Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

    Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
    Аз още чакам раздатка която удвоява въртящия момент. Даже ще ми е по-полезна 6х6 раздатка която е 100/100/100%, Ясене идеи от къде мога да намеря такава?
    Ако раздатката е предавателно число 3 колко ще е на изхода? Ще е утроен въртящия момент ама оборотите ще са 3 пъти по-малко. Прочети ми примера по-горе с полиспаста и варелите.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

      Не коментирам понижаващи предавки!

      Коментар


      • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

        Той всеки диф е понижаваща предавка. Или реверс, както го закрепиш.

        Коментар


        • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

          Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
          ние увеличаваме теглителната сила чрез увеличяване на броя на силите на сцепление.

          !
          Само с това съм съгласен.
          Защото въртящия момент от двигателя не е константа а зависи от това колко сме натиснали с десния крак педала на газта. Ако сме подали 25 Нм колата върви, ако настъпим повече - буксува.
          Не може просто да сумираме въртящ момент на всяко колело щото те не го генерират, те го потребяват, това което дава двигателя. Ако всяко колело има отделен двигател, примерно електродвигател- тогава е друго.
          Формулите останаха в 1974 г. когато съм учил физика и теоретична механика при доц. Кортенски и гл. ас. Миланов в МЕИ-то. Както казвахме тогава студента трябва да си знае само факултетния номер, всичко друго се извежда по формули.
          Както и да е, както каза Кольо аз съм до тук.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
            ....
            Не може просто да сумираме въртящ момент на всяко колело щото те не го генерират, те го потребяват, това което дава двигателя. ....
            Правилно!
            Точно заради това се разпределя даденото. Не може да имаш на всички колела като сума едновременно повече от това дето дава двигателя.
            LZ5ZI qth HASKOVO
            Pajero II GLS 3000 V6

            Коментар


            • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              С малка подробност за късането на полуоската... (писал съм го много пъти).
              Всичко в трансмисията на автомобила след съединителя, е предвидено да издържи боксуване на колелата върху сух асвалт, при пълен товар на превозното средство. Полуоските също.
              Но това при заводски размер на колелата.
              Въпрос.
              При Паджеро примерно в режим 2Н натоварването на задните полуоски би билило 50/50.
              При 4Н 25/25/25/25.
              Задните на 2Н ли са изчислени да издържат?
              Би трябвало да са два пъти по-здрави от предните.
              LZ5ZI qth HASKOVO
              Pajero II GLS 3000 V6

              Коментар


              • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
                Въпрос.
                При Паджеро примерно в режим 2Н натоварването на задните полуоски би билило 50/50.
                При 4Н 25/25/25/25.
                Задните на 2Н ли са изчислени да издържат?
                Би трябвало да са два пъти по-здрави от предните.

                Весело е когато умни хора си хвърлят "кукички".
                Надявам се цецо да ВИ я върне .
                Освен това има една вратичка с разпределението на маси по осите. Чакам развоя на закачката!
                Лек и спорен ден!!!

                Коментар


                • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                  Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
                  Въпрос.
                  При Паджеро примерно в режим 2Н натоварването на задните полуоски би билило 50/50.
                  При 4Н 25/25/25/25.
                  Задните на 2Н ли са изчислени да издържат?
                  Би трябвало да са два пъти по-здрави от предните.
                  Петков почти е отговорил.
                  Като се проектира МПС-то, се приема какво ще е максималното му тегло с пълен товар и какво е разпределението на теглото по мостове. После се взема предвид и как се преразпределя теглото върху мостовете при ускорение - естествено задния се товари повече. И за това тегло се смята максималната теглителна сила, при висок коефициент на сцеплението на колелото с пътя(0,8-0,9 - съответстващ на сух асфалт). Респективно се определя и максималния момент товарещ полуоската, предвид приетия размер на колелата. По него се оразмерява полуоската (и всичко друго в трансмисията до съединителя), дори с малък коефициент за сигурност.
                  Същото е и за предния мост.
                  Така че полуоските не ги бърка 2Н или 4Н, максималният им момент е ограничен от сцеплението на колелата, при даден радиус на колелото и сцепно тегло. Естествено при слагане на по-големи гуми и при претоварване, момента с който може да се натовари полуоската да нараства над предвидения от конструкторите. Отделно при ударно натоварване, има инерционен момент, който също не е предвиден и понякога може да бъде достатъчно голям за претоварване на части по трансмисията.

                  ПП: Между другото, обясненията Ви на въпросите в темата, се схващат само от хора които така или иначе нямат нужда от тях. Останалите просто нямат необходимата база знания, затова им се предлагат по-достъпни отговори на по-достъпен език.

                  ПП2: И от мен една гатанка. Влияе ли се дължината на спирачния път от теглото на ППС?
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                    Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
                    Въпрос.
                    ...
                    Би трябвало да са два пъти по-здрави от предните.
                    Аз понеже съм от тия, некадърниците, дето нищо не разбират от обясненията на Иванчо, да попитам също: а защо задните диференциали обикновено са по-големи от предните на джипките?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение

                      ПП2: И от мен една гатанка. Влияе ли се дължината на спирачния път от теглото на ППС?
                      Според мен не.
                      Ftr.=m.a
                      Ftr= m.g. Ktr.

                      => m.a= m.g.Ktr.
                      a=g.Ktr.

                      Би трябвало да е ясно за някои.
                      Дано не бъркам.
                      LZ5ZI qth HASKOVO
                      Pajero II GLS 3000 V6

                      Коментар


                      • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Аз понеже съм от тия, некадърниците, дето нищо не разбират от обясненията на Иванчо, да попитам също: а защо задните диференциали обикновено са по-големи от предните на джипките?
                        Зависи на кои джипки. На някои са еднакви. И не всички те са фултайм.

                        Работата е там че трансмисия освен по сили се оразмерява и по мощности, и по мазане, и топлинно, и още по някакви критерии. Мощностното и топлинното оразмеряване определено влияят на физическите размери. Това когато се оразмерява де, не когато се слага каквото има като например в Нива.

                        Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
                        Според мен не.
                        Ftr.=m.a
                        Ftr= m.g. Ktr.

                        => m.a= m.g.Ktr.
                        a=g.Ktr.

                        Би трябвало да е ясно за някои.
                        Дано не бъркам.
                        То е ясно ама е само условно вярно защото коефициентът на триене доста зависи от някои работи, от които в училищния курс по физика казват че не зависи. Примерно от нормалния натиск, от скоростта на триене и други такива работи. А, и от температурата, а тя при екстремно спиране не е каквато е при пътуване и е различна за различен нормален натиск.

                        Коментар


                        • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                          На много парттайми предният диференциал е по-мапък от задния. ПИчели са компактност, а оттам и просвет. По отношение на здравината - зависи от модела. Единствените джипки, които съм виждал да трошат преден диф, без кой знае колко основателна причина, са Витара и ТЛК 80.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            На много парттайми предният диференциал е по-мапък от задния.
                            И "стоково" на всички модели на "Jeep" без значение парт-, фул- или он деманд са
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              И "стоково" на всички модели на "Jeep" без значение парт-, фул- или он деманд са
                              Джип имат ли модел с прост централен диф?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Джип имат ли модел с прост централен диф?
                                Е, ако правилно съм разбрал въпросЪт, има една раздатка NV 242. ПроЗд, проЗд, отворен е и може да се блокира, ама ръчно - вписва ли се в критериите?
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X