Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Дайхацуто днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

    Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
    ...С алуминиева линия ще проверя равнинноста на блока...
    Мини през Румбата да видиш дали няма нарочен инструмент за това. Косъм линия ти трябва. С друго я го хванеш, я не. Проблмните места обикновено са около цилиндрите. Май между 3 и 4 е най-проблемното, ама ще те излъжа че съм забравил.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

      Тъпо. Дано се разминете по-леко и двамата. Успех.
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • #63
        От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

        Аз мисля, че мойта няма проблем. Поне засега няма никакви признаци. По-нататък, ще си покаже.
        Антифриза го бях разредил както трябва когато качвах двигателя. Явно е ментак, но пък и адски студ беше.
        Края на седмицата ще сменя термостата и ще видя какво ще стане. Засега не загрява, не ври, не кипи и не надува никъде. От казанчето като изстине си смуква обратно. Капачката ми е нова.Откакто сменях мотора. На 0,9 е.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #64
          От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          ...Явно е ментак, но пък и адски студ беше...
          Антифриз 1:1 с вода трябва да държи на -40, а -40 със сигурност не е било.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

            Етиленгликол + 10% вода е за -70 или 72, и като се разреди с вода 1:1 става за - 36, това е по спомен ако не бъркам, ама има кой да ме корегира , но и -36°С не е било, та явно антифриза е бил пръчка.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #66
              От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

              На единия, дето ползвам, пише -37, на другия -38. Реално е безопасен и до малко под това - първо става на каша, чак после на камък.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                Спарки, какъв трябва да е антифриза за Ферозата? Червен, син, розов, жълт?
                Моят е някакъв син.
                На Кията е електрикаво жълт.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #68
                  От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                  Спарки може да има и сложни съображения, но краткия отговор е се тая.
                  Дългия е - макс качествен и лонг лайф да не го мислиш
                  Последно редактирано от turtey; 31-01-17, 14:01.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                    Е, аз съм на варианта се тая, ама явно е бил менте.
                    Щото нали там за халуминиеви блокове бил един, па друг за незнам какви си.
                    Лонг лайф, ми се струва няма да я огрее. По-скоро за радиатора търябва да се замисля преди лятото. Може жигулски да пробвам.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                      На ферозата от много отдавна съм с розов на Лукойл, купен готов. Сега бих сложил например HEPU, G12+, и вероятно това лято ще го сменям. На тераното съм с такъв.

                      Нямам някакви специални съображения. Просто държа да е с максимална вероятно с доказан произход, а не в дамаджана от минерална вода, боядисан с боя за яйца, или в туба, или етикет, изглеждащи меко казано странно.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Спарки може да има и сложни съображения, но краткия отговор е се тая.
                        Дългия е - макс качествен и лонг лайф да не го мислиш
                        Най-добре, па за дъртите кочини е добре да се сменя на две години ако е почнал да помътнява.

                        На мен, колега от Форума, дето произвежда антифриз, ми сипа 5л. (което е 5 и малко кг.) 100% Етиленгликол от бидоня, сипа ми добавките вътре и го оцвети, че е безцветен, да не стане грешка, и ми каза как да го разредя. По груба сметка е за около -40°С, но и не съм го мерил, щото сам си го разредих.
                        Каза, че спокойно си живее пет години.

                        Колеги, толкова ли нямаше някой с ареометър, та да си измерите плътността ?
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Спарки, какъв трябва да е антифриза за Ферозата? Червен, син, розов, жълт?
                          Моят е някакъв син.
                          На Кията е електрикаво жълт.
                          Един добър антифриз - син е . Четвърта година карам УАЗ с него , не е трепнал. На децата колите тоже. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2124.jpg
Прегледи:2
Размер:170.8 КБ
ID:5742462
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                            Днес огледах блока и цилиндрите. Изглеждат наред. 5 стотни между 2-ри и 3-ти цилиндър, което е допустимо. Проба с бензин в цилиндрите - не изтича. 3-ти цилиндър малко ме съмнява визуално.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:120.1 КБ
ID:5742467

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:91.1 КБ
ID:5742468

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:114.1 КБ
ID:5742469

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:94.5 КБ
ID:5742470

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:118.9 КБ
ID:5742471
                            О899 2б2 1З2

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                              Повече вода е лапнал, вероятно.
                              Жорка, на двигателя с който карам в момента (аплаузовия), са набивани ладови ризи. Поне така твърдеше собственика.
                              Ако искаш. мога да му издиря телефона и да се поинтересуваме.
                              От Ст. Загора е.
                              Аз не съм го отварял преди да го кача, та нямам конкретни наблюдения.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какво се развали по Дайхацуто днес?

                                Нищо му няма на трети цилиндър, поне до колкото мога да вида от снимките. Но антифриза определено не е бил твърде качествен, предвид цвета на отлаганията, дето се виждат.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X