Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ниса 522Т

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ниса 522Т

    Честито!Това нещо по принцип си няма спирачки и "хваща" от трети-четвърти път,извадил си късмет.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #17
      От: Ниса 522Т

      Под седалката на навигатора се слага още едно голямо парно, но да духа напред. На навигатора(началника) винаги му беше студено защото оградата пречи. Задното парно е за салона. След като сложих третото парно началника пътуваше по фланелка. Най вероятно няма да ти хареса шофьорското парно. Сваляш парното и виждаш че отвора в купето към краката е малък(наполовина на парното). Изрязваш отвора почти двойно - колкото е дълго радиаторчето. Ще се наложи да караш с притворена клапа!!! Краката се подпалват. С поздрав Борето
      За спирачките - ами то си има ексцентрици които отвреме на време да се въртят в правилната посока и да обират луфта на челюстите.
      Нисата е Ниса товоз . С регистразия 8+1 или 800кг.товар. За колани на задните седалки - в 2017г. проблем.
      Последно редактирано от boreto2; 17-01-17, 06:30.

      Коментар


      • #18
        От: Ниса 522Т

        Честито, имаш пдарък от мен два стопа и малко дреболии. звъни на 0878492917 Симо. Поздрави!

        Коментар


        • #19
          От: Ниса 522Т

          Моята ниса имаше добри спирачки дори и претоварена с 3.5 палета бира /толкова побираше максимум/ Само като натиснеш съединител и после спирачка педала на съединителя ставаше по-твърд. Не знам на какво се дължеше това.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #20
            От: Ниса 522Т

            Честито и браво и от мен! И аз ги харесвам тез машинки, в началото на 90-те често се возих на една такава същата, но така и не намерих време да я покарам... Има и тука из селата едно такова камионче останало, отдавна го дебна за снимка за другата тема, хаха. С три скорости ли бяха, че съм забравил? Ще разпитам и едни колеги дето имаха такава, дали са им останали някакви части.

            П.п. Драго, бяхте писали някъде за една стара Ниса, какво стана с нея?

            Коментар


            • #21
              От: Ниса 522Т

              Честито! И аз много ги харесвам, и аз като теб искам да имам, но ме спират многото ретро машини, чакащи реставрация. Дори бях намерил на обява една почти нова, от последните години на производство. Със здраве да си я караш!

              Коментар


              • #22
                От: Ниса 522Т

                Моята беше с 3 скорости, но от завода в Лясковец ми продадоха чисто нова с 4 скорости.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #23
                  От: Ниса 522Т

                  Нисата е точно "Towos" - товаро-пътническа - 522Т. 7+1 места е и може да се кара с любителска книжка. Преди няколко години ходих да гледам една изцяло пътническа - 522М - микробус. Спря ме това, че е регистрирана като автобус и трябваше да й свалям седалки и да минавам технотест, за да мога легално да я подкарам. Тя и до ден днешен си се продава.
                  Ще се радвам да дойда на събора на бусовете.
                  По отношение на спирачките, от Ниса чудеса не могат да се очакват. Поляците са модернизирали Варшавовите спирачки и в резултат са ги направили по-неудобни за реглаж, премахвайки ексцентриците. Все едно цялата система я имам още един път чисто нова.
                  За втвърдяването на съединителя - явно е имала износване на т. нар. "кречетало" (една крива част от лостовото задвижване на съединителя и спирачките) и неговите опори към шасито. Това е проблем и при Победите и Варшавите.
                  От друга страна лостовото задвижване е адски просто като конструкция и привода на съединителя е много по-надежден от хидравличния при Волга например.
                  Аз нови кречетала си имам, не ме плаши.
                  Нисата се е произвеждала паралелно с 3 и 4 скорости. Тази е с 3, ама получих още една 4-степенна кутия бонус. И на двете 3-та, съответно 4-та , е директна, тоест 4-ката има една предавка повече, 1ва е по-бавна и Нисата може под голям товар да потегля на баир по-добре от 3-ката.
                  Може би ще сложа една нова кутия (имам за Варшава, само трябва да й сложа нов капак страничен с лоста нагоре). Аз противно на всякакви мнения харесвам 3-степенните кутии. Ако не товаря много, а аз няма да товаря, 2-ра е за скорости до 40 км/ч, а трета - колкото вдигне. Кара се като тролей, само газ и спирачка и не превключваш.
                  Повече от 80 с Ниса не е разумно да се кара дори на празно шосе, особено, ако е обута с гуми "Вида". Най-икономична скорост на Нисата е 50км/ч. Съвсем нормално е да се кара със 60-70.
                  До газовата бутилка има втори бензинов резервоар. Понеже е стояла на улицата, и редовно са й точили бензина от нормалния резервоар, стария стопанин на Нисата го е оставил празен и си е сложил втори малък вътре. Каза ми, че големия резервоар си е здрав. Ще пробвам, и ако не тече, ще си го вържа него, а ще махна оня малкия. Газовата може да я преместя вляво с една нова бутилка с евросонда и пълначка, изнесена под вратичката за зареждане на бензин.
                  Планирам да сменя сегашния карбуратор от ВАЗ 2105 (Озон с вакуумно отваряне на втора дроселова клапа) с ВАЗ 2106 (Вебер с механично отваряне на двете клапи - имам два такива), или да сложа полски Вебер от Ниса или Полски ФИАТ. Аз и от еднокамерния Иков съм много доволен, Варшавата ми има такъв и Нисата фабрично е била с такъв, ама май ще заложа на двукамерен Вебер. Понеже имам разни карбуратори налични - и нови, и здрави, просто ще си поиграя и ще търся максимално вървене. Нисата в момента е направена за икономично каране и на баир не й стига газта.
                  Имам рециклиран изпарител за газта - и той отива на Нисата. Ще препипам запалителната уредба, всичко.
                  Нисата си е една товарна Варшава. Не очаквам никакви кой знае какви изненади. Тамън по Варшавата ми няма какво да пипам, и ето още една да си човъркам.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ниса 522Т

                    На нашата бяхме присадили карбуратор от шкода 130 L.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ниса 522Т

                      Много е добра Нисата, като дете съм се возил на такова чудо, със здраве да я караш и да я запазиш за години напред, че не останаха много такива коли по пътищата.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ниса 522Т

                        Ето я сестрата на Нисата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:attachment.jpg
Прегледи:2
Размер:118.3 КБ
ID:5740791
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ниса 522Т

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:attachment.jpg
Прегледи:2
Размер:157.2 КБ
ID:5740792
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ниса 522Т

                            Тя, тази замина за вторични от много години!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ниса 522Т

                              На снимките не изглежда като за вторични... удар?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ниса 522Т

                                Честито, майсторе! Арна машина е това!
                                Навремето след казармата с един приятел карахме такава Ниса в една фирма в София, возехме машинни части по предприятията.
                                Веднъж трябваше да превозим някакъв огромен циркуляр от Костенец и по пътя заджаса яка градушка! В този момент си мечтаех за танкистки шлемофон! Еееееех, спомени ........

                                Успех и да пускаш снимки!
                                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                                Само DIESEL !!!

                                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X