Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на мотор-самоделка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регистрация на мотор-самоделка

    Здравейте,

    Интересува ме как се регистрира мотор сглобен от части на различни машини?
    Рама от мотоциклет... Двигателя - от мотор или автомобил Това последното изобщо възможно ли е у нас?

  • #2
    От: Регистрация на мотор-самоделка

    Това е трудна работа, но зависи какво искаш да направиш и след като го направиш, къде ще се движи това нещо, дали ще е за спортни цели или за ежедневно каране, но за каквото и да е ще трябва да минаваш техно-тест........ и със сигурност ще трябва да имаш доста документи, но имай в предвид, че не всички МПС имат разрешение да се движат по републиканската пътна мрежа, примерно като АТВ-тата..

    Коментар


    • #3
      От: Регистрация на мотор-самоделка

      В далечната 1996 година се опитах да регистриран този мотор
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0712.jpg
Прегледи:1
Размер:180.0 КБ
ID:5740059Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0713.jpg
Прегледи:1
Размер:145.0 КБ
ID:5740060
      направо ме изгониха от техно-теста.Трябва да е направено много професионално и с инженерна мисъл.Изкараха ми един куп неща на който трябвало да отговаря.Някъде в този форум един човек правеше бъгита и после ги регистрираше ,потърси го и питай.А това което искаш май ще е трайк.
      Мотор и жена не се дават, мотора може да ти го счупят а на жената може да и хареса
      0889 619 319

      Коментар


      • #4
        От: Регистрация на мотор-самоделка

        Аз се отказах още в проучването . Видя ми се много "парично"
        Един човек в Добрич си качи трайка на колесар и го закара в Англия .
        От там се върна с Е номера и си го кара така . Поне до скоро .
        Мога да дам името и тел. на човека на лични.

        Далечната 1994 година ходих до ТИАТ - Шумен със един много преправен SIMSON 425S . Нцък - мотори не регистрирали .
        Изчаках Технотест (София ) да дойде в Русе и успях (може и на инспектора да му е харесало това което видя ) да го регистрирам и узаконя .

        Сега чувам , че такива "самоделки" могат да ги правят САМО фирми със сертификати - разни там ISO 9000 И т.н. - така и не разбрах кое какво е .....
        Ясно е , че става въпрос за ЕНИ ПАРИ .
        Ама евро изискванията за НОВИ МПС са си в сила .

        Много съм си мислил по темата (за себе си ) . Излиза , че за донор трябва да ползвам 2 годишна машина , железата трябва да са внесени и със сертификат , не мога аз да ги лепя - трябва подпис на оторизиран заварчик , сертифициран (не аз ) инженер да ми подпише проекта , пък ако ми искат протокол от краш тест - трябва да направя поне 4 - за да остане един за каране ...

        Лудницата е пълна - пий си розовите хапчета . Направи го звяр да не може никой да го спре и газ по пътищата или извън тях докато се счупи или те хванат .
        Ма то тук има толкова "доброжелатели " , че повече от три дена (хвърляне на боб ) са много за да загазиш здраво.

        Коментар


        • #5
          От: Регистрация на мотор-самоделка

          Дааа, никаква радост за питащия. Алтернативата-технотест извън България (със забележки).

          Коментар


          • #6
            От: Регистрация на мотор-самоделка

            Значи "Ориндж Каунти" ще си остане в друга държава.
            Добре де, ами руснаците как така правят и регистрират всякакви чопъри - даже с двигатели от Зазки!?
            Защо там може, а в България - не!?

            Коментар


            • #7
              От: Регистрация на мотор-самоделка

              Пробвай да минеш границата на евро съюза с нещо правено ...в едната или в другата посока.
              Ако успееш - сподели : 4 или 5 цифрената сума в $?
              Пък няма да казвам , че узаконените промени (евентуално ) са само за Русия .... При нас не важат.

              Коментар


              • #8
                От: Регистрация на мотор-самоделка

                Целия пиниз е, че каквото и да правим, то трябва да отговаря на някакъв стандарт, както беше БДС преди години. Освен изискванията за опазването на околната среда, то това МПС трябва да е и безопасно, както за този който ще го управлява, така и за околните, точно поради тази причина регистрацията на АТВ е възможна единствено като селскостопанска техника.

                Коментар


                • #9
                  От: Регистрация на мотор-самоделка

                  Виждал съм как става регистрацията в Англия.
                  Има определени изисквания, които превозното трябва да покрие. Минава един човек, оглежда и ако всичко е ок - си ти. Без значение какъв тип самоделка е.
                  Между другото съм срещал всякакви "недоразумения" на инжинерната мисъл по мото-съборите... Те как са регистрирани?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Регистрация на мотор-самоделка

                    Първоначално публикуван от jack52 Преглед на мнение
                    Между другото съм срещал всякакви "недоразумения" на инжинерната мисъл по мото-съборите... Те как са регистрирани?
                    Регистрирани са преди да ги тунинговат

                    Коментар


                    • #11
                      От: Регистрация на мотор-самоделка

                      Първоначално публикуван от spongi Преглед на мнение
                      не всички МПС имат разрешение да се движат по републиканската пътна мрежа, примерно като АТВ-тата..
                      Това абсолютно не е вярно, има стотици, ако не и хиляди АТВ-та регистрирани, с номер, гражданска и напълно легално си се движат по всяка републиканска пътна мрежа. Когато си купуваш ново АТВ срещу доплащане(или добра воля на продавача) той ти дава едни сертификати и дооборудва машината с необходимите за регистрация атрибути-огледала, мигачи, гуми подходящи за асфалт.
                      "самоделка" се регистрира след технотест, ако е направена както трябва ще мине, по съборите има доволно много трайкове направени у нас, дори познавам човек патентовал трайк, и срещу заплащане го произвежда за клиенти.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Регистрация на мотор-самоделка

                        Това за АТВ го казах, защото преди години мой приятел купи две гризли и се видя в чудо защото в КАТ Пловдив не искаха да ги регистрират като нормални МПС, а еквилибристиките които търговците правят само и само да вземат на някой парите са друго нещо....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Регистрация на мотор-самоделка

                          Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                          Пробвай да минеш границата на евро съюза с нещо правено ...в едната или в другата посока.
                          Ако успееш - сподели : 4 или 5 цифрената сума в $?
                          Пък няма да казвам , че узаконените промени (евентуално ) са само за Русия .... При нас не важат.
                          Ние нали сме в евро съюза? След като едно МПС е регистрирано в държава членка на съюза , то има право да се движи на територията на всички членки. В едно предаване гледах как едни англичани влезнаха във Франция с танк от втората световна , граничния служител гледа малко тъпо но ги пусна да си направят разходка по френските пътища , причината е , че танка имаше регистрация в Англия.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #14
                            От: Регистрация на мотор-самоделка

                            Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                            Регистрирани са преди да ги тунинговат
                            Така може ли?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Регистрация на мотор-самоделка

                              Добре, другото което ме интересува се отнася за мотоциклет Урал и донякъде има общо с темата.
                              Случаят е следният. Мотора е без документи. Може ли да си купя само регистрация, например от Русия? ( защото там хората не са алчни като нашите българи - да искат по 900 лв. за талона само...)
                              Та ако купя въпросната регистрация, как следва да я прехвърля на мое име и как мога да регистрирам мотора тук в България? Трябва ли да се минава Технотест след като Русия не е страна от ЕС.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X