифриз! Някъде другаде е заровено кучето...

                  Вземи ги сСмени ги тия скоби - току виж си си решил проблема...
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разхлабващи се скоби на водни съединения

                    Все си мисля, че по-скоро маркучите са се скапали отколкото скобите. Вчера я поизпържих малко по магистралата и ако има някакъв проблем трябва да е протекло пак. Довечера ще проверя и ако е така, ще поръчвам комплекта съединения около тройника. Наскоро се сетих, че и преди две години, при смяната на термостата се наложи да сменя и маркуча след него който се беше размекнал. Може да е била карана с някаква гняс която да разяжда гумите - все пак е италианка!
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разхлабващи се скоби на водни съединения

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Абе никога не съм си стягал маркучите топли (може и така да е правилно - не споря), но и никога не съм губил антифриз! Някъде другаде е заровено кучето...

                      Вземи ги сСмени ги тия скоби - току виж си си решил проблема...
                      Имал съм леки коли преди Фронти и никога не съм имал проблеми с течове от водните съединения, но уви... Дори след като смених радиатора и гарнитурата на глава пак мине не мине отнякъде се появява лек теч Сменил съм изестна част от маркучите, всички скоби, които съм барал съм заменил с нови Norma. Дори на едно място ми попаднаха едни по-специални с 1/3 допълнително парче метал отвътре, което предотвратява ефекта на сплескването ако се попритегне скобата. И те бяха Norma и ме е яд, че не си купих повече нищо, че бяха цифра.
                      Натягането на топли маркучи го препоръчвам само ако там има теч! Не трябва да се прекалява със стягането за да не се скъса маркуча. Когато са топли маркучите на скобата и трябва много по-малка сила за да наяга и така и се запазват резбата и главата.
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разхлабващи се скоби на водни съединения

                        Едо , щом ти е топло в гаража , намери време и изпроцедирай следното :Точиш антифриза , разединяваш всички съединения , които протичат , маркуча отвътре го почистваш до чиста гума ( може и с намокрена фина шкурка) , същото и на тръбните части.Целта е между маркуча и тръбната част да няма дори и идея от какъвто и да било продукт , следствие на окисляване.Можеш да ги мазнеш леко с вазелин , преди сглобяване.
                        Успех!
                        А , и кажи после за резултата.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разхлабващи се скоби на водни съединения

                          Сега погледнах антифриза - след 260 километра с няколко теста за максимална скорост нивото не е мръднало! Явно цялата загуба е от хлабави маркучи, които трябва да притягам през две години докато накрая ги сменя. Благодаря на всички за мненията и съветите!
                          Honda XL600LM, 1987
                          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X