Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защитни очила за шофиране денем и нощем.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защитни очила за шофиране денем и нощем.

    Ползвате ли, какви и какво е важно да имат? Само за нощ и лошо време ли са тези с антирефлексно покритие?
    За слънчево вече би трябвало и тъмни очила да свършат работа (S3)

    Писнало ни е да ни заслепяват от насрещното, дали щото са на дълги или са с по-мощни фарове?...
    ------------------
    Разликата е огромна, но дори и на 50% да е от това на картинката си заслужава.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zeiss.drivesafe-lenses-2.jpg
Прегледи:1
Размер:24.1 КБ
ID:6126534 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zeiss.drivesafe-lenses-1.jpg
Прегледи:1
Размер:21.2 КБ
ID:6126535
    https://www.zeiss.com/vision-care/en...fe-lenses.html


  • #2
    От: Защитни очила за шофиране денем и нощем.

    Извън рекламата, ползата от очила намаляващи синята светлина е голяма. Всички по-сериозни фирми имат подобни продукти и аз примерно ползвам на hoya.

    По ред причини за хора със сини очи това е особено важно.

    Коментар


    • #3
      От: Защитни очила за шофиране денем и нощем.

      На жената взех едни от Ромпетрол. Бяхме на път и и се счупиха слънчевите очила. Не помня марката, но е много доволна. Вече почти не шофира без тях.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Защитни очила за шофиране денем и нощем.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Извън рекламата, ползата от очила намаляващи синята светлина е голяма. Всички по-сериозни фирми имат подобни продукти и аз примерно ползвам на hoya.

        По ред причини за хора със сини очи това е особено важно.
        Я раздуй ,че и аз съм със сини очи.

        Коментар


        • #5
          От: Защитни очила за шофиране денем и нощем.

          Сините очи затова са сини, защото им липсва защитния пигмент който поглъща някои не особено полезни съставки на светлината. Те са резултат от повреден ген преди няколко хиляди години (всъщност няколко гена ама не е чак толкова интересно). Утвърдили са се по естествен начин при някакви племена в северна Европа, защото са давали предимство - виждат на по-тъмно от кафявите, а по ония земи тъмнината е била много по-голям проблем от излишно ярката светлина.

          Това виждане на по-тъмно е резултат от навлизането на повече светлина до ретината на окото, включително тези съставки които в по-голямо количество правят проблеми. При силна светлина обаче пораженията от тях са като от ултравиолетови лъчи - дразнене, възпаление, увреждане и умиране на клетки. Включително клетки от оптичния апарат на окото и от ретината. В дългосрочен план резултатът е помътняване на лещата и намаляване на чувствителността на ретината.

          И като превъртим няколко хиляди години до днес се оказва че гените за сини очи са се разпространили на юг, където денем е много светло, а нощем изключително гнусни долни леви педераси от свински произход ти светят с крив синкав ксенон в очите.

          И да, проблемът се проявява и от относително малко светлина, ако в нея има достатъчно "крайно синьо". По ред причини по-масовите диоди излъчват главно такова и се явяват втори по важност проблем след идиотите с илиянски ксенон. В тази групичка попадат и повечето цветни LCD дисплеи.

          Аз за проблема знаех, но не бях измислил решение докато по други причини не сложих очила. Тогава се зачетох и се оказа че хората отдавна имат решение за синкавата мъгла която ти дере очите. Съответно си поръчах очилата с такъв филтър което ги оскъпи с около 150 лева. Струват си всяка стотинка. Сега през деня не търся непрекъснато сянка, а шофирането нощем от кошмар стана просто дразнещо.

          Което е важно - има очила само с този филтър или тъмни с този филтър и те почват от доста по-ниско от въпросните 150 лева. Но не съм ги изследвал дали стават.

          Коментар


          • #6
            От: Защитни очила за шофиране денем и нощем.

            Я кажи кой филтър да търся,че Очила за синеок ще ми се чудят за чий са ми?
            Последно редактирано от BENZBOSS; 22-01-17, 21:33.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Защитни очила за шофиране денем и нощем.

              Оф, кой филтър. Филтър срещу синьо. Очила за шофиране нощем, очила за компютър. Те всичките производители си го наричат по тяхному ама е все същата леко жълтеникаква боя.

              Коментар


              • #8
                От: Защитни очила за шофиране денем и нощем.

