Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

    Разбирам , че все пак не знаеш колко струват батериите просто искаш да комуникираш с някой по твоя начин.
    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

    Коментар


    • #77
      От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

      При 10 к.с. мощност и 4 колела макс. скорост ще е до 80 км/ч, ако автомобила с пътниците не е по тежък от 300-350 кг и има сравнително добър коефициент на челно съпротивление. Примерно АТВ китаец 125 см3 с мощност 11 к.с. и тегло без водач около 110 кг развива около 70 км/ч на 6-та ск. на равен асвалтов път, ако всичко му е наред.
      За да се движи равномерно със скорост 120 km/h по хоризонтален път и да изкачва 6 % наклон със скорост 80 km/h, на автомобил с маса 1 тон е необходима само 20 kW мощност на двигателя. Автомобил с такъв двигател обаче би бил твърде тромав – от покой до 100 km/h той би се ускорявал за повече от 30 s – нещо неприемливо за съвременното натоварено движение в града. Тойотата CH-R на съпругата ми в нормален градски трафик е супер мудна и не можеш да тръгнеш нормално само на ток макар, че уж била със 72 к.с. ел. двг. Включва и бензиновия агрегат и пак не е драг бегачка. Не знам какъв е капацитета на акумулатора, но в режим само на ток изминава не повече от 3 км при идеални условия и със скорост до 50 км/ч. Prius плъг ин хибрид вече разполага с 4.4 кВтч литиево-йонна батерия, която според Тoyota осигурява до 24 км електрически пробег със скорост до 100 км/ч. На практика не повече от 17-18 км в лек градски трафик.
      Така че във вашето задание за 2 броя 4 000 вата всеки двигател можете да сделате нещо като рено туизи, което да се движи с до 80 км/час. Само че не знам как ще го направите толкова леко, за да ви стигне мощността. После решавате колко км да изминава с 1 зареждане, изчисляваме колко Кв/ч батерии слагаме, добавяме ги към общото тегло на автомобила, добавяме и зареждачката, охлаждането и отоплението им, което намалява макс. скорост и пробега и се получава отговора на задачата...
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #78
        От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

        Както всеки може да провери в по-горните ми постове посоката която следвам е ниска скорост и малък пробег естествено теглото е важно , естествено то трябва да е ниско . В интерес на истината след като един "колега" тук от форума успя да ме провокира да повикам неволята успях да намеря за единица време изключително много и полезна информация за моя "глупав" и"безмислен" /по неговите думи/ проект . Сега чуденката ми е дали тези два 4 киловатови мотора
        няма да са прекалено слаби за проекта . Но аз все пак съм склонен да вярвам до известна степен на китайските другари, че моторите им имат макс. в/м 266 Нм
        което лично на мен ми звучи добре. Има вероятност ако съм в грешка да се наложи да се насоча към кит с по-голяма мощност, а с този ще направя едно малко УТВ за забавление на публиката. Иначе идеята ми беше да разведря малко пространството в този първи ден от новата година , да си почешем езиците и да почерпя малко информация от хора по-в час от мен с материята .
        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

        Коментар


        • #79
          От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

          Голф количка 4 местна с 5 кв ел. двг. развива 40 км/ч.
          Явор продава доста електро заигравки и е близо до Бургас на селскостопанското летище. Разговор с него ще бъде от полза.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #80
            От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

