Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

    Колеги, някой може ли да ми обясни, как се сверява електронния часовник на километража?

    Благодаря!

    Коментар


    • #17
      От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

      Здравей,
      Хващах с 2 пръста копчето за нулиране на дневния километраж, завърташ го в едната посока (не помня коя беше) и задържаш.
      След около 2-3 секунди той започва сам да променя минутите, съответно часа.
      Успех
      Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
      Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
      Opel Campo 3,1 TD '99
      Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

      Коментар


      • #18
        От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

        Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
        Здравей,
        Хващах с 2 пръста копчето за нулиране на дневния километраж, завърташ го в едната посока (не помня коя беше) и задържаш.
        След около 2-3 секунди той започва сам да променя минутите, съответно часа.
        Успех
        Точно така се оказа, надясно е за минути, наляво за часовете. Елементарно, ама, като не го знаех

        Благодаря!

        Коментар


        • #19
          От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

          Здравейте, колеги!

          Имам въпроси към технически по-грамотните колеги, че аз съм доста зле в тази област. От известно време търся много активно 16" джанти за Тераното, включително и от обяви из нета. При някой обяви попадам на едни технически термини, дето ми звучат на китайски /меко казано /, някакви ЕТ, J-ta и т. н. В случая ме интересува, за какви точно означения да гледам, когато в обявата освен размера 16 са налице и тези параметри? Става въпрос за "Нисан Терано 2", 2,7 TDI, 2000г. Доколкото прочетох от форума, от "Паджеро" също ставали, ама все на размер 15 попадам.

          Благодаря и поздрави!

          П. П. Между другото, приемам и оферти за джанти, за предпочитане железни, основно заради финансите, а така или иначе, ще се ползват в зимни условия и калищата.

          Коментар


          • #20
            От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

            ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ НА АВТОМОБИЛНИТЕ ГУМИ
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #21
              От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

              По тези данни, какво може да се каже?
              VIN - VSKTWUR20U0551182
              Modell - TWSULVFR20UGDUEJDG
              Имам снимана и сервизната книжка, но нещо не ми се отдава качването на файловете. Ако може помощ?

              Коментар


              • #22
                От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                Това може да се каже:
                http://japancars.ru/index.php?route=..._id=139&cat=91
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                  Този съм си го харесал.
                  Внос е от Швейцария, което е положително по отношение на поддръжката, но май доста ръждясват (по данни на по-компетентни).
                  Регистрирано е като 6+1, а му липсва последната седалка. Един познат си купи такава конфигурация ВАН и не можа да я регистрира в София, докато не намери седалки и ги монтира. Май трябва да се прекара през Технотест и да се оправят броя пътници.
                  Някой да знае колко е товароносимостта на модела?

                  Как се прикачват снимки към коментарите?

                  Коментар


                  • #24
                    От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0081.jpg
Прегледи:1
Размер:72.6 КБ
ID:5746649Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0082.jpg
Прегледи:1
Размер:60.6 КБ
ID:5746650Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0083.jpg
Прегледи:1
Размер:60.6 КБ
ID:5746651

                    Някой разбиращ немският може ли да каже, какво обслужване е правено на автомобила?

                    Коментар


                    • #25
                      От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                      На втората снимка двигателно масло и "малко обслужване" (мисля, че си имаше някакъв специфичен израз, но в момента ми убягва).

                      Коментар


                      • #26
                        От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                        Като гледам датите, каквото и обслужване да е правено, към днешна дата трябва да се направи всичко, разбирай смяна на всички масла навсякъде, смяна на спирачна течност, смяна на антифриз. А тоя двигател иска и пълна профилактика на дюзи и изчистване на входящ колектор и интеркулер.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                          Съединителя със спирачна течност ли е или с жило? Ако е с течност да се смени ли?
                          Дюзите къде да ги закарам за профилактика?
                          Колектора и кулера как ги чистиш?
                          Литър спирачна течност ще ми стигне ли за подмяна?

                          Коментар


                          • #28
                            От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                            С помпа е съединителя, да смени я.
                            ................
                            Сваляш и плакнеш с обезмаслител. Може и с бензин ако не виждаш гумени елементи по тях, става по-лесно, но смърди и е кофти за природата.
                            Литър трябва да ти стигне и за тях и за съединителя.

                            Коментар


                            • #29
                              От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                              Вземи си литър DOT4 на TRW. Доказано читава е.

                              ...обаче като ти гледам въпросите, по-добре да ти я сменят в сервиз. Като има вакуум помпа за смяна на течности е песен. Сам ще я чакаш половин ден и ще направиш тотално мазало.

                              На съединителя се сменя откъм задната пробка - от разклонението за долната помпа на съединителя назад тръгва тръба, накрая и има и пробка за обезвъздушаване - от там се сменя. Чак след това се прекарва и от пробката на самата долна помпа за да излезе течността дето е в нея.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: И аз съм вече с "Нисан Терано 2" - няколко стандартни въпроса?

                                Спарки, някъде беше описал реда за смяна на съединител. Мисля, че бе тема за предният мост, но сега не мога да я намеря.
                                Ще пуснеш ли връзка към темата?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X