Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на двигател КИА Соренто

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ремонт на двигател КИА Соренто

    Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
    Продължавам темата от тук: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=216445
    Пускам новата тема с цел да се информират тези, на които им предстои ремонт на Соренто, включително и аз, защото не успях да намеря нищо подобно в интернет на български език. Ще публикувам всички разходи и ремонти, които ми предстоят.
    Като за начало: Колко мога да очаквам да струва основен ремонт на двигателя - работа и части. Като се има предвид, че с това се занимават, сам ли да си търся частите или да разчитам на сервиза, в който ще правя ремонта? Да търся ли повече от едно мнение относно ремонта, да казвам ли какво предполагам, че му е на двигателя и т.п. Ще съм благодарен, ако техници,които са правили и правят такива ремонти, споделят мнението си тук. Аз така или иначе ще правя ремонт, но искам да помогна и на тези след мен, дано да са малко!
    Колега от къде намери ризите че ми трябват и на мен благодаря
    Нямам време да се държа прилично !

    Коментар


    • #32
      От: Ремонт на двигател КИА Соренто

      Първоначално публикуван от ergo Преглед на мнение
      Колега от къде намери ризите че ми трябват и на мен благодаря
      Не познавам конкретния двигател,но има ли ризи оригинално?Само съм любопитен.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #33
        От: Ремонт на двигател КИА Соренто

        Има ризи оригинално, но не се сменяват като на москвича, плътно по цилиндрите са. Ризите ги набиха в цеха, където шлайфаха вала и блока. Иначе в продавалника едни има оригинални по 65лв., в сайта за корейски авточасти също по около 50лв. за цилиндър.

        Коментар


        • #34
          От: Ремонт на двигател КИА Соренто

          Ето ориентировъчни цени на части и труд:


          шлайф на блок и нови ризи


          450
          шлайф и баланс на колянов вал 220
          бутала и биели 250
          втулки на балансиращите валове 50
          капачка редуктор балансиращ вал 18
          лагери основни 1-ви ремонт 88
          лагери биелни 2-ри ремонт 72
          сегменти 206
          маслена помпа 175
          гарнитури к-т, гумички, семеринги 155
          обтягаща шина на веригата 50
          силикон 15
          плъзгач на верига 20
          масло и филтри 120
          антифриз 40
          Работа 500
          Общо: 2429

          Коментар


          • #35
            От: Ремонт на двигател КИА Соренто

            Взимам отношение по темата,защото прочетох през какви перипетии и затруднения е минал колегата!Сега не знам как е,но си заслужава следващия закъсал да провери!!!През 90-те години имах Ауди-100 което си докарах от Германия с издухан двигател,та се наложи основен ремонт!Частите тогава бяха страхотен кът,а в лицензираните вносители на Ауди и Фолксваген струваха колкото цялата кола!И така в един слънчев ден се записах за една екскурзия до Турция-Стамбул град,където има един цял квартал за авточасти!Докато другите си купуваха парцали и опинци,аз се разходих пеши,хапнах си толумбички и др.сладкиши и се отзовах в един магазин на Ауди за части!Хората ме поканиха да седна и ме черпиха кафе докато си пазарувам,кеф ти оригинални части,кеф ти Турско производство(което никак не е за подценяване защото произвеждат 4-5вида леки коли и толкова автобуси),та каквото си избереш!Вече не си спомням,но буталата бяха Турски,сегменти,основни
            и биални и лагери,взех оригинални,гарнитура за главата,ремъци,семеринги и всичко това на едно място докато си пия кафето и платих някаква смешна сума в марки,около 300!подобно е положението и в Гърция,където също са много по напред от нас в продажбата на Авточасти и имат всичко,а и сега вече след като Европа ги поряза здраво,и цените им ще са доста конкурентини и няма да сер луташ в търсене!Та според мен си заслужава да се проверят опциите на свободното пътуване(защото за периода за който ви говоря,се ползваха визи)както всички знаете с изключение на по младите!

            Коментар


            • #36
              От: Ремонт на двигател КИА Соренто

              Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
              Общо: 2429
              Да допълня: 370лв. за нов съединител и 100лв. за шлайфане на главата и напасване на клапаните. До тук: 2900лв.

              Коментар


              • #37
                От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                Да допълня: 370лв. за нов съединител и 100лв. за шлайфане на главата и напасване на клапаните. До тук: 2900лв.
                Частите с отстъпка ли са,или не?
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #38
                  От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                  Новите части не са с отстъпка, а биелите и коляновия вал са рециклирани и съм посочил цена само за ремонта им. С нови цената се увеличава с около 1200 лв., ако се намерят оригинални такива.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                    Такааа, дойде време да се похваля за последно. Днес майстора е чул звука на двигателя, най-после. За 50 секунди. После е блокирал единия балансиращ вал и е скъсал веригата на маслената помпа. Да ми е честито. Сега нямам кръв в главата си, но да попитам как се вади втулка на балансиращ вал и въобще дали да не го закарам на вторични суровини без да правя нищо повече. Всеки съвет ще ми е от полза.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                      Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                      ... и въобще дали да не го закарам на вторични суровини без да правя нищо повече.
                      Знам че ще прозвучи грозно, ама...това трябваше да направиш преди да си налял една торба пари в този двигател с неясен краен резултат.
                      Съжалявам!
                      Панайот Бърдарски
                      0887 60 77 22

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                        Ние да сме здрави, пари се изкарват. Ходих, гледах, четох, но сега и да питам: какво ще стане ако изолирам балансиращия вал. В руските форуми пише че може. Какво би станало. Най много да разбие маслената помпа по-бързо от нормалното. Тези валове балансират евентуални отклонения (биене) от коляновия вал и отнемат част от енергията. Обтегачите на веригата вършат горе долу и тази работа. Дали да го направя така.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                          То май нямаш голям избор - на твое място щях да го изолирам и колкото изкара - толкова.
                          Панайот Бърдарски
                          0887 60 77 22

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                            Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                            Ние да сме здрави, пари се изкарват. Ходих, гледах, четох, но сега и да питам: какво ще стане ако изолирам балансиращия вал. В руските форуми пише че може. Какво би станало. Най много да разбие маслената помпа по-бързо от нормалното. Тези валове балансират евентуални отклонения (биене) от коляновия вал и отнемат част от енергията. Обтегачите на веригата вършат горе долу и тази работа. Дали да го направя така.
                            За какво ще се вкарваш във филми,просто майстора да си оправи бакийте.Ти си му дал една торба пари и си искаш колата готова и направена,това вече е негов проблем как ще я прави.
                            0 8 76 36 8 542

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                              Не е точно така. И майсторите са хора, колкото и невероятно да звучи. Аз съм купил частите и знам какви са. Той да не е господ да предвиди кое ще блокира. Свършил си е работата съвесно и затова не го обвинявам. Втулките на вала са нови и вала е шлайфан до ремонтен размер. Там е причината да блокира. Не е имало достатъчен луфт за мазане според мен. По скоро мога да кажа че шлайфиста е сгрешил нещо.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ремонт на двигател КИА Соренто

                                По веригата,и да си носят отговорност.
                                На твое място,при толкова наляти пари,бих го направил както трябва.

                                p.s Шлайфиста, как стигна до него? От майстора или ...?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X