Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми Gripmax AT впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Гуми Gripmax AT впечатления

    Сложих и аз 4 броя новички от коментираните в темата Gripmax A/T OWL. Размера е 235/65/17 за WJ-а. Първи впечатления - борда не е особено твърд, но при всички положения не е кекав. Каучука е прилично мек. Нямат планини, снежинки и др. подобни. В малкото останал сняг, който намерих се чувстват добре. Съвсем прилично пътно поведение като първи впечатления. Не очаквам чудеса, но на цена от около 150лв/с вкл. доставка/ на гума за този размер - определено са изненадващо приятни на пръв поглед.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170215_120041.jpg
Прегледи:1
Размер:84.6 КБ
ID:5743617
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • #17
      От: Гуми Gripmax AT впечатления

      А как се балансираха?

      Коментар


      • #18
        От: Гуми Gripmax AT впечатления

        3 от 4 взеха еднакъв баланс - 30 външно, 40 вътрешно на почти идентични места. Едната взе 50 отвън и 35 отвътре.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • #19
          От: Гуми Gripmax AT впечатления

          Моля като имаш нещо за казване да не го пазиш в тайна че и аз се чудя за WJ какви? Сподели на какво налягане са, защото гумаджиите често ги оставят 2,5+

          Коментар


          • #20
            От: Гуми Gripmax AT впечатления

            На 2.3 ми изглеждат една идея по-меки от нормалното за градско каране, особено предвид факта, че гумата не е с особено висок борд. Ще ги вдигна на 2.4 най-вероятно и ще видим как ще са тогава, но ако трябва да съм честен, пътното поведение на 2.3 е абсолютно адекватно.

            Относно шума, има го, но не е фрапиращ. Да речем, че е като на старото бфг ат.
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • #21
              От: Гуми Gripmax AT впечатления

              Благодарение на прочетеното мнение на колегата Арабаджиев/за което много благодаря/ , а и от другите мнения в темата се реших и аз да сложа такива гуми.Поръчах ги от верига/ако не противоречи на правилата/ ще кажа коя.ДОТА ме учуди 4516. За месец време и 200 км. изминати мога да кажа , че не съжалявам.Струва ми се обаче , че са малко шумни/не както колегата казва ,че не шумят/. Най -голямо впечатление обаче ми направи монтажа в сервиза-дозатягаха гайките на ръка с динамометричен ключ

              Коментар


              • #22
                От: Гуми Gripmax AT впечатления

                Не противоречи на правилата да кажеш име на магазин или верига, от която си доволен или не. Просто не пускай линкове към сайта им
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #23
                  От: Гуми Gripmax AT впечатления

                  Добре , добре. Нещата се развиват в Маргел на Симеоновско шосе.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Гуми Gripmax AT впечатления

                    Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                    ...
                    Най -голямо впечатление обаче ми направи монтажа в сервиза-дозатягаха гайките на ръка с динамометричен ключ
                    Лошото е, че ти прави впечатление ! Това трябва да е стандарт навсякъде.

                    Почти във всички сервизи с които си контактувам (от няколко години е само за приказки и кафе) това е стандарт, като на повечето места са си ламинирали таблица с усилията за повечето автомобили, а и това трябва да се прави и само от един човек по един автомобил, щото в бързината стават страшни сакатлъци.

                    Колеги, давайте малко реални снимки на тия гуми де !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Гуми Gripmax AT впечатления

                      Да споделя още впечатления от опит, за моите Грипмакси. Набързичко им врътнах още едни 4500 км. Основно по асфалт градско и извънградско. Последния месец, ми се налагаше да пътувам всеки уикенд Русе- Кърджали и обратно. Придвижването го правех късно нощем, почти без движение по пътищата, та си правих различни експерименти. Не очаквах толкова добре да се справят. В малките часове на Хаинбоаз, мокрия път са заскрежава и става хлъзгав. Спирах рязко, опитвах рязко да навивам волана, да плъзгам странично, тръгвах с газ. Ами, дори и тогава се държат учудващо добре.
                      Притесненията, които имах, бяха как ще се справят по време на топящия се сняг, утъпкан със слой вода върху него. Отново никакви проблеми. По принцип, карам Кията само на задно и само когато преценя, че няма да се справи, тогава включвам 4х4. А, тази зима в Русе си имаше сняг, доста и за дълго. Досега гумите, не са ме ме подвели и оставяли никъде. Не съм бутал колата нито сантиметър, при това, че нарочно съм си търсил белята по преспички и леки навявания от сняг.
                      И за мен, са много тихи гуми, сравнено с всичките ми предходни алтерен и мудтерен. Даже, са по тихи и от Генерал Грабера АТ2 на другия ми джип. Мисля, че това е нормално, защото грайфера им е много по ситен, от на всички други алтеренки. От чисто асфалтови гуми, може и да са една идея по шумни, но аз вече съм забравил, какво е да караш с асфалтови гуми. От две, три години съм с алтерени.
                      Като обобщение мога да кажа, че за около 20 000 км(около 15 000 по сух път и около 5 000 на снежен, заледен и мокър път) съм доволен от гумите. Нямат видимо износване, въпреки доста мекия каучук. Разсеяха се всичките ми страхове, относно държанието на гумите на пътя и извън него. Държат се добре на всякакъв терен, каквото мисля че и предназначението им. Ще се повторя: отдавам доброто представяне на добре забърканата кучукова смес от производителя. За мен тези гуми си заслужават всяка стотинка.
                      Мисля, че от тук нататък няма с какво да ме изненадат в пролетния и летния сезон. Затова, ще продължа с впечатленията другата зима, когато, вече ще им е втора, и на доста повече километри. ...Ако, тази кола и тези гуми, са още при мен...
                      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                      SSang Yong Kyron 2.0xdi
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                      Коментар


                      • #26
                        От: Гуми Gripmax AT впечатления

                        За съжаление не видях да има размер 31/10,5/15.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Гуми Gripmax AT впечатления

                          "Лошото е, че ти прави впечатление ! Това трябва да е стандарт навсякъде."
                          Съгласен съм , но като гледам какви мърлячи са болшинството......
                          Не те разбрах за снимките - колегата Арабаджиев ги е снимал -ти някакви по специални снимки искаш -не ми е проблем да ги щракна.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Гуми Gripmax AT впечатления

                            Повече снимки, по-добре, а и всички харесват картинки.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Гуми Gripmax AT впечатления

                              За колегата Джоу :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170223_135858.jpg
Прегледи:1
Размер:92.2 КБ
ID:5744048Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170223_135859.jpg
Прегледи:1
Размер:92.8 КБ
ID:5744049Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170223_135957.jpg
Прегледи:1
Размер:146.9 КБ
ID:5744050Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170223_135958.jpg
Прегледи:1
Размер:142.0 КБ
ID:5744051 С телефона - толкова.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Гуми Gripmax AT впечатления

                                Каква е дълбочината на грайфера като нови?
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X