Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КИА-та прегря

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: КИА-та прегря

    Радвам се,че всичко е завършило успешно!
    Успех и с ремонта!
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #17
      От: КИА-та прегря

      По описаните симптоми най-вероятно е "съборен" биелен лагер заради калпаво масло.В процеса на придвижване лагера се е "заварил" за коляновият вал и превъртял в биелата.Тъй като там няма как да се смаже е заорал в биелата(мотовилката) и блокирал,след изстиване е освободил...

      P.S Това ми излезе на боба...
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #18
        От: КИА-та прегря

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        По описаните симптоми най-вероятно е "съборен" биелен лагер заради калпаво масло.В процеса на придвижване лагера се е "заварил" за коляновият вал и превъртял в биелата.Тъй като там няма как да се смаже е заорал в биелата(мотовилката) и блокирал,след изстиване е освободил...

        P.S Това ми излезе на боба...
        Точно това мислех да напиша още като колегата пусна темата, ама се отплеснах.
        По симптоматиката не виждам (без боб ) какво друго може да е.
        ...

        Колега, с какво масло караш, и нямаше ли пак проблем с двигателя на път за морето, и ако да, какво стана тогава ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: КИА-та прегря

          Аз имам друго предположение
          Задрало бутало.
          Ама не гледам на боб...
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #20
            От: КИА-та прегря

            Аз продължавам да разсъждавам, въпреки че не ми се удава. Да, на връщане от морето смених турбо, което беше навъртяло само 9 000 км. После като смених турбото смених и маслото - 10W40, не помня каква марка е, но не е от най-евтините - около 280 лв. ми излезе маслото заедно с филтрите. Та, като разсъждавам, си мисля, че не съм я прегрял, защото не е изхвърлила и грам антифриз и не кипеше в разширителя. По-вероятно тракането е от среща на бутала с клапани. При зверското форсиране, докато буксувах в пряспата може да съм разтегнал верига или повредил обтегач на някоя от тях и 5 км. по - нагоре да е прехвърлила зъб, после още един. Сега ще гледам схемата на веригите и обтегачите и каква връзка имат с водната помпа и алтернатора, освен чрез пистовия ремък.

            Коментар


            • #21
              От: КИА-та прегря

              Ако прехвърли зъб ще остане на място. Сега прочетох пак първия пост и започнах и аз да клоня към лагери...
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #22
                От: КИА-та прегря

                Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                Аз продължавам да разсъждавам, въпреки че не ми се удава. Да, на връщане от морето смених турбо, което беше навъртяло само 9 000 км. После като смених турбото смених и маслото - 10W40, не помня каква марка е, но не е от най-евтините - около 280 лв. ми излезе маслото заедно с филтрите. Та, като разсъждавам, си мисля, че не съм я прегрял, защото не е изхвърлила и грам антифриз и не кипеше в разширителя. По-вероятно тракането е от среща на бутала с клапани. При зверското форсиране, докато буксувах в пряспата може да съм разтегнал верига или повредил обтегач на някоя от тях и 5 км. по - нагоре да е прехвърлила зъб, после още един. Сега ще гледам схемата на веригите и обтегачите и каква връзка имат с водната помпа и алтернатора, освен чрез пистовия ремък.
                Това с форсирането сега го виждам.
                Имал си тръгнал лагер, който при леко каране не се усеща, но като си напънал мотора си размазал лагера.

                Когато го запали, след като беше затегнал първият път, тропаше/чукаше ли странно ?

                P.S. С боб през Форума - толкова, а след аутопсията ще стане ясно дали сме врачували правилно.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: КИА-та прегря

                  Какво е станало,е за друга тема колеги!
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #24
                    От: КИА-та прегря

                    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                    Какво е станало,е за друга тема колеги!
                    А тази за какво е, щото аз тук прегряла КИА не виждам.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: КИА-та прегря

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      А тази за какво е, щото аз тук прегряла КИА не виждам.
                      Мисля,за взаимопомощ е темата.Киата е прибрана,техническите дискусии са за други теми.
                      Не мисля,че тук е мястото за това!
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #26
                        От: КИА-та прегря

                        Затваряме да не светка разделът.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X