Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за карабина СКС 7.62х39

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

    Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
    Сега по - сериозно: днес за първи път ми остана малко време да се позанимавам с СКС-а. Оказа, се че тая мадама няма ни резби, ни винтчета - просто няма къде човек да си пробва отвертките! Е, изключая закрепването не щика, ама аз него не го броя - при мен дойде демонтиран. А винтчето го няма .... как се намира у Америката метрична резба със ситна стъпка??? Ще трябва пак да звъня до БГ
    Луда работа да поръчваш от България за щатите болтове Няма ли някъде около теб наоколо стругар ? Не вярвам в щатите тая професия да е непозната . То щиковете вече ги водят отживелица . Избра ли и оптика ?
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #77
      От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

      Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
      Сега по - сериозно: днес за първи път ми остана малко време да се позанимавам с СКС-а. Оказа, се че тая мадама няма ни резби, ни винтчета - просто няма къде човек да си пробва отвертките! Е, изключая закрепването не щика, ама аз него не го броя - при мен дойде демонтиран. А винтчето го няма .... как се намира у Америката метрична резба със ситна стъпка??? Ще трябва пак да звъня до БГ
      Порових се малко по руските форуми за да видя как "братята" борят проблема с оптиката на СКС. Общо взето,различните вариянти на решения се свеждат до две: промяна в задния край на профила на прозореца през който се изхвърлят гилзите или монтиране на различни бази или приспособления служещи като отражатели на изхвърлените гилзи...
      https://www.youtube.com/watch?v=pFHaQTNmvpY
      https://www.youtube.com/watch?v=o29sa4Rf9OY
      И двете решения не ми изглаждат много елегантни, но явно за карабина която е мислена за всичко друго, но не и за прецизна стрелба с оптика, без по драстична намеса на оръжейник, такива няма!
      Последно редактирано от emil5koff; 06-02-17, 11:30.

      Коментар


      • #78
        От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

        Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
        Сега по - сериозно: днес за първи път ми остана малко време да се позанимавам с СКС-а. Оказа, се че тая мадама няма ни резби, ни винтчета - просто няма къде човек да си пробва отвертките! Е, изключая закрепването не щика, ама аз него не го броя - при мен дойде демонтиран. А винтчето го няма .... как се намира у Америката метрична резба със ситна стъпка??? Ще трябва пак да звъня до БГ

        Болтчета има по нета и са центове,каквито размери и резби искаш,рови и ще намериш.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #79
          От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

          Докторите са на някоя друга страница.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #80
            От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Избра ли и оптика ?
            Заръчах едно ПУ според някои съвети ... дават го да е произведено 1943 от Ленинградкия завод (които тогава е бил евакуиран в Омск) и минало инспекция през 1965. Иглежда повече от добре, но ще се разбере със сигурност когато дойде (винаги има риск като купуваш котка в торба).

            Коментар


            • #81
              От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Болтчета има по нета и са центове,каквито размери и резби искаш,рови и ще намериш.
              Благодаря за инфото. Знам ги и Мак Мастер и Грейнджер.За мен въпросът е принципен - не обичам да ми вземат $7-8 за транспорт на нещо което струва 50 ц. Може би щото в БГ* болтове и гайки никога не съм купувал

              Коментар


              • #82
                От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                И двете решения не ми изглаждат много елегантни, но явно за карабина която е мислена за всичко друго, но не и за прецизна стрелба с оптика, без по драстична намеса на оръжейник, такива няма!
                Съгласен съм по принцип - от месец насам изчетох де що има издадена и неиздадена литература за оптика на СКС. Вариантите са много, но всички си имат недостатъци: или трябва да сваляш прицела при всяко чистене, или са много тежки и обемисти, или пък са монтирани където не бива (върху газовата тръбичка) или трябва да дупчиш цевната кутия. Аз съм се спрял на вариант подобен на снимката - при мен цевната кутия си дойде с резбови отвори. А на оръжейник няма да ходя ....то какъв е кефа аако не си го направиш сам.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1752.jpg
Прегледи:1
Размер:256.0 КБ
ID:5742941

                Коментар


                • #83
                  От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                  Най-сетне завърших тунинговането и сглобих "китайчето". Благодаря на всички форумци, които ми даваха полезни съвети!
                  Не съм много добър във фотографията, така че не ми придиряйте


                  А, и една загадка за "знаещите": Направил съм една доработка, която я няма на оригинала. Може ли да я откриете?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:383.0 КБ
ID:5751950Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:373.1 КБ
ID:5751951

                  Коментар


                  • #84
                    От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                    Суцурно не е това, но си сложил задтилък
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #85
                      От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                      Заменил си дървената полуложа, с нещо надупчено метално, да го наречем "полукожух", по аналогия с ППШпагин/Судаев, в резултат на което визията леко наподобява тази на СВТ, но там въпросния елемент е по-напред, в зоната на газовата тръбичка...Първоначално, като видях снимката, ми заприлича на уивър/пикатина база, но после като се вгледах, разбрах че не е...пълнителя и задтилъка също не са щатните, но те едва ли, се броят
                      Последно редактирано от emil5koff; 01-05-17, 22:08.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                        Сега като си прочетох "загадката", установих че формулирал правилно въпроса ..... би трябвало да е по-скоро, не какво го няма на оригинала (т.е. какво е добавено), а какво не може да бъде по този начин на стандартно изделие (без доработка).

                        Инак в смисъла на първоначалния въпрос сте прави: газовата тръбичка е "автърмаркет" - така си дойде от предишния собственик. Задтилъка го сложих за да удължа малко ложата на приклада. Явно е правена за много дребни хора (пушката е Норинко) и прицелът ми се опираше в носа.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                          Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
                          Явно е правена за много дребни хора (пушката е Норинко) и прицелът ми се опираше в носа.
                          Или са я ползвали много дебело облечени
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X