Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Дайхацуто днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво се развали по Дайхацуто днес?

    Нямаме си такава тема, затова намерих за нужно да запълня пропуска.
    Ще помоля някой от модераторите да я залепи, ако може.
    Ще се обсъждат проблемите.

    Какво се развали по моята Фероза?
    Останах без предно тия дни след разбиване на преспи по пътя към вилата.
    След разглобяване от ония дни, се оказа че е скъсала ляво външно каре. То си потракваше още лятото и явно му е дошъл повечко зора, след като занесе и се намърдах в една вада с двете леви колела.Ако има интерес ще кача снимки, но карето е помляно. Вътре е счупен сепаратора и вероятно липсват и сачми.
    Реших че там е заровено кучето и поръчах ново. След известно забавяне поради лошото време в източна България, вчера получих карето и го монтирах. Използвах момента докато чаках за карето, за да разглобя, почистя идеално и сглобя хъбовете, тъй като имаше стара втвърдена грес и движеха трудно.
    Днес-греда!
    Предно пак няма. Дясното каре е наред, но явно докато съм лашкал съм помлял нещо в диференциала.
    Сега е с вдигната предница и утре полека-лека ще свалям дифа да видя какво е положението.
    Странното е , че няма никакви странни шумове. Просто предния кардан си върти при заключени хъбове и не се случва нищо. Като включа предното от раздатката, спира, както си е нормално.
    Като освоодя хъбовете, въртейки кардана, се въртят и полуоските, но в една и съща посока. Напред, или назад. Не съм сигурен, дали трябва да е така.
    Утре ще правя още експерименти, преди да разглобя, но ми е странно да се е строшил дифа, а същевременно да е строшило каре. Нали карето трябва да го играе бушон един вид?
    Да подчертая, че скокове с предницата не е имало, сцеплението винаги е било малко, щото снега беше дълбок. Евентуални удари, само от лашкане напред назад при отпускане на съединителя.

    Ще се радвам да споделите мнения и насоки.
    Аз утре почвам да го свалям, но всяко мнение, би ми било полезно.
    Благодаря за вниманието!



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0158.jpg
Прегледи:1
Размер:141.8 КБ
ID:6126238


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0160.jpg
Прегледи:1
Размер:151.2 КБ
ID:6126239
    Последно редактирано от TigerHunter; 14-01-17, 19:14.
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

    Браво Саше ! Хубава тема.
    Мислех си защо има за други марки, а липсва темата ''Какво се развали по Дайхацуто''.
    Каних се да я почна аз, но ме изпревари.

    Дано все по-рядко да пишем тук в темата.

    Коментар


    • #3
      От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

      Е дано, ама...
      Миналата година в началото строших двигателя. Викам ае, високосна е, алява година, нема вървеж цела година. Тая пак почна с трошене, не знам къде ще докара, ама аз съм си оптимиС по природа.
      Сега бедствам и трябва да я оправя джипката, че на полето имаме стока и си искат фураж, хляб, трябва и да се пазарува и вода да се кара.
      Днеска използвах момента че снега падна малко и Кията ме спаси.
      Преди няколко дена в преспите, просто нямаше шансове.
      Такива ми ти работи...
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

        Успех дано я оправиш скоро.
        А ако разбираме нещо ще споделим мнения разбира се !

        Коментар


        • #5
          От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

          Айде и аз да се разпиша, да потръгне темата както си трябва - нали казват, пе счупеното носи щастие.[emoji13]
          Заради големия сняг изкарах ферозата. След няколкодневна употреба една сутрин след около километър изведъж започна да издава силен стържещ звук. Бях точно преди светофар, преминах и веднага спрях. Междувременно звукът премина през своя пик и затихна. Отворих капака, мислех, че е някъде има лед - съответно изфорсирах на място няколко пъти но нищо. Качих се и продължих без да има помен от звукът. След малко обаче забелязах, че скоростомерът не работи, а си беше наред и никога не ми е правил магарии. Когато спрях се заврях да погледна където жилото влиза в раздатката - отвън всичко изглежда наред. Сега се чудя дали е жилото или нещо в скоростомера е дало фира. Ще трябва да се разглобява и мисля да започна от жилото, в тази връска всякакви насоки и предположения биха ми били полезни.
          П.п Разрових в интернет за ново жило, но нищо не намерих. Все още не съм се разхождал по магазините защото искам да видя първо какво е дало фира, но всякакви насоки за това къде предлагат оригинално жило също биха помогнали.
          Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
          Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

          Коментар


          • #6
            От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

            Евала колега личи си че корозата е глезена с това место за паркиране на фона на калната улица.

