Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

    Имай предвид че капачките в гората падат за норматив. Аз се отказах след втората паднала.

    Относно хъбовете - единствени проблем, който съм имал с тия е че доста дрънкат по павета. И на едното терано съм ги излекувал, разглобявайки ги и наблъсквайки ги (буквално) с морска грес, противно на всички "правила" във форума. Работят си, включват и изключват нормално, просто спряха да дрънкат. Вероятно ще приложа същото и на другото.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

      [QUOTE=ddd_dancho;3476047
      Още малко и ръчните хъбове ще влязат в "боя", та временно ще покаже дали съм направил правилният избор .....

      [/QUOTE]Според мен правилен избор ,автоматичните няма да трябват повече!Само ръчните като ги ползваш ги завъртай до край и няма да имаш ядове.
      "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
      Кольо.

      Коментар


      • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

        От въпросното тракане по павета и вибрациите ми се е случвало единия хъб да излключи, това след като съм карал някоя и друга седмица с включени хъбове. Усеща се като лошо тресене и вибрации отпред... връткаш ги он, офф и продължаваш....

        Излезе ми от известно време един странен проблем, който за последните 4 месеца ми се е случвал два пъти. Развива се така.... карам спирам, след малко завъртам ключа и нищо, стартерът не завърта въобще, след няколко опита с почивка и задържане на ключа пали .... това някакъв жичкаджийски пробем ли ще е, не добър контакт някъде или пък самия стартер .... кара се и си пали редовно иначе без проблем ....
        Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
        X-trail 2.2 Di 2003
        Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

        Коментар


        • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

          Започни от "клемореда" на ключа и после мисли останалото.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

            При мен първия път се оказаха четки на стартера.Втория лоша маса на самия стартер.Свалих го,разглобих и почистване с шкурка между статора,задния капак и предния.

            Коментар


            • От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

              Май е масата, не дава добре контакт на самия куплунг на стартера. Мерси.
              Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
              X-trail 2.2 Di 2003
              Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

              Коментар


              • Здравейте, колеги и за много години на всички! Живи, здрави и честити!

                Та на въпроса ми към компетентните колеги: имам предположение, че някой тампон на двигателя е заминал, защото напоследък доста се увеличиха ситните вибрации, когато джипа работи на място. Чак понякога ме "мравучка" по ръката, абе определено вече доста ме дразни - дрънка таблото, жабката и т. н. При леко подаване на газ, нещата се успокояват. При един бърз преглед при познат автомонтьор, на него му направи впечатление, че оборотите били доста ниски, т. е. това също било вероятност и трябвало съвсем леко да се вдигнат оборотите. Това възможно ли е и реално около колко оборота трябва да работи двигателя на място? Прилагам снимка на оборотомера при напълно загрял двигател.

                Благодаря и поздрави!

                Коментар


                • Нормални са ти оборотите. Трябва да са 725 на място. А докато се движиш по инерция и без да даваш газ - към 800
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • Нищо им няма на оборотите. Виж си тампона на раздатката.

                    ...и не на последно място - 2.7 зимата си тресе, докато загрее. Караш тракторче все пак.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Нищо им няма на оборотите. Виж си тампона на раздатката.

                      ...и не на последно място - 2.7 зимата си тресе, докато загрее. Караш тракторче все пак.
                      Ще поръчам на майстора да прегледа и тампона на раздатката, щото аз и да гледам /не, че знам, какво представлява и къде седи/, все тая ........

                      А, че си е тракторче няма спор, но съпоставимо с други "Терано"-та, с които ме водят понякога, ситните вибрации при работа на място при мен са доста по-осезаеми, както казах, чак понякога ме "мравучка" по ръката, докато държа волана.
                      Пък и тези вибрации започнаха да ми пречат да дам по-фин изстрел през оптиката на по-сериозно разстояние , май вече навлизам в години, та нещо взе да ми е студено и да ме помръзва да вися прав за хищници из дракалаците.

