Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Alfa Romeo Crosswagon Q4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Alfa Romeo Crosswagon Q4

    Благодаря за становището - и аз така мисля и хубаво е, че и ти потвърждаваш - когато сцеплението е еднакво на всички колелета, както е в калта, по-добре е да е изключена, от една страна буксуването да чисти колелетата от калта и от друга, системата да не души двигателя в най-голямата дупка или на най-якия баир.
    Тя е полезна когато се попада в ситуации в които колелетата са на настилка с различно сцепление - примерно предните на лед, задните на твърдо или левите на лед , десните на твърдо.
    Е, вече имам опит и ще знам за следващите пъти.... сигурно докато не се наложи да викам трактор :-), ама кефа на оффроуда е да караш с буксуване, окалване до ушите и т.н. - общо взето през трасета на ръба на възможностите на колата. Със сигурност няма да е същия кеф, ако си в някой супер вседеход, който кара като по релси и през блатата и през пясъците и по асфалта.

    Коментар


    • #32
      От: Alfa Romeo Crosswagon Q4

      Колега, я разкажи, след две години и половина ползване кво се случва с Вагона ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #33
        От: Alfa Romeo Crosswagon Q4

        Пусналият темата точно от година не е влизал във Форума.

        Някой друг ползващ такава техника ще сподели ли неволи ?

        ... ако има повод и иска, може и да се хвали.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #34
          Машинката не е лоша, и добре си върви (130 км.ч. почти не се усещат -все едно сте с 90 )но трудно се намират части за ходовата част. Примерно предните амортисьори са по дълги с 20-30мм. от тези на алфа 156 и не можем да намерим.
          В краен случай ще се прилагат "маймунските" подходи. Ако някой се се сблъсквал с този проблем- да сподели.

          Коментар


          • cecoa1
            cecoa1 коментира
            Редактиране на коментар
            Vorderachse: 50704478, Hinterachse: 50703961

            Но са скъпи и трудно се намират.

          • petkov_bb
            petkov_bb коментира
            Редактиране на коментар
            Това е насока за която благодаря.
            Надявах се да се използват и в някой друг автомобил. Калпава работа ,все едно търся "антика".
            Колега ,а за каква цена говорим-да мога да се ориентирам.Ако е високо-поносима ще се купува ,ако е непоносима- вземам 2 амортисьора за 156ца и почва интервенцията- удължаващи втулки в долния край.......и......"маймунски истории".

          • cecoa1
            cecoa1 коментира
            Редактиране на коментар
            Около и над двеста евро на брой.
            https://www.online-teile.com/alfarom...sdaempfer.html
            Дефицит са, и даже гледам има да се предлагат някакви уж регенерирани, но на не много по-ниска цена. Щом италианците в ибей им търсят такива цени - https://www.ebay.it/sch/Sospensioni-...+crosswagon+q4
            Отделно, на едно място мернах цена 90 евро, но ми се струва фалшив сайта - https://www.miprixauto.com/de/jolise...submit_search=
            Или пък просто са объркали нещо, защото номера е за Кроса, а те пишат, че са за Спорта(които също са по-къси). Три вида са по принцип, за нормална 156, за Спортвагон и за Кросвагон.

            В немски форум четох, нещо и от официални сервизи не могат да ги доставят, но темата беше от преди няколко години, ще почета още.

        • #35
          Още веднъж ВИ благодаря за положения труд и информацията-явно ситуацията с тези амортисьори си е "трудна". Ще ангажирам синовете и те да се потрудят по въпроса и особено малкият син, който Я кара в момента. Липсата Им на пазара как променя само цената. Доставиха ми за 156ца на Закс по стотина лева бройката, а тези 3 см. и липсата им на пазара ги прави по 500. Все едно се купуват амортисьори с променлива характерестика........
          Милех си до 200-250 лв. за брой,че се прежалват (не се купуват всеки ден),но ситуацията е различна.
          Пс. Някога на Москвича аморисьорите си изпускаха редовно и бях и вкарал "иновацийка".Разпробих и навих гресьорка 6мм. като извадих сачмата и поставих в подкалниците казанчета за спирачна течност (жигулски) и с маркуче връзка с амортисьора. Маслото беше комбинация от М8 и хидравлично, като постигах вискозитета на "оргиналното" и така се караше без повече проблеми. Вярно са са казали хората- "сиромах човек-жив дявол". Със здраве!

