Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Субару Отбак или ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Субару Отбак или ...

    Ауди, алфа и субару и от там ограичения избор.
    Да де то защото фултаим е от огромна полза при нормална злоупотреба.

    Коментар


    • От: Субару Отбак или ...

      Само не каза кой модели...

      Иначе ще се радвам да вземеш Алфа или Ауди и после пак да споделиш в темата за поддръжка. Имам усещане, че проблемите за които говориш при Субару ще ти сторят като детска игра.

      А дали има полза от фултайма, няма значение. Важното е какви са алтернативите при другите марки.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • От: Субару Отбак или ...

        За 15 хиляди евро може да се избира между доста колици...
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Субару Отбак или ...

          То нито темата беше за 15к евро, нито Кикимората се оплаква от кола за толкова пари.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • От: Субару Отбак или ...

            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
            Не ги знам тези теми, но я кажи каква са алтернативите със следните 3 критерия: кросовър, фул-тайм, бензин 200+ коня.
            Ъъъъ ... Олроуд?

            Коментар


            • От: Субару Отбак или ...

              Не оплаквам се от кола закупена за 10хил евро, в същност даже не се и оплаквам. Просто споделям каква е моята дейтвитеност без да се опитвам да налагам някакво мнение. Везните май клонят към хюндай или киа. Ще видим. Ауди бих си купил ама 80 или 100, от там на сетне са наказание. Алфа също не е зле до към 87 година, а и никога надежността не им е била силна страна, виж дизайна им е супер.
              Определено боксер моорите са интересни като концепция, но до там. Редовите или V образните двигатели са значитено по-ремонтно пригодни. Поне свещте им да смениш не е прилкючение.

              Коментар


              • От: Субару Отбак или ...

                Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                Определено боксер моорите са интересни като концепция, но до там. Редовите или V образните двигатели са значително по-ремонтно пригодни. Поне свещите им да смениш не е приключение.
                Вих поспорил, ма няма смисъл......защото си лаик. И аз не работя в сервиз на Субару, ма ходя от време на време да помагам и контактувам ежедневно с едни колеги, които работят в сервизи на Субаро в БГ и в Канада. На тази база, прав си, че от година на година моделите са по-зле, но за боксера и ремонтопригодността му не съм съгласен.
                Карам 18 годишен Форестер от 2008 година. Тогава го постегнах, след това смених радиатора и някакви тампони за над 100 х км. Лека, полека идва ред на следващия, пак ще е същия модел. Определено смятам, че Форестера е по-добрия и надежден избор от Аутбека, но е и по-спартанския. Всеки, който избира бека, трябва да го приеме това у време, а не после да се тюхка.....
                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                Коментар


                • От: Субару Отбак или ...

                  Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                  Не оплаквам се от кола закупена за 10хил евро, в същност даже не се и оплаквам. Просто споделям каква е моята дейтвитеност без да се опитвам да налагам някакво мнение. Везните май клонят към хюндай или киа. Ще видим. Ауди бих си купил ама 80 или 100, от там на сетне са наказание. Алфа също не е зле до към 87 година, а и никога надежността не им е била силна страна, виж дизайна им е супер.
                  Определено боксер моорите са интересни като концепция, но до там. Редовите или V образните двигатели са значитено по-ремонтно пригодни. Поне свещте им да смениш не е прилкючение.
                  Колега, наистина стана леко забавно да се следят негативните ти впечатления от твоя Аутбек! Казвам го с добро. Ако човек попаднал на зле поддържан автомобил, или опитва да импровизира при поддръжката може да "купи колата няколко пъти". Включително за марките които си посочил за алтернативи на твоя автомобил- няма да посочвам мой личен опит от поддръжка на Ауди и Хюндай, ама.......проучи въпроса по-добре, може и да се изненадаш.. .
                  А за смяната на свещите - в Сливен ми обясняваха какъв "ужас" е това и как когато се наложи, ще свалям двигателя. В Пловдив, в сервиза на един Павлин, ги смениха за около 15 минути (един монтьор, когото постоянно разпитвах за това-онова)!
                  P.S. И аз като колегата "agogov", съм на мнения, че "Форестър" е по-добрия за каране. И следващото ми Суби ще е от този модел.

                  Коментар


                  • От: Субару Отбак или ...

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Не ги знам тези теми, но я кажи каква са алтернативите със следните 3 критерия: кросовър, фул-тайм, бензин 200+ коня.
                    Е предпочитам да подържам и ремонтирам редови или v 6,пред най-елементарния боксер,па и в цените на частите при боксерите са едни други,от край време.Минали са ми през ръцете ,та за това.Иначе за каране ги харесвам и са страхотни,но боксера си е особено животно ,и лакомо при това!Сравнено със старото Ауди 100 куатро Авант 160к.с. ,В 4 куатро или А4 Авант куатро,първото го има и с v 6 вариант ,доста масово и за масови автомобили става въпрос ,не за S куатро сериите,там нещата са класически ,като цени и само за по-богати ценители.
                    Последно редактирано от faster; 05-11-17, 18:02.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: Субару Отбак или ...

                      Карам трето Субару и съм много доволен от марката.Първото беше Субару Леоне,грозно на външен вид,но беше като катерица.Второто е Форестър,вече 20 годишен на 372000 км,на газ автоматик върви и не ми създава проблеми.От няколко месеца имам Аутбек 2009 2,5 173 к.с.,сложих му газ надявам се да ми служи вярно и той.

                      Коментар


                      • От: Субару Отбак или ...

                        Агагов, караш най вероятно EJ20 двигател който е един от последните надеждни субару мотори от които идва и славата на субару.
                        Както казах не ми се навлиза в безсмислени спорове. Колата е поддържана безупречно във фирмен сервиз с оргинални части, то тука и без това е трудно да намериш нещо за субару от друго място освен от оторизиран представител. След като я купих преди 5 години я поддържам аз с оргинални части, даже маслото и купувам от субару нищо, че е два пъти по - скъпо от аналогично масло. На мидланд маслата с нищо не са по- добри от на кастрол да речем ама си я гевезя.
                        Пожелавам успех и безаварийни на всички любители на марката!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X