Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на двигател КИА Соренто

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на двигател КИА Соренто

    Продължавам темата от тук: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=216445
    Пускам новата тема с цел да се информират тези, на които им предстои ремонт на Соренто, включително и аз, защото не успях да намеря нищо подобно в интернет на български език. Ще публикувам всички разходи и ремонти, които ми предстоят.
    Като за начало: Колко мога да очаквам да струва основен ремонт на двигателя - работа и части. Като се има предвид, че с това се занимават, сам ли да си търся частите или да разчитам на сервиза, в който ще правя ремонта? Да търся ли повече от едно мнение относно ремонта, да казвам ли какво предполагам, че му е на двигателя и т.п. Ще съм благодарен, ако техници,които са правили и правят такива ремонти, споделят мнението си тук. Аз така или иначе ще правя ремонт, но искам да помогна и на тези след мен, дано да са малко!

  • #2
    От: Ремонт на двигател КИА Соренто

    Колега, за да спрем с боба, като почнат да ти разглобяват мотора го наснимай, ако може и в процеса на разкостване, ако не накрая като го разпилеят.
    Аз, а и други колеги, предполагаме, че ти е изтропал биелен лагер, но дали е така, и ако е, колко се е размазал вала, и влиза ли в ремонтен размер, и то ако е прав, ще стане ясно след разглобяване.
    Щом джипа е при майстори, поне могат да го разглобят , а ти го наснимай без да им се бъркаш, и после се надявам да може да сме ти по-полезни.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на двигател КИА Соренто

      Тук вече не питам какво му е, а ще дам информация колко струва определен ремонт. Съжалявам ако не съм се изразил правилно по-горе. Добре ще е да се знае предварително колко струва ОСНОВЕН ремонт, защото ако сменявам само клапани, гумички и др. по главата, дали няма да е по-добре да сменя и веригите с обтегачите, а защо не и лагери биелни и основни, сегменти, съединител, семеринги и т.н. и то си става основен ремонт. Дали в този случай не е по-добър вариант да се вземе цял мотор от друга марка, който да пасва без много преправяне. Затова я пускам тази тема. Дано не е досадна към момента, защото като я приключа ще бъде информативна.
      Досега гледах двигатели на Мерцедес, но не знам кои могат да станат на Киата. Та така...

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на двигател КИА Соренто

        Докато не е ясно какъв е проблема, никой не може да ти каже колко ще струва ремонта.
        Двигател може да се сложи от всичко на всичко, но едва ли е финансово оправдано.
        Има колеги които са утъпкали пътеката, та те да ти разкажат.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на двигател КИА Соренто

          Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
          Тук вече не питам какво му е, а ще дам информация колко струва определен ремонт. Съжалявам ако не съм се изразил правилно по-горе. Добре ще е да се знае предварително колко струва ОСНОВЕН ремонт, защото ако сменявам само клапани, гумички и др. по главата, дали няма да е по-добре да сменя и веригите с обтегачите, а защо не и лагери биелни и основни, сегменти, съединител, семеринги и т.н. и то си става основен ремонт. Дали в този случай не е по-добър вариант да се вземе цял мотор от друга марка, който да пасва без много преправяне. Затова я пускам тази тема. Дано не е досадна към момента, защото като я приключа ще бъде информативна.
          Досега гледах двигатели на Мерцедес, но не знам кои могат да станат на Киата. Та така...
          На първо време нека свалят картера.
          „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на двигател КИА Соренто

            Първо провери има ли на пазара (именно на пазара, а не в Киа) ремонтни размери лагери на КВ. Това е основното за да ремонтираш твоя ДВГ!
            Ако има, има шанс за ремонт, ако няма, работата става сложна, много сложна .....

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на двигател КИА Соренто

              Проверих - няма.

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                Проверих - няма.
                В нета - не - българските търговски сайтове?

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                  На първо четене няма, но не е проблем да намеря колянов вал със всичко по него. В тоя студ на никой не му се занимава с моя двигател, затова ще поизчакам още да се стопли времето и може и сам да започна да го разглобявам, поне да видя какво му е.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                    Без да го паля опитах дали се движат буталата. На скорост превъртам около 1 оборот и после обратно. Движат се свободно, но в един момент "нещо" опира и не позволява без усилие буталото да продължи хода си. Няма да гадая какво е, но ще започна с проверка на верига и клапани.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                      Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                      .....но не е проблем да намеря колянов вал със всичко по него ...
                      Какво "всичко по него"? Първо, стари лагери не можеш да слагаш, щото са стари. И второ, за всеки ДВГ на тая Киа са различни!
                      Ако вярно намериш изгодно читав КВ го взимай, без много да му мислиш!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                        Сгрешил съм. Обявата е била за биели с бутала и сегменти. Иначе намерих Майстор. Каза: "Ш,ти я направа да я продадеш. 500 лв. за труд, за другото ще се разберем". Сега търся друг майстор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                          Намерих майстор, закарах колата и преди малко се обади, че има счупена биела. Разглобяването продължава. Дано да няма други поражения.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                            Здрасти колега,
                            Отказа ли се да правиш ремонт?
                            Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                              Не съм се отказал напълно, но проблемите изникват един по един и вероятността да използвам части от този двигател клонят към нула. Друг двигател, където потърсих, ако имат, е същия като моя - за ремонт. Продължавам да мисля за ремонт още една седмица. После - на части.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X