Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преговор за 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Преговор за 4х4

    Карай си спокойно и внимателно в тези условия. Бъди здрав.
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • #47
      От: Преговор за 4х4

      Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
      ... За парт тайма не препоръчват да се кара с включен преден мост само на сух асфалт с висока скорост.
      Аз не бих препоръчал да се кара и на хлъзгав асфалт с висока скорост. Щото да не вземе да изправи някой завой ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #48
        От: Преговор за 4х4

        Прав си Чавдаре. Не го написах само, защото Доктора каза, че кара с не повече от 80. Сигурен съм, че достига тази скорост само, ако пътя позволява.
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • #49
          От: Преговор за 4х4

          Е той кара короза, не ланча делта интеграле, с колко да се движи
          80 си е една прекрасна скорост.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #50
            От: Преговор за 4х4

            Всички сте абсолютно прави.Въпросите ми бяха по-скоро теоритични.Просто понякога "колата си го иска"!Но... аз "обуздавам звяра" де!Щото наистина вчера трима бяха "изправили завоите" между Враца и Оряхово/да не дава господ!/.
            VENI-VIDI-VICI!

            Коментар


            • #51
              От: Преговор за 4х4

              Тъй като аз повдигнах темата за бавните и има ли смисъл да се кара на бавни в града при тези условия да докладвам какво показаха пробите.
              Няколко дни карам на бавни за да натрупам впечатления. На Киата 1-ва е доста бавна и има известна дупка между 1-ва и 2-ра. Когато се кара на бавни 2-ра бавна е с малко по-бавна от 1-ва бърза и смяната между 2-ра и 3-та и обратно на бавни е много по-лека и приятна от смяната на 1-ва към 2-ра и обратно на бързи. Това е основното предимство на карането на бавни. Недостатъка е, че още с 40км./ч. се включва 5-та и с 50км./ч. е вече на около 3000об.. Като цяло действително е по-приятно карането на бавни, стига условията да са по-тежки.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #52
                От: Преговор за 4х4

                Момци понеже темата е на изчерпване Да попитам ама то пък немали да харчи много на 4Х4 бавни

                Коментар


                • #53
                  От: Преговор за 4х4

                  Ще,ама е стабилно и ме кефи!
                  VENI-VIDI-VICI!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Преговор за 4х4

                    Сигурно е добре за гората аз в града нямам нужда даже само на задно си карам чистят хората при нас

                    Коментар


                    • #55
                      От: Преговор за 4х4

                      Здравейте колеги, до колкото си спомням ограничението е до 40 км на бавни поне при Терано-маверик (бензин).

                      Коментар


                      • #56
                        От: Преговор за 4х4

                        Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                        Здравейте колеги, до колкото си спомням ограничението е до 40 км на бавни поне при Терано-маверик (бензин).
                        Ограничението е до колкото може да вдигне. За Патрул - някъде от порядъка на 60-на. Но, ако не става въпрос за състезание, това е силно безсмислено упражнение, особено ако става въпрос за каране в града. В градски условия съм включвал бавни само в изключително редки случаи на силно хлъзгаво стръмно спускане, при което е нежелателно пипането на спирачки, а на 1-а при бързи или само задно не е възможно да се постигне достатъчно бавно движение.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Преговор за 4х4

                          През лятото, при каране бавните с 4х4 основно на 2-ра и за около 400м на 1-ва, като общото разтояние е 3000м. Багаж 3-ма души, 70-80 кг. Точно установено е, че изгаря 2.4л. бензин. Установявам го с пълен догоре резервоар и доливане до горе. За мен е много, но нали за това съм я взел Корозата.
                          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Преговор за 4х4

                            Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                            Момци понеже темата е на изчерпване Да попитам ама то пък немали да харчи много на 4Х4 бавни
                            На теория, на четвърта бавна, харчи по-малко отколкото на втора бърза, ако оборотите и скоростта са горе долу еднакви в двете положения.
                            Щото нали директна предавка...
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #59
                              От: Преговор за 4х4

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              На теория, на четвърта бавна, харчи по-малко отколкото на втора бърза, ако оборотите и скоростта са горе долу еднакви в двете положения.
                              Щото нали директна предавка...
                              Е да де ама четвърта бавна е директна в скоростите, а втора бърза е директна в РК.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Преговор за 4х4

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Е да де ама четвърта бавна е директна в скоростите, а втора бърза е директна в РК.
                                То не всички имат директна в раздатката. А някои които имат, разликата е само за задния мост, а предният се задвижва през същия брой зъбни колела, както и на бързи.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X