Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Исузо 2.8 ТД двигател 4JB1, впечатления и спомени!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Исузо 2.8 ТД двигател 4JB1, впечатления и спомени!

    Колеги, на фона на постоянните проблеми и ремонти на новите мотори на Исузо, искам да си спомним за този прекрасен двигател с които вече са останали много малко машини в движение предвид на годините и проблемите предимно с корозията по купето и рамата. Като бивш собственик на такъв джип мога да споделя само прекрасни впечатления от мотора и джипа въобще, продадох го на 25г. възраст без проблеми по рамата /беше италианец/ и перфектен мотор. Единстения недостатък, ако може да се каже беше липсата на климатик за лятото и това наклони везните за продажба в един момент. Иначе двигателя е с разход на дълго около 7,5 литра/100км, разход на масло "0" япоците са предвидили смяна на масло на 5000 км., събира 3.7 литра,15W40 / при 2800 кубика двигател/ , маслен филтър на 15 000 км, въздушен на 20000 км., всичко това го пише на табела на капака на двигателя, който иска да го спазва! Двигателя е може да се каже с "директно впръскване", т.е. горивната камера е в главата на буталото, впръскването е директно, без бренер, буталата се охлаждат с масло отдолу посредством едни пръскалки от картера. По руските форуми съм срещал информация за ресурс на този мотор от порядъка на 600 000 - 800 000 км. Двигателя се вгражда с известни модификации и на лодки, бусове, товарни автомобили и др. Изключително лесен за обслужване, долен разпределителен вал, ангренажен ремък с ресурс 100 000 км., чугунен блок и чугунена глава на двигателя, конструкция привидно стара, но безпроблемна и с огромен ресурс. Нека колеги които имат впечатление от мотора да споделят мнение, аз смятам , че това е мотор изпреварил времето си и с голям ресурс, нямам обяснение защо японците не го развиват, и след него покупката на джип "Исузо" е синоним на проблеми и разходи!!!

  • #2
    От: Исузо 2.8 ТД двигател 4JB1, впечатления и спомени!

    Аз от 8 год. имам Трупер с такъв мотор и се уверих в здравината на тези джипове и двигателя 2.8 ТД. Макар и доста вече поръждясал продължавам да си го карам. За тези 8 год. единствен проблем, който се яви преди около 4-5 год. е че взе да препушва леко бял дим и макар,че не гори масло, смених му разпръсквачи на дюзите и редовно сменяне на филтри и масло така и не мога да разбера от къде идва този пушек, а работи, пали и върви нормално. Спрямо годинките му 10 от 10 за този автомобил !!!

    Коментар


    • #3
      От: Исузо 2.8 ТД двигател 4JB1, впечатления и спомени!

      Аз също съм имал Трупър,но 2.6 бензинов дълга база. Също имам впечетление за много здрав мотор.Карах го около 3 години между 2005 и 2008 година и за това време 2 пъти съм сменявал масло и маслен филтър нищо друго не съм му правил.Продадох го защото беше адски гнилтак,но много съжалявам за това.В последно време винаги като стане дума за стар Трупър се сещам за моят и ме е яд,че го махнах въпреки,че мина толкова време.За жалост са много стари вече и ги няма много читави иначе бих си взел един такъв независимо дизел или бензин и бих го гледал като музеен експонат и никога не бих го продал.
      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X