            За съжаление пак трябва да те разочаровам. Тез 4 киловатови мотори и за УТВ не стават. Още в първия пост си казал че са 48 волта.Което при 4 киловата е почти пределно.Не ги знам какви са ама няма мощен мотор на малко волтове.Щото по лесно и удобно е да управляваш повече волтове и по малко ампери.Затова сериозните мотори са бая волтове.За сравнение то вече велосипедите са с 72 волта.И пак има оплаквания че не им стига.
            Както и да е.Не съм спец по тези неща.Но мога да разбера кога китайците се гъбаркат.
            П.П
            Знам че няма да ти прозвучи сериозно ама преди месец и нещо китайския ми колега се сдърпахме.Той каза че на запад (ние сиреч) са прости и вярват на всичко което пише.И конкретния повод беше че някой си китаец пуснал една най обикновенна пластмасова фуния ама имала много специални филтри от нано супер дупер графенова технология. Сипваш бензин отдолу тече нафта.Филтрите отстранявали няква си молекула на бензина.Естетвено написано по културно.И викам на китаеца: Кой ще се върже на таз лъжа? Китаеца се хили : ами африканците!
            Грешка. 3 фунии се купиха от Европа.
            Затова казвам на kokosholi да започне с трудните работи- батериите или цялостен кит. Като чуе цената на 6-10 киловатова батерия(минимум 3 000$) и дотам с екперимента.И без да броим фактора несигурност.Щото пак повтарям че Тесла търси инженери като заплатата е 6-10 000$ .Условието е да е качествен човека-разбирай да прави иновации и ефективни постижения които веднага се вграждат.

            Коментар


            • #81
              От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

              Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
              За какво служи DC-DC конвертора който липсва в комплекта който съм поръчал.
              Какво трябва да е зарядното което също отсъства в кита.
              Конвертора замества алтернатора, прави 12V и захранва фарове, радио и т.н. Намираш колко ампера е бил алтернатора на съответния автомоил, умножаваш по 13 (работния волтаж) и получаваш колко вата да е конвертора. Примерно 100ампа алтернатор става 1300 вата конвертор. Може без, само добавяш нарочна батерия за целта, но трябва да се зарежда отделно и се отваря шанса да останеш без фарове да речем. Съществено е да е марков, от съображения за надеждност.

              Зарядното също е желателно да е марково, по-ефективни са. Не е нужно да са особено мощни. Най-лесно е да потърсиш кой е правен за кола с подобни параметри като твоите. Примерно Нисан Лийф e с 6.6kW, което му стига, но ограничава скоростта на зареждане. Дори да го закачиш на по-бърза зареждачка, примерно на 22kW, пак ще се зареди за същото време както на 7kW контакт, а на 3kW зареждачка ще зареди за двойно повече време.


              От батериите много зависи обхвата който може да се постигне, не е само до скорост. Някъде към 5км на kWh. За останалото е най-добре да се търсят параметри сравними с тези на заводските автомобили.

              Коментар


              • #82
                От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                Конвертора замества алтернатора, прави 12V и захранва фарове, радио и т.н. Намираш колко ампера е бил алтернатора на съответния автомоил, умножаваш по 13 (работния волтаж) и получаваш колко вата да е конвертора. Примерно 100ампа алтернатор става 1300 вата конвертор...
                Това не е съвсем така. Алтернаторът е с по-голяма от консумираната мощност, за да може да зарежда и акумулатора на МПС.
                Желателно е на електромобила да не се прави система черпеща енергия от акумулатора за да зарежда същия акумулатор, за да не изглежда като проект на Мюнхаузен...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #83
                  От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                  Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                  За съжаление пак трябва да те разочаровам. Тез 4 киловатови мотори и за УТВ не стават. Още в първия пост си казал че са 48 волта.Което при 4 киловата е почти пределно.Не ги знам какви са ама няма мощен мотор на малко волтове.Щото по лесно и удобно е да управляваш повече волтове и по малко ампери.Затова сериозните мотори са бая волтове.За сравнение то вече велосипедите са с 72 волта.И пак има оплаквания че не им стига.
                  Както и да е.Не съм спец по тези неща.Но мога да разбера кога китайците се гъбаркат.
                  П.П
                  Знам че няма да ти прозвучи сериозно ама преди месец и нещо китайския ми колега се сдърпахме.Той каза че на запад (ние сиреч) са прости и вярват на всичко което пише.И конкретния повод беше че някой си китаец пуснал една най обикновенна пластмасова фуния ама имала много специални филтри от нано супер дупер графенова технология. Сипваш бензин отдолу тече нафта.Филтрите отстранявали няква си молекула на бензина.Естетвено написано по културно.И викам на китаеца: Кой ще се върже на таз лъжа? Китаеца се хили : ами африканците!
                  Грешка. 3 фунии се купиха от Европа.
                  Затова казвам на kokosholi да започне с трудните работи- батериите или цялостен кит. Като чуе цената на 6-10 киловатова батерия(минимум 3 000$) и дотам с екперимента.И без да броим фактора несигурност.Щото пак повтарям че Тесла търси инженери като заплатата е 6-10 000$ .Условието е да е качествен човека-разбирай да прави иновации и ефективни постижения които веднага се вграждат.
                  Колега, заплатата на която се разписвам в момента доста по-голяма от тази на иновативен инженер в Тесла това ми дава свободата да правя глупости и даже да откривам топлата вода ако това го налага проекта.
                  Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                  Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Това не е съвсем така. Алтернаторът е с по-голяма от консумираната мощност, за да може да зарежда и акумулатора на МПС.
                    Желателно е на електромобила да не се прави система черпеща енергия от акумулатора за да зарежда същия акумулатор, за да не изглежда като проект на Мюнхаузен...
                    Според мен конвертора и акумуНатиснете снимката за да я уголемите

