Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Cherokee 2.8 CRD и 2.8 GRDI ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Jeep Cherokee 2.8 CRD и 2.8 GRDI ?

    ГНП, подгряващи свещи, буксата за подгрев на горивото , пластмасата се стопява започва да смуче въздух и горивото се отича обратно в резервоара ! Това е масов дефект за модела , рейла и високото налягане, дюзи които струват колкото половиния джип, турбо което сигорно си заминава или е заминало и то, всичките му "О" пръстенчета от където ако дръпне въздух и няма палене, прословутия му скапан термостат които струва една торба пари. Да продължавам ли или и сам може да се сетиш за всичко останали недостатаци.

    Коментар


    • #17
      От: Jeep Cherokee 2.8 CRD и 2.8 GRDI ?

      Дори и за тези не можах, продължавай.
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #18
        От: Jeep Cherokee 2.8 CRD и 2.8 GRDI ?

        За такива страховити повредиЙ в нашия форумЪт не съм чел. Но има няколко теми, в коЙто се говори за смяна на ангренажен ремък и обслужване с цифри, от които ми настръхва косата. На 3,7 л. масленият му филтър може да се смени и с руски за 5 лв., въздушният е също някакъв стандартен, дето ги има и по 10 лв., че и по-малко, а моторът е с две вериги, дето са "lifetime service" и един-единствен обслужващ ремък за всички аксесоариЙ, вкл. климатика, който е 20-30 лв., препоръчва се смяна - ако се скъса или тръгне да се къса. Маслото за двигател 5w30 вече се намира и по 7-8 лв. литъра (не беше така, когато си купих 3,7 литрово KJ преди 7 години), трябват му под 5 литра на смяна, а пишат по разни форуми, че можело и 10w40 и какво ли не да се налива (ама аз не рискувам, щом се намира 5w30).
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: Jeep Cherokee 2.8 CRD и 2.8 GRDI ?

          Това в графа „поддръжка", аз го питах относно „здравината".
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #20
            От: Jeep Cherokee 2.8 CRD и 2.8 GRDI ?

            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
            Това в графа „поддръжка", аз го питах относно „здравината".
            Не знам, характерно за българина е, че го е страх да не настине и да се не мине. Ако се е минал, гледа поне другите да не разберат това. Затова сериозни оплаквания от CRD-то на VM не се срещат и няма да се срещнат скоро, поне докато колите с него не станат на по 20 г. и не попаднат в четвъртия или петия им собственик, който да ореве форумите. А 3,7 Powertech е двигател от 1964 г. с насадено ECU, по-модерен инжекцион и махнати два цилиндъра. При мен е вече 12-годишен и за 7 години притежание съм сменил една "оПтяжна" (съгласно терминологията на форумЪт) ролка, PCV-клапанче (щото прочетох в "Мануел" © дядо Владо, че трябва да се сменя на 100 000 км.), а и воден радиатор (с пластмасови казанчета) почна да сълзи и си купих по интернет от немски сайт холандски радиатор за 100 лв. с доставката до БГ. И като стана дума за дядо Владо - на последната смяна на масло той констаНтирА, че сълзи масло от датчика за налягане на маслото, та си поръчах един такъв за 30-на лв. пак от немски сайт.
            Та общо, ремонтите по двигателя за 7 години и малко км., де - около 60 000, са ми на стойност 200 лв.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #21
              От: Jeep Cherokee 2.8 CRD и 2.8 GRDI ?

              Мога да се „похваля" с един сменен ангренажен ремък на 100 000 km, но това е към графа „поддръжка". Дюзите съм ги „рециклирал" защото ми казаха, че „така е добре". Опс, щях да забравя - семеринг на колянов вал, случайно открито „сълзене" при годишна профилактика на климатика. Това запознатия колега не го споменава, т.е. не се брои. Основен „проблем" - черен цвят, но за това могат да кажат повече от „АрмеНец"...
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #22
                От: Jeep Cherokee 2.8 CRD и 2.8 GRDI ?

                Здравейте.. Препоръчвам ти го. Икономичен (6 скорости) и доста проходим. С двигател на мерцедес е 2.8 CRD - 163 кс. 2.5 150 кс е алфа двигател.. НЕ ВЗИМАЙ И нещо много важно, ако можеш гледай да вземеш Джипа с решетка между задната седалка и багажника, данъка ще ти е 13 лв , иначе сигурно е към 200. Ако те интересува нещо за 2.8 CRD 163 kc Пиши ми

                Коментар


                • #23
                  От: Jeep Cherokee 2.8 CRD и 2.8 GRDI ?

                  Ясене, стига си трил, бре???
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Jeep Cherokee 2.8 CRD и 2.8 GRDI ?

