Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за карабина СКС 7.62х39

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

    SWFA SS 1-4 с подсветка имам на един Калашник и за около и под 250 долара съм доволен и то много.Е тежи и не е Първа Фокална ,но пък е проста кръстачка и гледа много добре за тия пари пък и е яка.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #62
      От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

      За мен идеалната оптика за тази пушка е българската на ОМЗ-София 4х24. Мерната скала е разграфена по балистиката на 7,62х39, като има и далекомерна скала с база 1,7м (или 1,5м-леко приведен човек- не съм сигурен). Тази оптика е компактна, лека и здрава. С такава съм стрелялс СЛР на 350м, при силен вятър на пориви, по падащи мишени с размер на човешка глава. Всеки 3-4-ти изстрел ги сваляше.... Основния проблем е, че вече не се произвеждат и ги има само втора ръка
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #63
        От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

        Приближение Х4 за прецизна стрелба на 120/150м е малко към много малко.За закупуването на оптика ,а и не само правилния подход е определяне на сума,та дори и ориентировачна.

        Коментар


        • #64
          От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Аз лично само хубави неща мога да кажа са българските на ОМЗ Панагюрище ама при вас зад голямата вода едва ли ги има . Другите хубави на които съм попадал са чешките Артемис. На тази карабина оптика повече от 3 - 4 кратно приближаване няма смисъл . Ако намериш руска ПУ или ПД те са неубиваеми . Това е при нас при теб избор има огромен . То и тука има ама цените са яки .
          ПУ прицели има тук в 2 варианта: 1 - произведен сега от WPA в Русия, като е 1:1 копие на оригинала и 2 - има такива за които се твърди, че са оригинални произведени през ВСВ. .... Аз лично не съм съгурен колко може да е надеждно едно изделие на 70-75 години???
          Аз си мислех за нещо така по-модерно (разни червени, зелени точки, холограми) , а инак ПУ-то нямам проблем да го намеря..

          Коментар


          • #65
            От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

            Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
            ПУ прицели има тук в 2 варианта: 1 - произведен сега от WPA в Русия, като е 1:1 копие на оригинала и 2 - има такива за които се твърди, че са оригинални произведени през ВСВ. .... Аз лично не съм съгурен колко може да е надеждно едно изделие на 70-75 години???
            Аз си мислех за нещо така по-модерно (разни червени, зелени точки, холограми) , а инак ПУ-то нямам проблем да го намеря..
            Мятай и тогава един Vortex Viper pst 1-4x24...Може да дойде малко скъпа, но си струва всеки цент...
            http://www.vortexoptics.com/product/...eticle/reticle

            Коментар


            • #66
              От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

              Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
              ПУ прицели има тук в 2 варианта: 1 - произведен сега от WPA в Русия, като е 1:1 копие на оригинала и 2 - има такива за които се твърди, че са оригинални произведени през ВСВ. .... Аз лично не съм съгурен колко може да е надеждно едно изделие на 70-75 години???
              Аз си мислех за нещо така по-модерно (разни червени, зелени точки, холограми) , а инак ПУ-то нямам проблем да го намеря..
              Надеждно е та няма на къде повече . И да не са от втората световна сигурно са от шейсетте години на миналия век и качеството на обработката на лещите вътре е на ниво . В новите един господ знае коя е със стъклени лещи .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #67
                От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                Do Sek1
                Имах впредвид, че на някои външният им вид не вдъхва доверие. Ей тука една снимка за илюстрация ....то вътре може да си е наред, ама кой да ми каже (тези бройки естесвено нямат гаранция). Вярно има някои дето изглеждат "чисто нови", ама са по-рядко и цените им са в друг порядък.


                До Emil5koff
                Благодаря за препоръката - цената наистина си я бива . Това мога да го преглътна с малко повече водка , но има нещо което друго което ме притеснява - дължината е 25 см. Няма как да сложа цяла релса, ще трябва да е на конзола над цевната кутия. Не ме въодушевява идеята прицелът да е точно над затвора и летящите гилзи. Ако пък го издърпам назад май ще трябва да стрелям без да прикладвам .......може би не се сещам за някоя гяволия.


                Един приятел който има калашник ми препоръча ей това нещо, бил много доволен
                http://www.primaryarms.com/primary-a...e-pac3xak300bo
                Размерите ще паснат много по-добре на мойта компановка и има доста екстрички.


