Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

    https://archive.org/details/AudiElectricalEngine

    https://archive.org/details/AudiElectricalEngine

    Сега как е

    Коментар


    • #62
      От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

      Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
      не мисля, че бъдещето е в елекрокарите. След някоя и друга година съм сигурен. че ще ги отчетат, като грешка.
      Иронично, но бих добавил, че според мен отчетената грешка ще е в екологичен аспект ;-)
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • #63
        От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

        Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
        Иронично, но бих добавил, че според мен отчетената грешка ще е в екологичен аспект ;-)
        Просто е: "Водещите световни учени в областта на климата предупредиха, че разполагаме със само десетина години, за да задържим глобалното повишение на температурите в рамките на 1,5 С, след което дори и половин градус значително ще влоши рисковете от суша, наводнения, екстремни жеги и заплахата от бедност за стотици милиони."

        Ами откъде ресурси за производство на толкова батерии от настоящия тип? При 40-50 млн. електро автомобили произведени на година... и то при положение, че ограничените ресурси са за 10-12 млр. население... А 20-40 млрд.?! И от тях пак половината ще искат автомобили, а другата 1/2 няма да могат да си го позволят или няма да имат било пътища, било гориво, енергия, и/или даже чиста питейна вода...

        Тесла не е удачния пример вече за иновации, които да намаляват отпадъците или замърсяването. Въпреки, че "умните хора (фирми) решават проблеми, гениалните ги предвиждат." Беше си добра идея, ама до момента в който не се превърна в "идеология" - демек- Идея: кон, впрегнат пред каруцата. Идеология: каруца, впрегната пред коня.)

        Коментар


        • #64
          От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
          Просто е: "Водещите световни учени в областта на климата предупредиха, че разполагаме със само десетина години, за да задържим глобалното повишение на температурите в рамките на 1,5 С, след което дори и половин градус значително ще влоши рисковете от суша, наводнения, екстремни жеги и заплахата от бедност за стотици милиони."

          Ами откъде ресурси за производство на толкова батерии от настоящия тип? При 40-50 млн. електро автомобили произведени на година... и то при положение, че ограничените ресурси са за 10-12 млр. население... А 20-40 млрд.?! И от тях пак половината ще искат автомобили, а другата 1/2 няма да могат да си го позволят или няма да имат било пътища, било гориво, енергия, и/или даже чиста питейна вода...

          ...
          А това четохте ли го?
          Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #65
            От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

            Четохме ама това не отменя факта че ще отнесем хурката накрая.

            Коментар


            • #66
              От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

              И последно глобално затопляне, или замръзване ни очаква?

              И също не ми е ясно как електрическите автомобили ще спасят света от глобалното затопляне, като за тяхното производство се изразходва енергия и има процеси на изгаряне /окисление/, за да се произведе, пренесе, съхрани и използва ел. енергията.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #67
                От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                И последно глобално затопляне, или замръзване ни очаква?
                И двете.

                Там където е било топло, ще стане още по-топло. Там където е било студено, ще стане по-студено. Умереният климат ще се стесни и ще има по-екстремни състояния (бури, наводнения, суши и неприятни температури).

                Вдигането на морското ниво ни е в кърпа вързано.

                От любител-климатолог - толкова.

                Коментар


                • #68
                  От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                  Честита Нова Година на всички и сега по темата.
                  Темата за е-колите ми е много интересна от известно време. Реших да електрифицирам една кола и се захванах да търся опции. Съвсем естествено се спрях на хъб мотори в колелата в случая 48волта 4000вата на колело. Китайците твърдят че с тези мотори ако колата е под 1000кг. ще може да развива 80-90км/ч.
                  За мен това е ОК. тъй като идеята е за малък градски автомобил който не напуска очертанията на ситито и по тази причина автономия от 90-100км. са напълно достатъчни. Тука обаче започват въпросите на които аз все още нямам отговор:
                  Какви акумулатори Li-ion трябва да поръчам за да постигна тези параметри.
                  За какво служи DC-DC конвертора който липсва в комплекта който съм поръчал.
                  Какво трябва да е зарядното което също отсъства в кита.
                  Забравих да кажа , че става въпрос за два мотора , два контролера, газ педал, дашборд и блутут адаптор за контролера.
                  Сега основния въпрос е забравям ли още нещо щото от Китай нещата пристигат трудно , но за сметка на това бавно.
                  Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                  Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                    Може ли линкове към тези неща, които сте поръчали.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #70
                      От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                      В Алибаба QS Motor .
                      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                        Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                        Какви акумулатори Li-ion трябва да поръчам за да постигна тези параметри.
                        За какво служи DC-DC конвертора който липсва в комплекта който съм поръчал.
                        Какво трябва да е зарядното което също отсъства в кита.
                        .
                        Хм че ти кво си поръчал?!
                        То това е най важното.Батериите съставляват най важната и най скъпата част.Както и тяхното зарядно.
                        Реално ти си поръчал "копчетата". Сега остава и балтона.
                        Нищо работа!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                          Много ми помогна ! И, колко струват батериите според теб ?
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                            Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                            Много ми помогна ! И, колко струват батериите според теб ?
                            Много.Твърде много.
                            Което обезсмисля начинанието. А ако не мислиш така то корпорация Тесла търси такива като тебе за работаИ солидна заплата дават

                            Коментар


                            • #74
                              От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                              Много.Твърде много.
                              Което обезсмисля начинанието. А ако не мислиш така то корпорация Тесла търси такива като тебе за работаИ солидна заплата дават
                              Явно работиш за Тесла в отдел кадри щом и заплатите знаеш .
                              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                                Не..работя за една китайска фирма.
                                Но по принцип знам долу горе заплатите...
                                Но това не променя основния факт.Че батериите са най важното най скъпото и най най най...
                                Иначе казано твоето начинание ми се струва глупаво харчене на пари.Ако разбира се си написал правилно нещата в първия си пост.Че няма това онова и прочие.И кое какво е.
                                Значи китайците продават и космически кораб за Марс в али баба.Дребна подробност е че няма двигател системи и други дреболии... Ама корпуса и седалките са тамможе някой да се излъже...
                                Та и твойта работа така

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X