            Мераклия

            Че и скос си има
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

              Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
              Айде и аз да се разпиша, да потръгне темата както си трябва - нали казват, пе счупеното носи щастие.[emoji13]
              Заради големия сняг изкарах ферозата. След няколкодневна употреба една сутрин след около километър изведъж започна да издава силен стържещ звук. Бях точно преди светофар, преминах и веднага спрях. Междувременно звукът премина през своя пик и затихна. Отворих капака, мислех, че е някъде има лед - съответно изфорсирах на място няколко пъти но нищо. Качих се и продължих без да има помен от звукът. След малко обаче забелязах, че скоростомерът не работи, а си беше наред и никога не ми е правил магарии. Когато спрях се заврях да погледна където жилото влиза в раздатката - отвън всичко изглежда наред. Сега се чудя дали е жилото или нещо в скоростомера е дало фира. Ще трябва да се разглобява и мисля да започна от жилото, в тази връска всякакви насоки и предположения биха ми били полезни.
              П.п Разрових в интернет за ново жило, но нищо не намерих. Все още не съм се разхождал по магазините защото искам да видя първо какво е дало фира, но всякакви насоки за това къде предлагат оригинално жило също биха помогнали.

              Ама, сега върви ли си, или?
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                Евала колега личи си че корозата е глезена с това место за паркиране на фона на калната улица.

                Мераклия

                Че и скос си има
                Мба, глезена.
                Оня ден като се набих във вадата, отстрани имаше ограда и изкривих вратата и предния калник, та сега вратата не се отваря напълно, ама това са бели ядове.
                Ще изправям, като се оправи времето. Тя и без това си е изподрана порядъчно.
                Колкото до площадката, каква улица, това е поляната пред вилата. Добре че лятото циментирах едно парче, та да мога да си работя без да се въргалям в калта.
                Навътре от площадката ще си правя естакада, но нямаше време това лято.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Ама, сега върви ли си, или?
                  Върви си, няма проблем. Както казах няма и помен от въпросния звук, но скоростомера не работи.
                  Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                  Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                    Саше, а на зацемени хъбове като въртиш едната гума какво става? Другата се върти в същата посока?
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                      Утре заран ще пробвам, Петьо. След като я вдигнахме, решихме да слезем с Кията, зер снега беше поулегнал и успя да се справи. Щото сега пак вали, макар и мокър. Та използвах момента и временно оставих Корозията в това положение.
                      Ще изключа от раздатката и ще пробвам. Така и така предницата е във въздуха. Ще пробвам и с блокиран от раздатката преден кардан, какво се случва.
                      Ще споделя.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                        Аз като чупих външно дясно каре лани,ме заблуди маншона на карето,който беше останал здрав и като въртях гумата вдигната на крик,се въртеше и полуоската заради маншона!Пуснах гумата да стъпи на земята,и като завъртяхме полуоската,тя си се въртеше свободно,а маншона приплъзваше по полуоската,и така разбрах че карето е аут!Точно покрай моите проблеми някой беше писал точно как се проверява като въртиш предния кардан и в каква последователност се проверява дали ти работи предният мост,ама не можах да я намеря!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                          Ванич,провери на този тел.0886 843848,за жило,аз онзи ден поръчах жилото за преден капак и веднага ми го изпрати човека оригинално и напълно изправно за 20лв.В София за същото ми искаха 40лв!Питай го,сигурен съм че има и за километража.От Берковица е.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                            Сашо,като въртиш предния кардан и гумите са ти спуснати на земята,предните полуоски би трябвало да се въртят в различни посоки!Като заключиш хъбовете,и се опиташ пак да завъртиш предния кардан,не би трябвало да можеш да го завъртиш,ако всичко по каретата е О,к. и дифа е О.К,!Ако при това положение кардана се завърти,значи дифа е заминал!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                              Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                              Ванич,провери на този тел.0886 843848,за жило,аз онзи ден поръчах жилото за преден капак и веднага ми го изпрати човека оригинално и напълно изправно за 20лв.В София за същото ми искаха 40лв!Питай го,сигурен съм че има и за километража.От Берковица е.
                              Благодаря за съвета, знам го това момче - преди няколко месеца поръчвах дребни пластмаси за салона от него, наистина е точен и изпраща нещата бързо.
                              Ще изчакам с поръчката, докато разглобя и видя със сигурност кое е за смяна.
                              Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                              Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X