Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

    Може и да не щрака хъба, ако не си пуснал предното предаване. Каре може да е. Аз на моите автоматични не съм имал такива признаци, преди да откаже единия. По въпроса с автоматичните хъбове - изкарват много ако не ги използваш. Иначе единия ще замине в най-неподходящия момент, тоест когато включиш 4х4 и ти трябва наистина и току закъсаш някъде, дано не си на сняг /по друго време няма как да стане/. Имат и други недостатъци. При движение назад изключват и после зацепват в посоката на движение и тнт... Да си купуваш автоматични втора ръка е почти безмислено, защото по-нови от 20 годишни няма. Подарил съм вече два чифта такива, може да попаднеш на някои от тях даже
    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
    X-trail 2.2 Di 2003
    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

    Коментар


    • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

      Би трябвало в хъба да е проблема, защото това щракане при пълен десен завой се чува само при включени хъбове, като ги изключа, щракането изчезва.

      Ако съм прочел правилно, най-правилният вариант е да сложа нови ръчни хъбове, отколкото втора употреба автоматични. Доколкото четох, при тях ги зацепвам в началото на "мокрите" сезони, а лятото мога да ги изключвам и спокойно си карам само на задно предаване?

      Някакви предложения за читави ръчни хъбове или ще е каквото ми намери чичко Гугъл. Да уточня - джипа ходи и ще ходи доста на лов, та ще има натоварване из къра.

      Поздрави!

      Коментар


      • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

        Първоначално публикуван от ddd_dancho Преглед на мнение
        Би трябвало в хъба да е проблема, защото това щракане при пълен десен завой се чува само при включени хъбове, като ги изключа, щракането изчезва.

        Ако съм прочел правилно, най-правилният вариант е да сложа нови ръчни хъбове, отколкото втора употреба автоматични. Доколкото четох, при тях ги зацепвам в началото на "мокрите" сезони, а лятото мога да ги изключвам и спокойно си карам само на задно предаване?

        Някакви предложения за читави ръчни хъбове или ще е каквото ми намери чичко Гугъл. Да уточня - джипа ходи и ще ходи доста на лов, та ще има натоварване из къра.

        Поздрави!
        Правилно си разбрал за ръчните. Иначе ги зацепвааш, когато ти потрябват, т.е. когато ще ползваш двойното. Няма връзка със сезона.

        Например лятото тръгваш на лов. Караш по асфалта с изключени. Влизаш на черното и още в началото ги зацепваш, защото очакваш да има кал и да ти потрябва двойното. Зимата - ако има сняг (щото тук в Пловдив чак сега наваляха 5 см) пак може да ги оставиш включени. Но ако е топло - не ти трябват.

        Иначе на пазара в БГ можеш да намериш оригинал и китайско копие на AVM. Но те са с алуминиева капачка, която се захваща с едни тънки дълги болтчета торкс към останалата част. Тези болтчета с времето може да клеясат и при развъртане да им замажеш главата или да ги скъсаш.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Hubs_1.jpg
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5809730


        Докато тези на долната снимка са китайски, но корпусът им е по-солиден и нямат малки тънки, дълги болтченца ... Има ги във Вромос.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Hub.jpg
Прегледи:1
Размер:65.0 КБ
ID:5809729
        Последно редактирано от bullet_pk; 26-02-19, 08:19.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

          Първоначално публикуван от ddd_dancho Преглед на мнение
          Би трябвало в хъба да е проблема, защото това щракане при пълен десен завой се чува само при включени хъбове, като ги изключа, щракането изчезва.
          Залагам на каре ,точно при включено предно карето се товари и тогава щтрака !
          "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
          Кольо.

          Коментар


          • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
            Докато тези на долната снимка са китайски, но корпусът им е по-солиден и нямат малки тънки, дълги болтченца ... Има ги във Вромос.

            [ATTACH=CONFIG]982535[/ATTACH]

            Точно към тези хъбове на "Вромос" съм се насочил, намерих мнения из форума, че са доста читави, включително и колегата Sparky ги препоръчва /определено уважавам мненията и опита му с "Терано"/.

            Благодаря!

            Коментар


            • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

              Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
              Залагам на каре ,точно при включено предно карето се товари и тогава щтрака !
              Има огромна вероятност да си прав, въпреки това май се "прежалих" и за ръчни хъбове, за което автоматичните ще минат в заслужена пенсия.

              Коментар


              • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                Здравейте, колеги!

                Днес си поръчах ръчни хъбове "Вромос", т. е. утре са при мен. Да попитам, има ли нещо сложно при смяната на автоматични с ръчни хъбове на "Терано 2", за да търся майстор или мога и сам да се справя? Да уточня, че съм виден член на кръжока "Пречат ми ръцете" , особено, когато става въпрос за ремонт на автомобил.

                Поздрави!

                Коментар


                • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                  Много е сложно...

                  https://www.offroad-bulgaria.com/sho...77#post1880477

                  Тук Любо е показал как се монтират. Въпросът е че хъбовете са два модела. Едните са като на Любо - те идват без болтове, а другите са алуминиеви и идват с болтове.

                  Не знам ти с автоматични ли си или си с капачки. Гледам, че капачките са хванати със шпилки, докато автоматичните хъбове са с болтове ...

                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                    Вромоските мисля са алуминиеви и си идват с болтове.

                    Трябва да се остави малко аксиален луфт (става с различни дебелини зегерки). Моя единия го монтирах с оригиналната с 300 зора, и по едно време в "подходящ" момент взе да издава странни звуци. Сложих по-тънка и се успа.

                    Та, след монтажа на вътрешната част виж дали има поне малко аксиален луфт - зегерката трябва да влезе лесно и без зор. И половин десета е достатъчна.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                      Благодаря много!

                      Джипа отива при майстор ..........

                      Поздрави!

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                        Да ползвам темата . На таблото където трябва да показва външната температура липсват показания.
                        В момента е само това ––– .
                        Къде да търся проблема ?
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                          Да ползвам темата . На таблото където трябва да показва външната температура липсват показания.
                          В момента е само това ––– .
                          Къде да търся проблема ?
                          Можеш да започнеш от датчика за външна температура. Намира се в стойката на резервната гума. Кабелите трябва да минават през маншон от вратата в купето. Може там да се е прекъснало нещо. Може и да са спойки в таблото.

                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                            При мен е на предната престилка зад гумата на левия подкалник.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                              Ще го намеря и ще го сменя. Ако проблема остане, ще търся по веригата.
                              Благодаря за помощта !
                              Който търси , намира !
                              Човекът е човек, когато е на път !

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                                Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
                                Залагам на каре ,точно при включено предно карето се товари и тогава щтрака !
                                Имаме участник познал верният отговор!

                                Оказа се, че на автоматичните хъбове им няма абсолютно нищо, но така или иначе вече са сменени с ръчни на "Вромос". Ръчните визуално си стоят съвсем прилично, дори пластмасовите капачки се слагат върху тях без проблем, но все пак това е само за "сухото" време.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:66316382_2255301534545785_751314707784138752_n.jpg
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5816753Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41458856_233205860876230_924352613653151744_n.jpg
Прегледи:2
Размер:96.8 КБ
ID:5816754

                                Още малко и ръчните хъбове ще влязат в "боя", та временно ще покаже дали съм направил правилният избор .....

                                П. П. Вероятно комплекта автоматични хъбове ще отидат в раздел "Купувам-продавам", но все още се чудя дали да не стоят за всеки случай за бърз заместител при нужда

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X