                    Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                    ...Да продължавам ли или и сам може да се сетиш за всичко останали недостатаци.
                    Б@х мама му! То това ковчег бре. И аз да не зная след като три години карах такъв и сега пак такъв ще си вземем, но по-нов. И то в село като Разград, дето няма "квалифицирани" сервизи.

                    За три години - една смяна на термостат - 70 паунда и три дни за доставка от Латвия (оригинален, т.е. с корпус и т.н.) Може да минеш и с 25 лв. с термостат за Рено.

                    За това време само масла филтри и отново на пътя. На 186 000 км. е двигателя (потвърдени от "Балканстар") и нито дюзи са мръднали, нито ГНП, да не говорим за турбина и горивен филтър. За 545RFE кутията и NV242 раздатката няма какво да коментирам. А си карах детето с него и не е като да съм си стоял в Разград - приблизително 50 000 км за три години съм минал. И още щях да си го карам, ако не се бях натресъл на "черен лед"...

                    Мислете малко като ги пишете някои мнения!
                    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                    Коментар


                    • #25
                      От: Jeep Cherokee 2.8 CRD и 2.8 GRDI ?

                      Първоначално публикуван от vitio Преглед на мнение
                      С двигател на мерцедес е 2.8 CRD - 163 кс. 2.5 150 кс е алфа двигател...
                      Туй не ще да е вярно. И 2,8 CRD е VM-ски двигател. Не става дума за 2,7 CRD, той се е слагал на "Grand Cherokee".
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #26
                        От: Jeep Cherokee 2.8 CRD и 2.8 GRDI ?

                        Първоначално публикуван от vitio Преглед на мнение
                        Здравейте.. Препоръчвам ти го. Икономичен (6 скорости) и доста проходим. С двигател на мерцедес е 2.8 CRD - 163 кс. 2.5 150 кс е алфа двигател.. НЕ ВЗИМАЙ И нещо много важно, ако можеш гледай да вземеш Джипа с решетка между задната седалка и багажника, данъка ще ти е 13 лв , иначе сигурно е към 200. Ако те интересува нещо за 2.8 CRD 163 kc Пиши ми
                        Абе ти не знаеш скакъв двигател си ,пък акъл на другите взе да даваш.Какъв Мерцедес сънуваш.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Jeep Cherokee 2.8 CRD и 2.8 GRDI ?

                          Благодаря Ви много колеги - научих доста неща за модела.Колата ще се годишно 7к-8к км.И предимно градско и извън градско(стара загора, до село и планина) На ден минавам някъде 10-20км. Карам детето на ясла, жена ми на работа и после аз отивам на работа. От Казанлък съм и няма много задръствания - предимно пътят ми до работата не минава през центъра и мога на места спокойно да си карам на 4-та а и по-някога и 5-та(със сегашната ми кола VW Polo). И мисля да се спра на този агрегат 2.8
                          защото колегата Bogoljub Gagic ме уплаши с тези 20/100. До сега всичките ми коли са били с бензинов агрегат и никога не съм слагал газ. Сега полото ми гори около 9-10 градско бензин.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Jeep Cherokee 2.8 CRD и 2.8 GRDI ?

                            Той и с друго може да те уплаши, ако се престраши. Не очаквай да спестиш особено много от гориво с „2.8".
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • #29
                              От: Jeep Cherokee 2.8 CRD и 2.8 GRDI ?

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Ясене, стига си трил, бре???
                              emanuilis и Gagic спират да пишат в тази тема.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Jeep Cherokee 2.8 CRD и 2.8 GRDI ?

                                Първоначално публикуван от vesselino Преглед на мнение
                                Благодаря Ви много колеги - научих доста неща за модела.Колата ще се годишно 7к-8к км.И предимно градско и извън градско(стара загора, до село и планина) На ден минавам някъде 10-20км. Карам детето на ясла, жена ми на работа и после аз отивам на работа. От Казанлък съм и няма много задръствания - предимно пътят ми до работата не минава през центъра и мога на места спокойно да си карам на 4-та а и по-някога и 5-та(със сегашната ми кола VW Polo). И мисля да се спра на този агрегат 2.8
                                защото колегата Bogoljub Gagic ме уплаши с тези 20/100. До сега всичките ми коли са били с бензинов агрегат и никога не съм слагал газ. Сега полото ми гори около 9-10 градско бензин.
                                Здравей колега 10л.бензин,20л.газ,12л.дизел, долу горе едно и също.Моят е 3.7 и му навъртях близо 40к км. нямал съм ядове,и не може да се сравни с дизелите.Успех в търсенето!
                                Лесно беше само вчера
                                Jeep Cherokee - Liberty 3.7
                                Fab Fours Legend
                                Nissan Terrano II 2,4

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X