Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На изчезване ли са истинските автомобили?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На изчезване ли са истинските автомобили?

    Преди 10 години се говореше, че истински автомобили се произвеждали къде до към '95. Сега хората карат джипки след 2000г - Нисани, Тойоти, Ледровъри, Джийпове, Субарута и даже и на офроуд ходят с тях и не се оплакват. Та ще сложат ли най-накрая маркетинг отделите и счетоводителите ( винаги съм се чудил, точно защо тях набеждават, при условие, че те са сигурно са последните вземащи решение за стратегията в автомобилостроенето) край на хубавите коли и кога?
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

  • #2
    От: На изчезаване ли са истинските автомобили?

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    Та ще сложат ли най-накрая маркетинг отделите и счетоводителите ( винаги съм се чудил, точно защо тях набеждават, при условие, че те са сигурно са последните вземащи решение за стратегията в автомобилостроенето) край на хубавите коли и кога?
    При разработването на нов модел маркетинга казва какъв да е като клас, двигател и екстри, определя също и някакви ценови граници на крайния продукт, та за инженерите не остава много свобода на действие .
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      От: На изчезаване ли са истинските автомобили?

      Това с годините, и до коя именно са се произвеждали "истински" коли го слушам от 1985. От тогава са ми спомените свързани с коли. Тогава старите шофьори се превъзнасяха по варшавите и М20. После, в началото на 90-те всички мечтаехме за "жигули, ама ново, и друго не ми трябва до края на живота". Към 2000 година вече искахме западна кола, ама по възможност без електроника, най-много запалването да е електронно, и по възможност да е карбуратор, а не инжекцион, па бил той и моно.
      И така през 5-6 години все се вдига годината до която са се правили "истинските" коли.
      А не се замислят, че колко е истинска колата е само в съзнанието.

      Аз вече съм се отърсил от този вид мислене, и искам да карам "неистинска кола", ама да е на 100 км като я взема. Па нека ресурса и да е до 100-150 000 км. Дотогава ще съм я оженил на някой "българин", и ще си купя другата по-нова, с повече възнможности, и много по-приятна за каране и като комфорт. И след още 5 години-следващата.
      Това при сегашното положение на света. Ако стане голямото кабум(по търтьо)-пак ще дойде времето на вечните коли, лесни за ремонт и поддръжка.
      Но засега в белите държави си сменят колите по на 5 години.
      Искам и аз така.
      Ама...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: На изчезаване ли са истинските автомобили?

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        ,много по-приятна за каране
        Е те туй е мноого особено. Не мога да кажа, стават приятни, щото сЕ гледат да ни ограничават - автоматици, системи за контрол и безопасност, асистенти за паркиране, а утре и без шофьор...
        До коя измишльотина ще казваш, че са приятни?
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #5
          От: На изчезаване ли са истинските автомобили?

          С годините ставаме все по-разглезени.
          Както казах-в началото на 90-те жигулито ни се струваше супер кола като за обикновените цървули, но сега не искаме и да го чуем.
          Искаме си кола с климатик, да е тиха, да не харчи по 10 бензин на дълго, да е тиха, да е красива, да не ни уморява след дълго каране...

          След 20 години кой знае колко ще са се разглезили сегашните пишлемета, и ще искат непременно круиз контрол, климатроник, и разни други неща които сега даже ги няма в колите.

          Всичко е плод на епохата в която се живее, и нравите които се намират за нормални в поколението ти.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: На изчезаване ли са истинските автомобили?

            Екстрите не са ограничение , а удобство и сигурност . Колата която карам е натоварена с всички възможни за модела екстри . Обаче въпреки това ми доставя удоволствие от шофирането . Комфорта на пътуване , подобрени двигатели и мощност която в близкото минало е била немислима . Това е голям плюс на съврменните коли , и за нищо на света не искам да карам примерно истинска Лада . Всичко все пак си има ресурс , дали ще е 200 х.км. или милион ми е все тая . Предпочитам да имам възможност за по честа смяна с по съвременни возила .

            Коментар


            • #7
              От: На изчезаване ли са истинските автомобили?