                Ясене, за очила с диоптър (грубо казано) ли говорим?
                Ако да, и мен ме заинтригува този филтър, щото хем съм синеок, хем до на една ръка разстояние нЕвида нищо. За след една ръка разстояние не ми трябва диоптър ... засега А и пред таблета прекарвам доста време, та ако ме светнеш, как им викат англоговорящите на тия очила с филтър, ще съм много благодарен.

                edit:
                Да се е.. у подполковнико, е сега пуснах горното видео. Отивам да питам чичо Гошо за Duravision BlueProtect
                Последно редактирано от krasi-mir; 22-01-17, 21:48.
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • #9
                  От: Защитни очила за шофиране денем и нощем.

                  Имаше една дебела тема преди време за тия очила,но не я намирам,рови и може да цъфне,преди около 4 години пак ги разтягай е тия.Мислех,че са измислили някой нов гъдел,но явно пак е доброто стари жълто
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Защитни очила за шофиране денем и нощем.

                    Хвърлих едно око на тия, при които ходя за преглед и очила. От сайта нищо не разбрах, сигурно, щото го прегледах по диагонал. Май ще трябва да ходя и да ги питам на място.
                    Обаче, обърнах внимание на една препоръка относно този проблем - да "орежа" синьото в настройките на екрана. Отивам аз в настройките и там Screen mode. Цъкам на Reading mode и ооОООоо чУДо ... екрана от ярко-синьо-бял стана мътно-жълто-сив. Еееииийййй ... друго си е като разбираш от компютри
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • #11
                      От: Защитни очила за шофиране денем и нощем.

                      Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                      Ясене, за очила с диоптър (грубо казано) ли говорим?
                      Ми моите са с диоптър, при това цилиндричен диоптър ама ги има и нулеви.

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      пак е доброто стари жълто
                      Е, с годините му подобряват спектъра на това жълто. Моите примерно почти не жълтеят като цвят а дразнението го махат в много голяма степен.

                      Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                      ...обърнах внимание на една препоръка относно този проблем - да "орежа" синьото в настройките на екрана.
                      Това е едно добро начало ама се отнася само за екрана и не е много добро решение защото намаляваш всичкото синьо, а то само част от него е проблемна.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Защитни очила за шофиране денем и нощем.

                        Купувайте си фотосоларни.И то с кафяво потъмняване.На времето ме светнаха в стая с фотоапарат със светкавица - за части от секундата "стъклата" бяха покафеняли до степен да не ми се виждат очите на снимката.
                        Аз в действителност нищо не разбрах от това покафеняване - видях го едва когато ми донесоха снимката ...

                        Имам и със синьо потъмняване на стъклата - на мен ми харесва много повече от кафявото, но със синия фотосолар не реагира на светкавица от фотоапарат ...
                        Сините вече не ги внасят -бяха щатско производство.Търсих ги в интернет фирмата белким ги намеря в САЩ, ама не успях ...

                        Фотосоларните са едновременно и анти рефлексни.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Защитни очила за шофиране денем и нощем.

                          Това са три отделни технологии. Потъмняването от светлина е едно (и синьото освен за гъзария няма друга функция, смислени са кафяво и черно). Покритието против отблясъци е друго, а защитата от крайно синьо и УВ - трето нещо.

                          Имайте предвид че и в най-съвършенните стъкла събирането на три филтъра един върху друг малко намалява оптичната прецизност и на тъмно това може да се усети като намалена острота на зрението. По тази причина е смислено в очилата за шофиране на тъмно да няма потъмняващ слой. Той все едно не потъмнява достатъчно бързо за да има смислена роля при заслепяване. И което е по-неприятно - бавно изсветлява после.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Защитни очила за шофиране денем и нощем.

                            Лично аз на следващите си очила няма да поръчам фотосоларен слой.По добре приставка (в моя случай не мога да сложа слънчеви очила, тъй като имам късокьорство и астегматизъм).Значително по удобно е сам да решаваш кога да са ти тъмни очилата.
                            От личния ми опит обаче, трябва да ви кажа, че никакви покрития не ми помогноха толкова, колкото точно и прецизно изработените очила.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Защитни очила за шофиране денем и нощем.

                              Те тук има една подобна тема. Може да е полезна на някого.

                              ПП.
                              И тук.
                              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X