                      Прави ми впечатление, че съвсем леко да подам газ, да речем със 100-200 оборота нагоре и нещата чувствително се успокояват и вибрациите изчезват.

                      Поздрави!

                      Коментар


                      • Да споделя как реших проблема с осветяване на таблото.
                        Незнам колко често са горели крушките, но от както го взех все прекъсваха. Проблема се оказа в изтърканите писти на таблото.
                        Проблема го разреших, като запоих два кабела отстрани на изтърканите писти и след това за фасунката.
                        Ако ще монтирате LED, осветление имайте в предвид, че "+" е отгоре (за горнитото светление). За осветлението на течнокристалният дисплей "+" е отдолу.

                        Коментар


                        • bullet_pk
                          bullet_pk коментира
                          Редактиране на коментар
                          Аз нещо не случих на LED клушки за таблото. Три пъти сменях в комплект и евтини и по-скъпи и все горяха една по една за 1 до 3 месеца. Накрая си купих обикновени крушки и мирясах.

                          Отделно исках да свети в бяло, но светловодите имат някакъв филтър и резултата е синя светлина. А на мен синьото ми е прекалено турбогъзарско

                          Сега свети с много леко зеленикав отенък. Тя и колата е зелен та и върви.

                        • mitio
                          mitio коментира
                          Редактиране на коментар
                          Моите ги взимах от ТУК (то пък не може да се вмъква връзка - http://www.led-bg.com/bg/products/avtomobilni-led) и за 2-3 години като че ли изгоря само една Т3 и една две Т5 (нямам спомен, а и не винаги изгарят, понякога после пак светят. Нямам представа как го правят). Сега поръчах от Алито и се надявам да не правят проблеми.
                          На таблото слагам неутрална светлина около 4К К и светят много добре в бяло. По таблото (парното и запалката) съм наслагал сини диоди. На аварийните червен, но нещо не свети, а е дърво смяната. Пътепоказателите (в таблото) и другите подобли светлини са с диоди в съответният цвят.
                          От вън още не съм слагал диоди. Четох за диодите за фарове, че още има много, какво да се желае, най-вече във фокусирането и за това съм в режим на изчакване.
                          Последно редактирано от mitio; 16-10-20, 21:38.

                      • Взимат се крушки топло бяло и свети по-прилично. За съжаление сам си установил че повечето са боклуци, и заради това моите си ги правя сам. Взимам изключително ефективни диоди и им пускам много по-малък от номиналния ток. Съответно не горят никога.

                        Теста е прост - оставяш една купешка да свети 2-3 часа, и усетиш ли значимо загряване (малко загравянв е неизбежно), значи е напомпана доста и рано или късно ще си отиде.

                        Този вид са сравнително читави (на старото терано за 5-6 години нямах нито една изгоряла):


                        Има ги и във вариант Т10.

                        По-малките си ги бях правил сам и не мога да кажа кои са читави.

                        На същите резисторите подлежат на смяна с по-големи, светлината намалява, но живота се удължава с пъти. А те и без другои често света много по-силно отколкото трябва.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • Някой да е пробвал OBD II ELM 327 (v1.5 или v2.1) на Терано 2 с трилитров двигател?
                          Навремето се опитаха да я четат с Делфи, но не се получи.
                          Трябва ми за следене на параметрите в движение, а не за сериозна и задълбочена диагностика. Демек за гъдел.
                          Кой вариант е по-удачен с Wi-Fi или Bluetooth?
                          Последно редактирано от mitio; 19-10-20, 21:25.

                          Коментар


                          • Няма да ти се получи. Трилитровите са с протокол като на тия с 14 пиновата букса (тоест нищо общо с OBD II) и трябва преходник между 14 и 16 пинова и диагностика за 14 пинова.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • Буксата си е OBD II, четат си го с диагностика през нея без проблем (без тази на Делфи).
                              Диагностиката с "кламер" пак става по инструкциите за 16 пинова букса.
                              Твоето с 14 пинова букса ли е? Би трябвало да е с 16, както и моето.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X