Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7

    Здравейте!
    Ще купувам джип и все още не мога да направя окончателен избор между Grand Cherokee 2.7 CRD и 4.7. Знам, че въпросът е дискутиран много пъти във форума, най-вероятно вече съм изчел всички теми. Според това, което прочетох, най-препоръчван е 4.7 заради по-малкото проблеми, които създава. Имам наблюдения върху 2.7 CRD и определено ми харесва като динамика, но не ми харесва грубата работа (вибрациите) на мотора. И все пак мога да се примиря с тях. Въпреки, че не съм карал 4.7 съм сигурен, че ще ми допадне повече - никога не съм харесвал работата на дизеловите мотори (по-старите). Но има няколко неща, заради които не мога да направя окончателен избор :
    1. По-малко обяви за 4.7, почти всички са по-стари (около 2000г.), малко по-високи цени спрямо 2.7, + 2000лв за монтаж на нов ГИ (стара уредба не искам в колата), по-високи ГО и данък, по-малко места за зареждане на газ извън БГ, допълнителни евентуални проблеми заради ГИ. Тук нямам въпроси, просто отбелязвам за мен какви са минусите.
    2. Ако е 4.7 бутилката на ГИ ще се монтира задължително в отделението за резервната гума, тъй като ми трябва целият багажник (гумата ще се монтира навън). Тук обаче е главното нещо, което ме спира да избера този вариант. В последните 4г. ме блъснаха два пъти отзад и то не леко. Предполагам всеки ще си помисли, че проблемът е рязко спиране от моя страна, но реалността е, че просто явно нямам късмет. И в двата сблъсъка чаках на светофар (последна кола) в спряло положение повече от 10-15 сек. Та тук въпросите ми са :
    - Попаднах на информация, че поради разположението на резервоара на гранда има голяма опасност от разливане и възпламеняване при евентуален удар отзад. Някой има ли повече информация относно сигурността и изобщо какво се случва като имам и още един резервоар (на ГИ в резервната гума) на първи ред готов за сблъсък от някоя по-ниска кола?
    3. За 2.7 CRD знам, че има евтин вариант за диагностичен уред. Има ли такъв вариант за 4.7 и какъв е той? Разбира се, преди да купя джипа, ще се закара за обстоен преглед, но няма да е лошо да мога предварително да прегледам за грешки, а и в последствие да ползвам уреда.
    4. При скоростните кутии на 4.7 няма ограничение над 2ра скорост, докато при дизеловата кутия има до 4-та. Прочетох, че фабричните спирачки на грандовете не се славят с особено добри характеристики. Какво се случва при нужда да се ограничава скоростта над 2-ра предавка - трябва да се намаля само със спирачка?
    5. Като отчетем минусите, които аз виждам за мен, наистина ли 4.7 е толкова по-добър двигател за този модел, за да избера него?

    Малко са странни въпросите, които зададох, но затова и пуснах нова тема.

    Благодаря предварително на всички включили се!

  • #2
    От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

    Първоначално публикуван от kmpan Преглед на мнение
    Малко са странни въпросите, които зададох, но затова и пуснах нова тема.
    Наистина, поне на мен ми се струват странни . Какво значи:
    Първоначално публикуван от kmpan Преглед на мнение
    При скоростните кутии на 4.7 няма ограничение над 2ра скорост, докато при дизеловата кутия има до 4-та. Прочетох, че фабричните спирачки на грандовете не се славят с особено добри характеристики. Какво се случва при нужда да се ограничава скоростта над 2-ра предавка - трябва да се намаля само със спирачка?

    Искаш да кажеш, че не можеш "да сваляш" ръчно предавки на по-горна от 2-ра?
    Кутията е 5-степенна (условно), 5-тата степен е "overdive" (повишаваща). Имаш бутон OD/off, с който я забраняваш. Ето ти "ограничение до 4-та (директна) предавка". 2-ра и 3-та са с различно предавателно число, но всъщност са "две втори" - една за превключване във възходящ ред, другата за сваляне надолу при "кик-даун", затова нямаш реално ограничение с лоста на позиция "3".

    Чакам сега практикуващите популярния форумен спорт "МСТБГ" да ме питат кога съм разглобявал 45 RFE АСК ?
    Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 16-01-17, 18:28. Причина: правапысь
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

      Яката тема отново....

      Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • #4
        От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

        С "OD/off", ограничаваш до трета.
        "4th and 5th gears (Overdrive) can be locked out by
        pressing the O/D OFF switch located on side of the
        gearshift lever. The O/D OFF indicator light will illuminate to show that the switch has been activated. When
        the light is on, 4th and 5th gears (Overdrive) are locked
        out. Pressing the switch a second time restores the
        Overdrive function. The lockout feature is useful when
        towing a trailer or carrying a heavy load."
        Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
        Toyota RAV4 XA10 3S-FE
        Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

        Коментар


        • #5
          От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

          Първоначално публикуван от demiro Преглед на мнение
          С "OD/off", ограничаваш до трета.
          "4th and 5th gears (Overdrive) can be locked out by
          pressing the O/D OFF switch located on side of the
          gearshift lever. The O/D OFF indicator light will illuminate to show that the switch has been activated. When
          the light is on, 4th and 5th gears (Overdrive) are locked
          out. Pressing the switch a second time restores the
          Overdrive function. The lockout feature is useful when
          towing a trailer or carrying a heavy load."
          Е, да то "третата" е "4-та" или "директна". Пускани са схеми тука, май и в "УЙкито" има. Превключването при ускоряване е: 1 - 2 - 4 (= трета "директна") - 5 (или 4-та, ама "повишаваща"), а кик-даун сваля на 3 (или "втора втора") и така.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

            Преди около година като си купувах джипа тръгнах за 4.7 с идеята да му сложа ако няма газово.
            Всички бяха в доста лошо състояние и понеже бях с парите, не можех да си тръгна с празни ръце, си взех 2.7.
            Сега, година по-късно мога да кажа че като цяло доста неща свърших по-него; има още дреболии но като цяло съм много доволен и си струва всяка стотинка.
            Според мен хубавото е че няма изненадващи проблеми. За всички неща които могат да изкочат има теми и информация.
            Преди това имах Fiat Brava. Нищо сериозно не съм имал с него, но все някакви дреболийки изкачаха.

            Има много информация във форума и няколко човека с отлични познания за дизеловите и бензиновите двигатели на Jeep. Като четеш темите ще се ориентираш кои са. С всички съм се чул поне по един път по телефона и винаги са ми помагали много!

            Иначе бих казал че от обичайните проблеми на 2.7, най-неприятния и изискващ ресурс за мен бе горивната система. За щастие с около 1500~2000лв. ,много четене и майстор със знания проблемите се решават веднъж завинаги.

            Успех с избора!

            П.П. Не ми казвай че ти ме заговори ония ден на паркинга на Била във Варна
            "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

            Grand Cherokee Limited 2.7CRD

            Коментар


            • #7
              От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

              Тъй де!!!Дзвъниш на Деда Ти Владо за биндзин,на Еди Рангелов за печка,слушаш внимателно кво ти обЕсняват,праиш си изводите и у филма!!!
              Макар че аз моя като го зЕх ни дзвънех,ни питАх!Па и кат го зех,един юнак кат ме виде за пръв път,ме посрещна с репликата "аз нали казАх тая кола никой да я не купува!!!".Ама тва е друга тема!За на по чашка!
              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
              0888854582
              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

              Коментар


              • #8
                От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

                Първоначално публикуван от kmpan Преглед на мнение

                1. По-малко обяви за 4.7 - Хм, странно... Защо ли пък е така...!?
                2. ...Попаднах на информация, че поради разположението на резервоара на гранда има голяма опасност от разливане и възпламеняване при евентуален удар отзад... - като си знам гредата и теглича, искам да го видя този, който ще ме изджаска отзад на светофара и ще остане цял!!!
                3... диагностичен уред - не ми е трябвало такова нещо.
                4. При скоростните кутии на 4.7 няма ограничение над 2ра скорост, докато при дизеловата кутия има до 4-та. Прочетох, че фабричните спирачки на грандовете не се славят с особено добри характеристики. - да! Какво се случва при нужда да се ограничава скоростта над 2-ра предавка - трябва да се намаля само със спирачка? - не разбирам какво точно питаш, но, аз на моя автоматик винаги ограничавам скоростта със спирачка, но както казах, нещо май не се разбираме тук?
                5. Като отчетем минусите, които аз виждам за мен, наистина ли 4.7 е толкова по-добър двигател за този модел, за да избера него? - при нашите нафти и предвид ресурса на моторите, явно "да"!
                ...и защо тъпата система ми иска още 2 символа за да публикува отговора ми???
                Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                Коментар


                • #9
                  От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

                  Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение
                  ...и защо тъпата система ми иска още 2 символа за да публикува отговора ми???
                  Защото брои само знаците извън цитата.


