Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за НСПВС и комбинирането им.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за НСПВС и комбинирането им.

    Добър вечер !

    Колеги (форумни, щото въпроса ми е към докторите, а там съм пациент ), пия Волтарен, и ме интересува може ли да се комбинира с нещо при настинка, и ако да, с какво ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: Въпрос за НСПВС и комбинирането им.

    По принцип може, но Волтарена дразни стомаха, тези за настинки също и може да стане проблем със стомаха. Казвам това обаче от опит, дълги години бях на НСПВС, заради заболяване - не съм медицинско лице.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за НСПВС и комбинирането им.

      Първоначално публикуван от vesikirova Преглед на мнение
      По принцип може, но Волтарена дразни стомаха, тези за настинки също и може да стане проблем със стомаха. Казвам това обаче от опит, дълги години бях на НСПВС, заради заболяване - не съм медицинско лице.
      Чета всичко, та знам.

      В листовката пише, да се посъветвам с лекар ако пия ибопрофен или аспирин, и нищо повече, та се надявам на мнение от специалистите.

      Интересува ме как е като взаимодействие с Парацетамол, Хлорфенираминов малеат и Псевдоефедринов хидрохлорид, които са съставките на Тайлол Хот ?
      Има ли нещо друго и ефектовно което мога да използвам в комбинация за настинка и синузит ?

      А, конкретно към теб, Веси, имам въпроси за противовъзпалителните, ама не е баш по темата.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за НСПВС и комбинирането им.

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Чета всичко, та знам.

        В листовката пише, да се посъветвам с лекар ако пия ибопрофен или аспирин, и нищо повече, та се надявам на мнение от специалистите.

        Интересува ме как е като взаимодействие с Парацетамол, Хлорфенираминов малеат и Псевдоефедринов хидрохлорид, които са съставките на Тайлол Хот ?
        Има ли нещо друго и ефектовно което мога да използвам в комбинация за настинка и синузит ?

        А, конкретно към теб, Веси, имам въпроси за противовъзпалителните, ама не е баш по темата.
        Пий смело. Все пак напомням, че не е добра идея да се пие волтарен за повече от 10-15 дни. Редно е с волтарена да се взема гастропротектор. Но комбинацията с тейлол за времето на една настинка не е опасна.

        Изпратено от моят Hasee X50 TS с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за НСПВС и комбинирането им.

          Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
          Пий смело. Все пак напомням, че не е добра идея да се пие волтарен за повече от 10-15 дни. Редно е с волтарена да се взема гастропротектор. Но комбинацията с тейлол за времето на една настинка не е опасна.

          Изпратено от моят Hasee X50 TS с помощта на Tapatalk
          Повече от 10 дни не пия и, разбира, се взимам Хелицид, въпреки че нямам проблем със стомаха.

          Благодаря за инфото !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за НСПВС и комбинирането им.

            Внимавай с тайлола,защот от него рязко ти се доспива/успива.Всичките прахчета облекчават симптоми,не лекуват.Усетиш ли дискомфорт след едни ден на прахчета,отивай на преглед.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за НСПВС и комбинирането им.

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Чета всичко, та знам.

              В листовката пише, да се посъветвам с лекар ако пия ибопрофен или аспирин, и нищо повече, та се надявам на мнение от специалистите.

              А, конкретно към теб, Веси, имам въпроси за противовъзпалителните, ама не е баш по темата.
              Да, Волтарена, ибупрофена и аспирина са силно дразнещи стомаха дори и когато са вземани по единично, та може би това са имали впредвид, че когато са комбинирани два от дразнещите може да се очаква реакция на стомаха, но пак казвам това са мои опити и разсъждения .

              А относно въпросите за противовъзпалителните, питай ако искаш на лични или в друга тема, ще се радвам ако мога да съм полезна!

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за НСПВС и комбинирането им.

                Джоу, да ти кажа бабешка рецепта за синузит. Мен ме излекува, ама бях пъпчив тийнейджър(юноша потогавашному).

                Значи-вземаш някакъв дебел плат, майка ми имаше бархет под ръка, и от него се прави торбичка, която долу-горе да покрива челото. На отворения край-цип, или върва, абе по някакъв начин да се затвори.
                В метална купа, на котлона се затопля морска сол. Стопля се яко, да започне да пуши, и да започне да пука и пращи. Може би става над 300 градуса...
                Сгорещената сол се изсипва в торбичката, тя се вързва(или там-с ципа), лягаш, и си я слагаш на челото, така, че да покрива "десятката". Точно между веждите де.
                То е горещо, та се не трае, ама траеш колкото можеш, махаш торбичката, разтриваш, мажеш, търкаш, колкото да поизстине челото(не повече от 5-10 секунди примерно), и пак слагаш торбичката. Пак махаш за да не ти изгори кожата, после пак, и пак, и пак... Докато изстине солта. Може би 15-20 минути, колкото там...
                Така поне седмица, и на мен ми спря и хрема, и болка в челото(десятката), и така до ден днешен.
                А не можех да си завъртя главата малко по-рязко настрани, че болката искаше да се покаже отвън...

