Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми Gripmax AT впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Гуми Gripmax AT впечатления

    Това с динамометричния ключ на гайките на джантите е за да оправдаят по-голямата цена която ви вземат в гъзарските сервизи.
    Аз си ги стягам я с крак, я с двете ръце(ако е с кръстачка), или на усет с електрическия гайковерт.
    Досега нямам изпаднала гума, или увредена джанта поради стягане не с динамометрията.

    Така стягахме и джантите на камионите, и то да видиш-и по Европа(главно Белгия, Франция и Германия) стягали така по сервизите. Е, не с две ръце, ама с тръба на ключа(за камионите).

    Ма щом ви влече да ви стягат по предписанията...

    Само за сведение-на първото Breslau-Balkan, което беше изцяло на българска територия, Десо Славчев си водеше екип механици. Направи ни впечатление, че работят по предписания и спецификации, сериозни момчета, със сериозни знания и умения. И на втората вечер след обслужването на джипа накрая като слагаха джантите-стягаха с динамометричния ключ. Опулихме се, тогава за пръв път видях такова нещо. Казах си,ч е това е сериозен екип, Десо го знаех отпреди, че е сериозен карач, но се удивих доколко са прецизни механиците му.

    На другия ден, при прехода към Сливен-едната гума на джипа излетяла...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: Гуми Gripmax AT впечатления

      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
      Каква е дълбочината на грайфера като нови?
      Не се сетих да го измеря, като бяха нови. Нека някой колега измери грайфера на новите, аз ще измеря моите на около 20 000 км.

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

      ....Колеги, давайте малко реални снимки на тия гуми де !
      Това са снимки от днес, на гумите, на гореспоменатите километри.
      Предна:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170223_130442.jpg
Прегледи:1
Размер:137.9 КБ
ID:5744085
      Задна:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170223_130503.jpg
Прегледи:1
Размер:151.3 КБ
ID:5744086
      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
      SSang Yong Kyron 2.0xdi
      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

      Коментар


      • #33
        От: Гуми Gripmax AT впечатления

        За колегата Стоян Дифендъра - дълбочината е 12мм - не претендирам обаче за абсолютна точност - нямам уред и го мерих с линийка.

        Коментар


        • #34
          От: Гуми Gripmax AT впечатления

          Карам подобните на тази шарка Грабер АТ2 и при влизане в локва със скорост дърпа силно в посока на гумата влязла в локвата .

          Коментар


          • #35
            От: Гуми Gripmax AT впечатления

            Това за мен винаги е било свързано най-вече с ширина на гумата, скорост на преминаване, и дълбочина на локвата. Не съм видял да има гума лекуваща това явление винаги в въпрос на скорост.

            Грабера е с 50-60% по-скъп от обсъжданите в темата, не е добре да мешаме нещата.

            Коментар


            • #36
              От: Гуми Gripmax AT впечатления

              А сега на тези километри колко е?
              Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

              Коментар


              • #37
                От: Гуми Gripmax AT впечатления

                Поръчах ги днес. За гранда 255/70/16 не искам да вдигам повече височина заради много фактори, но същевременно малко по-широки мисля че са това което търся.

                Може ли актуални впечатления на тия гуми при 140км/ч на сухо и мокро, ако някой е стигал до там??? Аз търся типично АТ защото не си търся белята по горите, но пък не искам да си влошавам качествата на джипа с гуми който не стават за шосе и висока скорост. Ще съм благодарен на две думи за това ми питане.

                Коментар


                • #38
                  От: Гуми Gripmax AT впечатления

                  На 120-130 няма проблеми при мен. То и размера ми е друг, ама си седят на пътя нормално. И на мокро е добре сякаш, нямам винетка още на WJ и карам все още повече Киата, та инфото ми не е много за момента и повечето е градско.

                  Това, което мога да кажа е, че надскочих малко предписанията за налягане и ги надух на 2.4. На 2.3 ми изглеждат и се усещат меки за градско каране, а и профила е сравнително нисък, а дупките големи....
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • #39
                    От: Гуми Gripmax AT впечатления

                    Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение

                    Може ли актуални впечатления на тия гуми при 140км/ч на сухо и мокро, ако някой е стигал до там??? Аз търся типично АТ защото не си търся белята по горите, но пък не искам да си влошавам качествата на джипа с гуми който не стават за шосе и висока скорост. Ще съм благодарен на две думи за това ми питане.
                    На сухо при 160 км/ч няма проблеми( кията толкова си може), на мокро повече от 120- 130 км/ч не смея, но при тази скорост също няма проблем. Но и при мен размера е друг.
                    Преди седмица се наложи на състезанието в Кърджали да мина 6- 7 км по трасето на хард трофи класа. В този участък трасето беше сравнително леко, но имаше пресичане 15- 16 пъти на каменисти реки, с ония облите хлъзгави, бая големи камъни. Учудващо за мен и там гумите много ме слушаха. Успявах да преведа колата, точно оттам, откъдето си бях наумил, без да се подхлъзне. А, имаше места, където, подхлъзването, можеше да е фатално. Или да я удавя в дълбока вода, или да заседна на голям камък и до там. Буквално придвижването беше от камък на камък.
                    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                    SSang Yong Kyron 2.0xdi
                    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                    Коментар


                    • #40
                      От: Гуми Gripmax AT впечатления

                      Благодаря колеги! Дай боже скоро и аз да почна да ги карам, че само пиша някакви километри и някой ще реши че на състезание съм тръгнал....Идеята е да мога да ползвам джипа за всичко дето си наумя. За тия пари това което давате като отзив ме устройва перфектно, риска е премерен. Пак мерси ще се отчета като ги монтирам, и ще чакам още полезни отзиви.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Гуми Gripmax AT впечатления

                        Здравейте колеги!