                Та сега се колбая между ПУ и това горе:
                За ПУ-то - не знам как се справя когато навън е по-тъмно. За тая модерната магия - електониките и батериите малко ме плашат, че имат навик да отказват точно когато не трябва (случи ми се и оттогава винаги си нося резервни бартерии). Инак цените им са практически еднакви. Ези-тура?
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l1600.jpg
Прегледи:1
Размер:106.9 КБ
ID:5742553

                Коментар


                • #68
                  От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                  Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                  Приближение Х4 за прецизна стрелба на 120/150м е малко към много малко.
                  През ВСВ болшинството снайперски оптики са били х4 (от всички воюващи страни), пък са умервали цел с големината на човешка глава от 500-600м.
                  На оръжия под патрон 7,62х39 по-голямо увеличение не им трябва според мен.
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                    С око и 1-100 ставало ма аз или око нямам или не съм на война та карам поне двойно увеличение на всеки 100 метра или 200 метра Х4 увеличение,300 до 400 метра Х 6 и на 16 инча цев в 309 Х 15 та ега като порастна да я разпьна до 700-800 метра.

                    До преди няколко години на война са ходили с 10 ма 25 годишни очи с опит.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #70
                      От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                      И аз така ги виждам нещата (или по-скоро не ги виждам) до 200м увеличение 4
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #71
                        От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                        Използва се но обработката му е много по скъпа и трудоемка а технологията на полимерите се разви много и ги леят направо с нужните им качества . Нашите панагюрски оптики са стъклени . Сваровски също Имам на село един немски артилерийски бинокъл Цайс донесен от единя ми дядо като трофей през втората световна . Масивен и тежък бинокъл мога цял ден да гледам през него без да ми се уморят очите . Имам и няколко леки съвременни вероятно китайски Таско след 15 - 20 минути си усещаш пясъка в очите . Нося най лекия като ходя на лов само защото е лек и не го усещам на врата ама повече от няколко минути не гледам през него . Стъклото си е стъкло .
                        Последно редактирано от sek.1; 04-02-17, 05:41.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #72
                          От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS
                          Я кажи марката коя е,че и аз не чупя.Аз доволен от друга марка,пак стькло и за очила и за оптики,пласмасата е като гумената жена ........или поне така казват
                          Логото е на Цайс...
                          Първоначално публикуван от Чичо
                          Бе не е баш по темата ма.
                          Тъй като и аз често чупех на средата втория чифт за наблизо който ми седеше във вътрешния джоб, реших да си направя полифокални/прогресив очила които гледат на всякакви дистанции. Оптичката, позната естествено ми предложи "мерцедеса" Цайс, фотосоларни. Като каза цената на едно стъкло и...разочарованието ми беше видимо. Обаче както казах позната, изключително приятна жена откъдето и да я погледнеш, по-млада от мен започнахме едни преговори, оказа се, че тъкмо имало някаква промоция, след един час кандисах. Стъкла с холограмата и гаранция, рамка и труд ми излезе една заплата, колкото взех Ладата. Но пък не ги свалям
                          И при мен същата работа..."очиларката" позната...с дълбоко деколте...Аз, вярно не виждам на делече, ама колко да не виждам!? Има-няма диоптър и малко, а пък такива "неравности по терена" няма как да не ги забележа...Уж имало действаща промоция свързана с 90-годишнината на фирмата, плюс отстъпка за работата...Абе, накрая кандисах...В сравнение с Чичо съм минал "по-тънко", защото наблизо все още виждам добре, т.е. моите са фотосолрни, но са полифокални....В тази връзка, като знам колко "стъкло" и "желязо" има в една оптика, винаги съм се чудил, как братята китайци ги докарват на тези цени...!?И за да е съвсем извън темата, тъй като по-горе стана въпрос за оптика с четирикратно увеличение, и аз съм на мнение, че не бива да се подценяват възможностите на същата до към 200-250 м....Ето някоя снимка на мишени стреляни с такова увеличение на 100 м., при това, с относително евтини заводски патрони....Стрелбата е без очилата, само с диоптеричния коректор на оптиката...
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0013.jpg
Прегледи:1
Размер:39.3 КБ
ID:5742748 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0027.jpg
Прегледи:1
Размер:46.8 КБ
ID:5742750 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0088.jpg
Прегледи:1
Размер:60.1 КБ
ID:5742751 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0082.jpg
Прегледи:1
Размер:90.8 КБ
ID:5742749
                          Последно редактирано от emil5koff; 04-02-17, 20:49.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                            Отлична групираност, но трябва малко корекция на мерната точка.
                            Не знам оптиката с едно щракане колко измества.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • #74
                              От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                              Отлична групираност, но трябва малко корекция на мерната точка.
                              Не знам оптиката с едно щракане колко измества.
                              1/2 МОА, прострелката е 4 см. над мерната точка на 100 м с патрон Геко Таргет 170 грн. (последните две мишени)

                              Коментар


                              • #75
                                От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                                Сега по - сериозно: днес за първи път ми остана малко време да се позанимавам с СКС-а. Оказа, се че тая мадама няма ни резби, ни винтчета - просто няма къде човек да си пробва отвертките! Е, изключая закрепването не щика, ама аз него не го броя - при мен дойде демонтиран. А винтчето го няма .... как се намира у Америката метрична резба със ситна стъпка??? Ще трябва пак да звъня до БГ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X