                Може и да не ти помогне, ама пробвай, не струва нищо, и не може да навреди.
                Ама си вече дърто магаре, а аз бях лапе тогава, може да си има значение...

                Ма пробвай де.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за НСПВС и комбинирането им.

                  Първоначално публикуван от vesikirova Преглед на мнение
                  Да, Волтарена, ибупрофена и аспирина са силно дразнещи стомаха дори и когато са вземани по единично, та може би това са имали впредвид, че когато са комбинирани два от дразнещите може да се очаква реакция на стомаха, но пак казвам това са мои опити и разсъждения .

                  А относно въпросите за противовъзпалителните, питай ако искаш на лични или в друга тема, ще се радвам ако мога да съм полезна!
                  Това ми е ясно, но по-скоро ме интересува като взаимодействие помежду си, и ако случайно, или не, са комбинирани с други противовъзпалителни ?

                  За другото, ще намеря начин да се свържем, че е много за писане.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за НСПВС и комбинирането им.

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Джоу, ...
                    Ама си вече дърто магаре,
                    Ма пробвай де.
                    Тва за магарето е ясно, само дето с нищо не ми помага !

                    Синузита си го направих, щото нямаше кой да ми каже, че не е добре да се кара без каска, нищо че е 30°С и е голям кеф по къси панталони и фланелка, ма и тогава имаше само немски шлемове "Интеграл", които бяха много гадни, а и да ми беше казал, нямаше да го отразя.

                    Това със солта го знам, и се се каня да го пробвам, ама като ми мине и отебавам всичко.

                    Съвсем в началото на декември ме тресна грип и ми провокира синузита (който се появява рядко), ама тоя път яката раЛта, да не обяснявам кво излизаше, и даже ми обърка влизането в болница, щото почнаха и празниците и нямаше за кога.
                    Реших да си радикализирам ремонта и 10 дни пих Аксеф за да може след празниците да съм здрав и да скачам в сервиза.
                    Да ама нали ни налази тоя студ, и понеже нямам навика да ходя със шапка, и пак ресто на чувствата, ама точно колкото да не знаеш кво ти е.
                    И понеже имам ишиас като по учебник, дето ми ебава мамата, и в комбинация със студа, бях почнал Волтарена, обаче трябваше да се опитам да стопирам и синузита, който може и да е част от причините за ишиаса, или трябваше да спра едното, или да попитам дали могат да се комбинират.

                    Да ти кажа и моя бабешка рецепта за облекчение на синузит.

                    В 200мл. корав домашняк правиш тинктура от бял равнец (добре е да е киснат поне месец).
                    Тампон с нея пъхаш в носа и го държиш докато може, че почва да гъделичка, и предварително си приготвяш салфетки, че всичко изтича. Голям кеф !
                    Предполагам не лекува, но е антисептично и облекчава много на момента.

                    P.S. Във връзка с болките в кръста и ишиаса, чиято причина може да е от синузит или зъб до тумор, Деди преди почти три години приятелски ме подкрепи: Па може и да е тумор !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за НСПВС и комбинирането им.

                      Да се включа и аз за синузита.
                      Вземаш си кестени, ама диви , не тея дето се хапват. Белиш, режеш на лентички , колкото да ти влезе в ноздрата, пъхаш и търпиш,докато можеш. После тече яко. Това ако го комбинираш с борово масло-по 2-3 капки в гърлото,за един сезон си чисто нов.

                      Сещам се че имаше едни капки за нос - Пиносол, с борово масло и разни други , билкови екстракти , но ми казаха , че е спрян от производство.
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за НСПВС и комбинирането им.

                        Не знам с какво може да се комбинират, но ако можеш смени го тоя Волтарен с нещо друго. От години се говори, че е адски рисков. Твърдят, не само че причинява рак, но имат сериозни доказателства, че повишава риска от съдови инциденти в големи проценти. В някои държави е забранен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за НСПВС и комбинирането им.

                          От няколко дни съм на Профенид, по съвет на невроложката ми по телефона, че не мога да стигна до нея, та да ме пободе.
                          Лошото е, че не мога да преценя дали работи, щото всичко ме боли сутрин, а аз го пия като стана около обед.
                          Както и да е, но пак ми се запуши носа, и сега пак съм пред въпроса какво да пия.
                          Докато реша какво да правя ще си ползвам тинктурата от бял равнец.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X