                        Гумите пристигнаха в Петък късно след обяд. Като цяло в почти последния ден в който беше обявен срока на доставката, но както и да е!
                        В същия ден пратих баща ми да ги монтира. Приготвих стоманени джанти от някакъв Jeep който станаха бих казал много приятна промяна на Гранда. С много късмет успях да намеря стари( но чудесни гайки) и с кеф подарих на колеги моите. Ето как изглеждат гумите в момента на покупка:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170324_150758.jpg
Прегледи:1
Размер:123.3 КБ
ID:5747707Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170324_153110.jpg
Прегледи:1
Размер:131.8 КБ
ID:5747708

                        Ето как изглеждаше джипа преди със старите 245/70/16 Мишлен:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170324_174857.jpg
Прегледи:1
Размер:234.6 КБ
ID:5747709

                        Ето как изглежда сега с Грипмакса с размер 255/70/16:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170324_184339.jpg
Прегледи:1
Размер:208.5 КБ
ID:5747710Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170324_184329.jpg
Прегледи:1
Размер:183.0 КБ
ID:5747711Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170324_184309.jpg
Прегледи:1
Размер:196.4 КБ
ID:5747712

                        Като цяло нямах време до сега да пробвам кой знае какво, но все пак...На сухо гумите са шумни(първото АТ през живота ми са). Изглеждат впечатляващо за парите си. Карах ги около 300-400км. Тествах ги най-вече на сух асфалт и бих казал че на моя размер в диапазона 40-80км/ч са шумни, хубавото е че над 80км/ч нямалят шума драстично и за мен тия неща не са проблем. Карах ги със 150км/ч по тангентата, определено бих казал че не ме притесняват ни най малко при тази скорост. Много са меки и поведението им срещу зимни Мишлени на 7 години карани само зимата е класи над тях. Самия джип стана много по-стабилен и спря да се клати което отдавам на ефекта описан от колегата с Кията на първа страница. При мен обаче ефекта идва от по-широката гума спрямо по-тясната джанта. Често ми се налага да спирам на голям наклон с кал от долу. Тия гумета нито пребоксуваха, нито пък джипа се свлича като го оставя на ръчна и паркинг. За сега откровено съм долен.

                        Благодаря на всички за описанието на гумите. Почти всичко ми беше ясно благодарение на вас. Ще пиша отзиви периодично когато има какво да се каже.

                        Някой знае ли какво са жълтата и червена точка на гумите? Гумаджията който постави гумите каза че колкото са по-далеч е по-добре. Реално имам само една гума с приближени точки. Гумата която е с близки точки е с най-много тежести и се е наложило да я върти след което тежестите са под 80гр. или нещо такова.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Гуми Gripmax AT впечатления

                          Чел съм какви ли не неща за това , но това , като че ли е най близо около истината :Какво означават цветните точки, които са отвън на гумата?

                          Червена - Трябва да съвпада с отметката L на алуминиевата джанта при монтажа на гумата.
                          Бяла - Трябва да бъде на 180 градуса от отметката L на алуминиевата джанта при монтажа на гумата.
                          Жълта - Използва се при железните джанти. Трябва да съвпада с вентила.

                          Още обозначения по гумата:

                          TREADWEAR - Това е индекс на износването. Колкото е по-голям, толкова повече ще се таркалят на Вашият автомобил
                          TEMPERATURE - За лятото маркировката е А
                          TRACTION - Индекс на сцеплението, от А до С, но е много условно.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Гуми Gripmax AT впечатления

                            Днес най-после успях да изляза малко сред природата и да пробвам как са гумите извън пътя. Терена - стръмно слизане и после изкачване на чакъл с разнороден размер и каране по добре утъпкан черен път. Извода - гумите задържат ситни камъчета много повече от колкото ми се иска. Лошото е, че и не ги изхвърлят лесно. Явно това им е големия минус.
                            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                            Коментар


                            • #44
                              От: Гуми Gripmax AT впечатления

                              Има го това дето казваш и при мен. Ама коя гума с такъв грайфер го няма?
                              На мен ми направиха впечатление, че след като се напълнят с кал после продължават да копаят. Разбира се говоря за леки ситуации. Един ден карах и на мокър асфалт това което ме изненада е че при преминаване през локви не хвърлят вода Аз го отдавам на добрия грайфер, и много се радвам какво виждам. Със старите гуми при преминаване с 60км/ч на локва почти винаги мятах толкова много вода напред, че като влезе в нея джипа оставах по над 5 секунди без видимост което е много неприятно и опасно.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Гуми Gripmax AT впечатления

                                С кумхото на киата го няма това с камъчетата, а грайфера пак е едър, че и по-дълбок, но е коренно различна шарка.

                                За водата не съм забелязал, още не е валяло толкова сериозно тук, за да проведа експеримента. Мен повече ме притеснява аквапланинга, че като гледам не са предвидени сякаш да отвеждат много водата. Сравнение с предходните гуми на Ганчо не мога да направя, че го взех с буквално пистови.
                                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X