              Ами първо някой трябва да дефинира що е то "истинска кола" и тогава може да се даде и точен отговор. Това за всеки е индивидуално и не подлежи на обобщение. Аз лично изпадам в умиление като чета как вече истински коли нямало щот не карали по 1 милион километра и не се ремонтирали само с тел, клещи и чук. Ако дойде края на света и след това сме живи ще търсим такива коли, а дотогава да си караме колкото може по-нови и по луксозни и комфортни возила викам аз. Досега повече от 2-3 години и 60-70к километра не съм карал един автомобил, както и не съм си купувал чисто нов, защото го намирам за безсмислена загуба на пари, а и автомобила е средство за придвижване а не нещо живо с което имаме отношения, както се чете на много места по автомобилните форуми. И в днешно време се произвеждат коли за всеки вкус има и супер спортни и супер комфортни и супер евтини и всички могат да си избират според джоб и вкус, а когато започне да няма никакво разнообразие и да ни се отнеме изобщо правото да шофираме тогава можем да кажем че истински коли не се произвеждат.
              Subaru Legacy 2.5
              Suzuki GS500 E

              Коментар


              • #8
                От: На изчезаване ли са истинските автомобили?

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                След 20 години кой знае колко ще са се разглезили сегашните пишлемета, и ще искат непременно круиз контрол, климатроник, и разни други неща които сега даже ги няма в колите.
                Ехе, след 20г сигурно само ще задаваш маршрута и ако си с жената в колата докато пътуваш ще можеш да се отдадеш на семейни игрички
                С условие, че на дърти години ще се сетим за такова нещо

                Коментар


                • #9
                  От: На изчезаване ли са истинските автомобили?

                  Абе, като гледам днешните автономни теслИ как смело минават на червено и спират в броните на предните...може да отнеме и маааалко повече от 20 г.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #10
                    От: На изчезаване ли са истинските автомобили?

                    Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                    Абе, като гледам днешните автономни теслИ как смело минават на червено и спират в броните на предните...може да отнеме и маааалко повече от 20 г.
                    Къде ги гледаш ?
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      От: На изчезаване ли са истинските автомобили?

                      Има един такъв ефект - новата технология освен че носи някакви ползи, позволява на производителя да ограничава какво да правиш с нея и как. Производителят извлича от това определени ползи. Това обаче е до време и след това време новата технология става достояние на други освен на производителя. Това, хммммм, разширява свободата и възможностите за ползвателя на технологията. Появяват се и алтернативни производители, които печелят с това че не влагат ограничения за потребителя в продуктите.

                      Ефектът не е само при колите. По същия начин се държат технологиите в земеделието, компютрите, телефоните, сградите, храните или облеклото.

                      Нашите (на повечето участници тук) интереси към колите са именно в правенето на неща които от гледна точка на производителя са от безинтересни до строго нежелани. Поради което такива неща се правят с коли, които са свободни - от лизингови договори, от прекалено висока цена на експериментите, от непознати технологии и от неразкодирани компютри.

                      Преди 20г всички авто-ентусиасти се кълняха в карбураторите. Инжекционните системи бяха нещо затворено, непознато и излишно. Сега аз имам за цвят една кола с карбуратор и по никакъв начин не се чувствам ограничен от "електрониките" по другите. Мога да правя каквото си поискам с тях и това ще ми струва много по-малко пари или мислене отколкото да глася карбуратор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: На изчезаване ли са истинските автомобили?

                        Сигурно само по качеството на стоманата и сплавите са по добри старите коли. Мое мнение, че с времето стават по добри конструктивно, по масивни и безопасни. Май вече и малолитражка няма под тон.
                        8)

                        Коментар


                        • #13
                          От: На изчезаване ли са истинските автомобили?

                          Стоманата в колите си е същата от едни 60 години. Някои по-хитри чугуни и алуминиеви сплави се ползват из двигателите и това е.

                          Коментар


                          • #14
                            От: На изчезаване ли са истинските автомобили?

                            Аз мисля,че автопроизводителите нямат интерес да произвеждат много качествени и дълговечни автомобили-а повечето от нас под "истински" може би разбират точно това.Например автомобилът да има ресурс 1000000 км,и да не се чупи.Това на теория-казваме че искаме такива автомобили,а вече нямаааа....Значи,ако имаше,купуваш си кола,и ако навиваш по 20000 км,можеш да си я караш цял живот.В действителност,като цяло дори и тези,които нямат излишни пари си сменят безпричинно колите на 2-3 години.В много случаи обясняват на жените си,как просто се налага,защото от старата кола нищо вече не става...А голямото детенце просто си иска нова играчка-старата му е омръзнала.Колко човека,каращи една кола повече от 10 години познавате?А и се иска голямо усилие на волята,да не си смениш колата,но когато се сетиш за всички евентуални проблеми с по-новата-изпарява ми се желанието,поне за сега

                            Коментар


                            • #15
                              От: На изчезаване ли са истинските автомобили?

                              Сега повечето метали са от преработка на скрап а не от руда.
                              8)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X