Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    На съединителя се сменя откъм задната пробка - от разклонението за долната помпа на съединителя назад тръгва тръба, накрая и има и пробка за обезвъздушаване - от там се сменя. Чак след това се прекарва и от пробката на самата долна помпа за да излезе течността дето е в нея.
    Тая тръба да не е метален спирачен маркуч, който върви с тези за задните спирачки и свършва някъде под централната колона от дясната страна на колата?

    Боже, колко съм се чудил това за какво е и дали джамбазина не си е правил свободни съчинения...

    Коментар


    • #32
      От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

      Това е, да. Официално хуйовината награя на въпросната тръба се води "демпфер". Обезвъздушава се на няколко пъти, ту от там, ту от долната помпа. Без помпичка обезвъздушаването на съединителя е мъка. Когато сменях помпите първия път (оказаха се боклук и ги сменях пак, тоя път с оригинални) нямах. Сигурно 2 часа ми трябваха само за да може долната помпа да поеме някаква спирачна течност от казанчето. А климатикаджийската вакуум помпа в това време ми стоеше вкъщи да прашасва. Втория път ги смених и обезвъздуших за няма и час, с куменето.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

        Първоначално публикуван от mitio Преглед на мнение
        Спарки, някъде беше описал реда за смяна на съединител. Мисля, че бе тема за предният мост, но сега не мога да я намеря.
        Ще пуснеш ли връзка към темата?
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...16#post3052916
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

          Да ползвам темата на колегата, дано няма нищо против.
          Това до лампата на ръчната от дясно, за какво е?
          Кръг с удивителен в средата.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #35
            От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

            здравей Спарки въпросната тръба която излиза от помпата на съединителя доло, ако се махне и се сложи болт за обезвъздушаване дирекно на неино място какво може да стане?
            Последно редактирано от garmodolov; 13-04-17, 05:36. Причина: добавяне цитат

            Коментар


            • #36
              От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

              Тръбата не излиза от помпата на съединителя, а от разклонение на маркуча на помпата - единия му накрайник е тройник, от който тръгва въпросната тръба.

              Не знам какво ще стане и не ме интересува - побългарявам неща само тогава, когато има смисъл от това. Твърде вероятно е да започнеш да усещаш вибрациите на мотора върху педала на съединителя например, или такива разни работи.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                мерси за бързата намеса Спарки,въпроса не беше в побългаряване или не,просто немога да го обезвъздуша съединителя. ту го има ту го няма педала и става интересно на сфетофарите и кръговите.

                Коментар


                • #38
                  От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                  Здравейте, колеги!

                  Пак имам два-три въпроса по "Терано"-то.
                  За какво служи това копче, при мен май не работи, та да знам дали изобщо да му търся "доктор"? Става въпрос за копчето с катинарче, вляво до настройката на фаровете.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18034750_1457195610998542_1319811447_n.jpg
Прегледи:1
Размер:49.3 КБ
ID:5750456


                  Другият ми въпрос е за два модела гуми. И двата са на една марка, и двата са M+S, не знам обаче дали си заслужава да плащам сериозната разлика в цената. При първия модел височината е стандартна за "Терано"-то, като има надлъжен канал по цялата гума, втората обаче е по-висока /х85/ и като цяло май повече ми допада. Не знам обаче дали няма да е много висока, доколкото преценявам, не би трябвало да има проблем. Джипа ще се кара смесено, градско и на лов. Направих и малко снимки за ориентация, към момента съм с размер 235х70х16:


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18034717_1457195557665214_367426000_n.jpg
Прегледи:1
Размер:60.9 КБ
ID:5750457Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17965915_1457195497665220_81374891_n.jpg
Прегледи:1
Размер:55.7 КБ
ID:5750458Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18009379_1457195460998557_1089382113_n.jpg
Прегледи:1
Размер:64.1 КБ
ID:5750459Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17973975_1457195430998560_509866963_n.jpg
Прегледи:1
Размер:55.1 КБ
ID:5750460


                  Става въпрос за тези гуми:

                  https://autospot.bg/%D0%BF%D1%80%D0%...235-70r16-106t

                  и другия модел:

                  https://autospot.bg/%D0%BF%D1%80%D0%...235-85r16-120q


























                  Коментар


                  • #39
                    От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                    Като влезеш в колата и затвориш вратите заключи с копчето на шофьорската врата.Натисни ключа с катинарчето и ще отключиш
                    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                    0878739299

                    Коментар


                    • #40
                      От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                      Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                      Като влезеш в колата и затвориш вратите заключи с копчето на шофьорската врата.Натисни ключа с катинарчето и ще отключиш
                      Благодаря, даже се оказа, че копчето си всъщност си работи .........

                      Дано се намери и колега да ме "светне" и за гумите, за които попитах?

                      Живи и здрави!

                      Коментар


                      • #41
                        От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                        Първоначално публикуван от ddd_dancho Преглед на мнение
                        Става въпрос за тези гуми:

                        https://autospot.bg/%D0%BF%D1%80%D0%...235-70r16-106t

                        и другия модел:

                        https://autospot.bg/%D0%BF%D1%80%D0%...235-85r16-120q
                        И двете са шосейни гуми. Вероятно и втората ще влезе. Друг е въпроса колко е смислена - според мен никак. Хем шосейна, хем с височина 85, хем с ширина 235. На мен такива гуми ми стоят смешно, най-малкото.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                          Първоначално публикуван от garmodolov Преглед на мнение
                          мерси за бързата намеса Спарки,въпроса не беше в побългаряване или не,просто немога да го обезвъздуша съединителя. ту го има ту го няма педала и става интересно на сфетофарите и кръговите.
                          Нещо не правиш като хората. А освен друго, за обеавъздушаване трябват двама. И като обезвъздушаваш от въпросната тръба трябва да си спрял така че пробката и да е по-високо от началото и. После редуваш обезвъздушаване ту от помпата, ту от въпросното място.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                            Прегледах сервизните ръководства, но не открих информация относно лампите за осветяване на различните прибори и копчалъци. Някой да знае от къде може да се види информацията? По-точно къде, какви и по колко лампи се използват.

                            Коментар


                            • #44
                              От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                              За копчалъците на бутоните няма и да намериш информация. Не са мислени като сменяеми изобщо. За таблото - тия преди 2000г. са с крушки Т5, дето ги има навсякъде.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                                Това за T5 го разбрах, като разглобих таблото и разнасях крушката по магазините. За осветяване на течнокристалният дисплей се използват Т4.2, по информация на магазина, но очакват доставка до няколко седмици (LED лампи). Лошото е, че всичко минава през разглобяване и разнасяне, а докато се намери, колата е разглобена или разглобяване и сглобяване се прави два пъти.
                                Това, което установих до сега:
                                За течнокристалният дисплей - 3 броя Т4.2;
                                Осветяване на таблото - 3 броя Т5;
                                Индикатори - 2 мигача и 3 индикатора (преден мост, дълги и мъгла) в дясно - 5 броя Т5;
                                До индикаторите в ляво и 3-4 в дясно се достига след разглобяване, а това не съм го правил и не знам какви са лампите.
                                Опитах се да разглобя средната конзола по указанията на ръководството, но нещо не ми се получи. Някой да го е правил?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X