Име:electric_car_wiring_diagram.gif
Прегледи:1
Размер:48.3 КБ
ID:5805906латора вървят ръка за ръка.
                    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                      Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                      Колега, заплатата на която се разписвам в момента доста по-голяма от тази на иновативен инженер в Тесла това ми дава свободата да правя глупости и даже да откривам топлата вода ако това го налага проекта.
                      Първосигнално си помислих: "Дай Боже всеки му", ама като се замислих докато пиша тези редове... това рязко ще повиши инфлацията в КМБ и ние простите у наше село ще ду'аме супата и ще надуваме 'жЕби.

                      П.П. Като го ударих на размисъл ... Има защо електричките да струват толкова много на сегашния етап на развитие на ППС.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #86
                        От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                        Като оставим настрана дискусията за нивата на заплатите в Европа и САЩ искам отново да се върна на проекта за градска електричка . Моите изчисления сочат крайна цена около 4800-5000евро за комплекта с батериите плюс малка кола до 1000евро включително малка сума за смяна тампони по окачването
                        нещата отиват до към 6000. Колко нови електрички се продават на тази цена ?
                        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                          Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                          ...плюс малка кола до 1000евро включително малка сума за смяна тампони по окачването
                          нещата отиват до към 6000. Колко нови електрички се продават на тази цена ?
                          Сравнението е некоректно. С така изброения сетъп ти няма да имаш нов автомобил, а по-скоро тийнейджър, и не е редно да го сравняваш с нова "електричка". По се връзва сравнение с електричка на сходна възраст.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                            Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                            Като оставим настрана дискусията за нивата на заплатите в Европа и САЩ искам отново да се върна на проекта за градска електричка . Моите изчисления сочат крайна цена около 4800-5000евро за комплекта с батериите плюс малка кола до 1000евро включително малка сума за смяна тампони по окачването
                            нещата отиват до към 6000. Колко нови електрички се продават на тази цена ?
                            Ще се учудиш колко много части не си предвидил а пък аз ги имам. Например електрически усилвател за кормилната уредба. Живи здрави като се върна на нашия континент ще ти дам всички играчки да си играеш с тях.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Сравнението е некоректно. С така изброения сетъп ти няма да имаш нов автомобил, а по-скоро тийнейджър, и не е редно да го сравняваш с нова "електричка". По се връзва сравнение с електричка на сходна възраст.
                              Ми не е точно така тенекиите ще са в тинейджърска но силовото предаване и батериите ще са нови. За разлика от "електричка на сходна възраст".
                              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Всичко за: E.V. Електрически автомобили, хибриди, батерии..

                                Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                                Ще се учудиш колко много части не си предвидил а пък аз ги имам. Например електрически усилвател за кормилната уредба. Живи здрави като се върна на нашия континент ще ти дам всички играчки да си играеш с тях.
                                Яворе , чакаме те с рекорд от това мероприятие . Целия екип на "Инстрой Моторспорт" ти пожелаваме добро представяне и щастливо завръщане от Южна Америка. Естествено , че ще те прослушам като си дойдеш.
                                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X