          Коментар


          • #36
            Дай вин номер да видим дали мога да помогна
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #37
              280 кинта предни. На поръчка.
              но без вин не мога да кажа 100%

              ПП задните за сега йок
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • petkov_bb
                petkov_bb коментира
                Редактиране на коментар
                Сега се прибирам и виждам поста ВИ.
                Веднага се свързах със сина за да споделя Вашето мнение и за евентуална телефонна връзка и там вин и прочие,а той ми казва ,че вече е задвижена доставката чрез колега от Форума на Фиат . Цена на бройка-300лв.. Имало разлика в амортисьорите, които монтират до февруари 2006г и след това ,но не можах да разбера разликата.
                Още веднъж благодаря за отговорите и със здраве .А сега жената ме "кани" (да не кажа вика) на вечеря.

              • turtey
                turtey коментира
                Редактиране на коментар
                40 кинта са си пари
                Нищо де, за друг път ще знаете

            • #38
              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              От: Alfa Romeo Crosswagon Q4

              Пусналият темата точно от година не е влизал във Форума.

              Някой друг ползващ такава техника ще сподели ли неволи ?

              ... ако има повод и иска, може и да се хвали.
              Колегата пуснал темата не "къса" и за това ще споделя какво видях от нашето кросвагонче-
              Това си е високо комби 4Х4 със съответните + и - ,по малкото тегло и с моторче 1.9 тд. има прилична динамика и на извънградско разход между 6-7л.. Първите четири скорости са сравнително къси за разлика от 5 и 6 (при 3000 об. малко над 140км.) За дизелче сравнително малко шумове в купето.Доста добре седи в завоите и при по високи скорости (заслуга на гуми и окачване). Става за леки разходки до язовир,хижа и пр.,без офроуд издевателства- въпреки добрият просвет. Купето е прилично за класа си (без много лукс, взето от 156цата) с удобни седалки,но изнесената встрани информация за температурата и горивото малко ме дразни. Окачването ( твърдичко) се справя отлично в завоите,но както е известно французи и италианци не мислят много за ремонта и смените по окачването са си приключение (смъкнах и монтирах обратно амортисьор защото, новите бяха по къси) като труд и време. Двигателчето няма някакви сериозни болести освен вихровите клапи ( след изхвърлянето им всичко е 6). Като цяло според( моя опит) са направили много сполучлива машинка (но е пусната на пазара във време когато търсенето на подобни автомобили е било ограничено).
              Ограничената серия и спирането И от производство Я прави "екзотична антика" с всички последици............За "цената" на нашия пазар си е "попадение".
              Пс . Другата кола в този клас която имаме е Бора 4х4 ,2.3 бензин . Размерите са почти идентични,леко предимство за Бората като динамика и една идея по голям багажник и до там с предимствата.Скъпа за обслужване и ремонти (добре ,че не плащаме за труд).

              Коментар


              • #39
                Благодаря за инфото от първа ръка !

                Когато размърдах темата ми се беше завъртяло нещо в главата, но предвид, че се сдобих с метанов Тераномаверик, нямам нужда от трети автомобил само са мен.