                  ---
                  Все едно, по темата:

                  Дизелов Jeep е като дървено желязо. Нямам Jeep но съм се оглеждал за такъв и съм събрал достатъчно впечатления. Хората си ги карат ама мен нещо не могат да ме убедят.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

                    Първоначално публикуван от kmpan Преглед на мнение
                    Здравейте!..
                    Поздравления за издържания текст и за това, че си направил труда да попрочетеш преди да го напишеш ( тук малко хора го правят, а още по малко могат да съставят изречения)
                    Моят съвет е да се уговориш с някой, който има 4.7 и някой с 2.7, да поговориш, да завъртите някое кръгче и тогава да решиш. Бъде сигурен, че който отдели време да ти разказва за колата си е влюбен в марката и няма да те подведе.
                    За всичко друго си има Еди Рангелов и Дядо Владо.
                    WG Limited 2.7 CRD 02
                    WG Overland 2.7 CRD 04/05

                    Коментар


                    • #11
                      От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

                      Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение
                      ...като си знам гредата и теглича, искам да го видя този, който ще ме изджаска отзад на светофара и ще остане цял!!! ...
                      Бай, бабо, да не те среща мечка!



                      Не знам какво ще те стопли това, че и онзи отзад ще е помлян.

                      Това за резервоара може да се каже за всеки джип, на който резервоарът е отзад. Ама всичко си е въпрос на конкретни обстоятелства, сила на удара и т.н.
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 17-01-17, 08:53.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

                        Това на видеото е много брутално, но всъщност това е стандартен тест на резервоара.
                        В спрял джип се блъска кола с 90км/ч.
                        Теста е успешен.
                        Видеото от тестовете на други марки и модели изглежда по същия начин.
                        От Джип единствено на Чероки Либърти му протече резервоара и имаше акция за усилване на задницата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

                          зависи на какво попаднеш. Ако намериш добър 4.7 защо не, или добър 2.7 защо пък не. Аз съм с първия вид, кара го жена ми всеки ден, вози децата вече пета година.Кара се изцяло градско и само бензин, нямям газ и проблеми нямам. Единствено съм сменял маслото на двигателя с такова от големите хипермаркети започващи с К... и Л....., когато ги пуснат на промоция. И така 5г.И течността за чистачките.Имам в гаража и мерцедес 200 ЦДИ и мисля че мотора е подобен на 2.7 и е железен.Имам и форд дизел и никога не съм имал проблем с нафта.Дизела е добър вариант.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

                            В резервната гума джипа има място за 50 литра бутилка, иначе стърчи и не може да се затвори капака. Ако се махне резервоара и се издуе легена в който седи гумата се вкарва 90 литра бутилка(89)! Прави се малък (при мен се получи 28л) външен резервоар и нямаш никакви проблеми. Да не говорим колко по-готин става джипа гледан отзад
                            Спирачките на Гранда са едно най-добрите му качества! Проблема е че никой не сменя сп.течност., карат ги до екстремно изтъняване. Спирачната течност е хигроскопична и с времето събира вода в себе си. Което води до ръжда по системата! Когато отидем на смяна дискове с накладки заради новите по-дебели части се налага прибиране на сп.бутала в апарата. Те са гитенаксови(бакелитени не помня), тогава ако вътре в апарата има ръжда тя наранява тяхната работна повърхност и след време когато накладките започнат да се износват започват проблеми с течове през нараненото, или блокирало в ръждата бутало. Та не виждам какво е по-различно, освен че като всяка кола иска малко внимание на време.
                            При силата на бензиновия мотор те уверявам че кутията няма опция да не е в подходящ режим, или да не може да се накара да стой в такъв!

                            За дизела ако разход 9-16 литра не са ти проблем, е по-лесния за каране двигател. Кутията там е на светлинни години за мен спрямо тази на 4,7 и 4,0. Ремонтите обаче не са евтини, и не са малко. Първите 1-2 години се налага да го пренебрегваш постоянно. После всичко си идва на място и му се радваш. При толкова силни двигатели има много щети по трансмисията! Задължително карай поне със 100км/ч колата иначе няма опция да разбереш здрава ли си купуваш. Мостовете често са на пастет!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Grand Cherokee 2.7 CRD или 4.7.

                              Това за спирачките, че били добри е смехотворно. Изобщо за не стават за по-агресивно каране към каквото предразполага добрия 4,7 литров двигател с голям въртящ момент. Дискове и накладки прегряват и още третото натискане на педала не води до нужното отрицателно ускорение. Прегрялите дискове се кривят много лесно. Спирачните бутала, които са от някаква композитна смес след прегряване започват да се ронят, но спирачна течност не протича. На моя брах ядове и с вакуумния усилвател на спирачното усилие, смучеше въздух от привода на педала. Но това са проблеми, които се отстраняват с ремонт. Въпреки това проблема с бързо прегряващите спирачки си остава и може да се използва двигателя и АСК за спиране като се държи принудително на малка предавка като се спуска например Шипка, или се кара по-агресивно.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X