                ... то не, че и втори много ми трябва, амааа ...
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #40
                  Да допълня темата с опита и поредното обслужване.
                  Преди две седмици сменях предното окачване на Алфата (сина донесе комплект чаркове (за 300лв-)горни,долни носачи,външни кормилни накрайници и биалетки) . Оказа се ,че отнема повече от половин ден и си доста тегава работа. Въпреки опита,инструментите и приспособленията , се изнервих максимално с италианските, решения (имаше "препратки" към родители)-особено с вилката на амортисьора, която се наложи пак да разкачам.За пореден път се убеждавам ,че французи и италианци не мислят за ремонтопригодността на възлите в автомобила (по лесно се сменят "кокалите" на ауди А4,А6, и Пасатите с алуминиеви чаркове) . След смяната и реглажа на предницата чакам сина да си Я прибере (и да ми остави другата каруца-Бората).
                  Направих и проби на ходовите качества в кал и сняг. Добре се държи и при "диагонал" с повечко газ потегля,но определено си е лека кола (доближава се до незабравимото ми Ауди 80 куатро -86г.) ,"силата" и е на асфалта при лоши климатични условия(по добра е от Бората), а не в коловозите!

                  Коментар


                  • дядо владо
                    дядо владо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ъхъ благодаря баш за тези във форума дори не бях помислил че има тема! Знаеш кога се посещава селската черква - освен "задължителните" празнично неделни литургии, на опело или кат`има нужда Бог да помага, освен това там притегля де що има странни, сммахнати и т.н ъъъъъ и при мен така и май ще ми дойде 156 1.9 4х4 за поддръжка (мЪ се едно попа да го караш да пее на арабски) им баш не им разбирам на "Алфите", ще споделиш ли при първоначален оглед къде да търса уйци

                  • petkov_bb
                    petkov_bb коментира
                    Редактиране на коментар
                    Изобщо няма с какво да ВИ изненеда подобна каруца.
                    Двигателя е един от най масовите в Европа и освен клапите (вече са изхвърлени) други ядове почти няма. Диагностиката която имате ще прочете и "коригира" всичко. Ангренажният комплект си издържа 100 000 км и има предвидени фиксатори ( болтчета за валовете и планка за коляновия вал),но с по два маркера на зъбчатка става лесно и не се бърка ценровката( няма "плаващи" зъбчатки, които да вкарат човека във "филм").
                    Трансмисията си е доволно надеждна (няма разправии с филтри,масла,помпи и пр. както при Халдексите) с торсен междуосов. "Ядовете" са с типичната ремонтонепригодност и за да се демонтира даден чарк се свалят още една дузина пречещи.
                    Все пак, ако мога да съм с нещо полезен-0897060124 Борислав Петков.
                    И със Здраве!

                  • дядо владо
                    дядо владо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Благодаря, при нужда ще се чуем 😀

                • #41
                  Здравейте, от две години карам q4-та, сменил съм ангренаж, вакуум помпа, всички филтри, маслото, съединител, вътрешната част на турбината, даже и фаровете щото беха вече помътняли,а и раздатката. Колата се държеше добре, но от месец насам ме подлудява , мислех от горивото е, държи се слаба в обороти между 1800 до към 2500, няма сила, трябва да натисна съединителя, форсирам в движение ,пускам и поема . Рязко отива от 2500 до 3500 оборота и се появява силата й. Дроселната клапа е чиста имаше още нещо там вързано до нея и то е чисто ,проверени са. През времето когато е тези ниските обороти пуши яко, като тези тунингованите американски пикапи.На какво се дължи всичко това, някой знае ли ?

                  Коментар


                  • bocho64
                    bocho64 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Пуши черно=липса на въздух ,демек турбо.
                    Сега дали е заяла геометрия или клапана за управлението това става с гледане а не пред компа.

                  • TigerHunter
                    TigerHunter коментира
                    Редактиране на коментар
                    Проверете вакуумните маркучета на управлението на турбото и ЕГР-а, както и съответните им клапанчета. Освен това и дебитомера.

                • #42
                  Благодаря

                  Коментар


                  • #43
                    Оказа се, че за една година ЕГР се е затлачил ,страшно загорял и не работи въобще. Днес го изчистиха и ще го изолират и софтуерно. Благодаря за съветите ви.

                    Коментар


                    • bocho64
                      bocho64 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ако не е някаква велика тайна къде го правите това упражнение?

                  • #44
                    В Пазарджик във Велев Ауто сервиз

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X