Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за карабина СКС 7.62х39

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

    Peniko, причината да няма чисто Български Калашник е-

    Title 18 Chapter 44 Section 922(r) of the United States Code, defined further by Title 27 Part 478.39 of the Code of Federal Regulation (CFR), ambiguously restricts semiautomatic rifles and shotguns to no more 10 imported parts from a list of 20 parts.

    Най общо казано, поне половината части трябва да са тукашна изработка. Виж страницата на K-var, имам арсеналски калашници и в двата калибъра. Е, приклада, пълнителя, муфата и ... не били български. Така е, като гласуват за идиоти...
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #17
      От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

      Като споменахте евтиния патрон 7,62Х39 у нас всички запаси заминаха за Сирия, че и новопроизведените боеприпаси и патрон под 50ст. вече няма! Колко струват патроните в САЩ?
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #18
        От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

        Сандъче с 1000 патрона е $220.00+ доставката по интернет /$20-$30/. Говорим за руски муниции.

        http://www.sgammo.com/product/golden...n-russian-ammo
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #19
          От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          Сандъче с 1000 патрона е $220.00+ доставката по интернет /$20-$30/. Говорим за руски муниции.

          http://www.sgammo.com/product/golden...n-russian-ammo
          Тоест 24-25цента на патрон. Очевидно войната в Сирия трайно е вдигнала търсенето и съответно цената на патроните в целия свят. Преди няколко години у нас имаше патрони по 15-20ст на бр.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #20
            От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            Тоест 24-25цента на патрон. Очевидно войната в Сирия трайно е вдигнала търсенето и съответно цената на патроните в целия свят. Преди няколко години у нас имаше патрони по 15-20ст на бр.
            Сладки спомени Жоре, сладки спомени..... Вече на цени от 45 стотинки се радваме ако открием.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #21
              От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

              23-25 цента на патрон е нормално до евтино тук,5.45 и той е там вече,че и 2 цента горница ма няма избор.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                NIKSD
                Благодаря за инфото - този детайл не ми беше известен. Аз явно съм свързал разправиите покрай търговската марка Арсенал (нашия и Вегаския) със факта, че няма 100% нашенски "автомат тип АК".
                Проверих сайта - вярно имат доста неща , ама и цените са "доста" ..... за тия пари мога да взема 3 "сръбкинчета" и за някой патрон отгоре ще остане.

                Коментар


                • #23
                  От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  Като споменахте евтиния патрон 7,62Х39 у нас всички запаси заминаха за Сирия, че и новопроизведените боеприпаси и патрон под 50ст. вече няма! Колко струват патроните в САЩ?
                  По сегашния курс излиза, че цените в САЩ и в БГ са практически еднакви. Аз обаче не съм убеден, че войната в Сирия е причината за цените "по целия свят" - за БГ сигурно е вярно (не зная каккъв е днешният производствен капацитет и търсенето) ..... не много отдавна звънях в Лясковец щото ми трябваха някои неща за Аркуса. Човекът с когото говорих (много учтив и комптентен) спомена между другото, че Аркусът не е "спрян" а просто "отложен", понеже в момента били фокусирани над големи и спешни поръчки .... това вие го тълкувайте.


                  Като става дума за "целия свят" логиката ми е следната: Със сигурност Русия осигурява снабдяването на контингента си и на тези които са от нейната страна. Теоретически остават 50% потенциални "клиенти". Е, не зная колко точно им е бройката и разходите ама пък цял свят да не може да им насмогне?


                  Специално тук в америчко истерията с липсата на муниции се яви преди няколко години, кога Обамата в началото на втория си мандат се беше много разлютил на тема оръжие и през ден правеше "силни изявления". В един момент се получи парадокс - пушкала имаше навсякъде, патрони йок. Спомям си, че тогава точно търсех 22LR - ходех през ден до кварталния дилър, а той вдига рамене и вика: Всичко е по предварителна заявка и до края на деня е продадено, спомних си Лукановата зима и купоните. .... След няколко месеца дефицитът изчезна, ама на други цени - преди него 22LR се взимаха м/у 4-5 цента за бройка, сега са около 10 ц/бр и така е с всички други калибри. Та аз смятам, че това си е чиста проба манипулация на пазара по схемата "Граби народе, че днеска има утре няма".....ама как викат западните комшии - "А бе нек' сме живи па ако ни йе*^т"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                    Да вземеш оръжие с не хромирана цев изисква много поддръжка и грижа!По къс живот!За война няма смисъл да се хромирват живота на войника не е бил дълъг и цената на оръжието е важна!
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                      Гробаря го каза най-добре! Аз и за това залагам на нашенския Арсенал. Аз съм моряк, не ги разбирам пушкалата, и за това купувам това, което е доказано добро.
                      По въпроса с мунициите- Калифорния се запасява зверски, и до вчера, не беше само Калифорния. И после предлагане/търсене=$$$$
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                        По принцип сте прави, колеги!
                        От друга страна обаче аз съм маниак на тема 'чистене/смазване' - след стрелба оръжието го чистя на същия ден. Когато съм по-надалеч винаги си нося гъвкав шомпол (жило) и течност за чистене - като свърша патроните пущам няколко парцалчета още на горещо. Не ходя на ловни походи из джендемите в дъжд, кал и сняг. .... т.е. моите железца са разглезени "градски чада".
                        Та като рекохте и се замислих - никога не съм се интерсувал откога хромирането на цевите е въведено масово, ама на мен тъй или инак 2/3 от "инструментариума" ми надали има тая екстра. Просто защото е произведен между 1925 и 1965 г.


                        Инак и ние тук се запасяваме с муниции доколкото можем. Само че съм на кофти място и много взеха да ме режат от 1-2 г насам ... все по-често чувам "*Извиняайте господине, но не изпращаме до този адрес".

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                          Пробвай в Калифорнистан, от другата година не пращат на никакъв адрес... Защото лошия ще го домързи да кара 2 часа до Аризона и да си напълни багажника... Идиоти.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                            Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
                            не много отдавна звънях в Лясковец щото ми трябваха някои неща за Аркуса. Човекът с когото говорих (много учтив и комптентен) спомена между другото, че Аркусът не е "спрян" а просто "отложен", понеже в момента били фокусирани над големи и спешни поръчки .... това вие го тълкувайте.
                            Завода в Лясковец имаше съвсем друг производствен профил в схемата на родния ВПК . В началото на така наречената демокрация просто остана без работа защото пазарите на нашия ВПК ги взеха други . По складовете имаше натрупани доволно големи количества от техните изделия и завода някак си трябваше да оцелява . Пуснаха серията пистолети Аркус после дойде еврейската поръчка и така завода оцеля през трудните години . Сега търсенето на тяхната продукция се покачи стотици пъти и производството на КНО от основно производство стана излишно главоболие към което едва ли ще се върнат ако не са на зор . Пазара на КНО е преситен от качествени оръжия на нормални цени и ново оръжие много трудно се налага на пазара . Да спреш от производство нещо което вече с много години труд си наложил и то на неограничен пазар като американския е меко казано глупост . Вероятността после да се върнеш на тези пазари е минимална и едва ли ще е в същите обеми .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                              Sek1


                              С риск да ни обявят в "извънтемие":
                              Следя всичко което се пише за Аркуса от мойта страна. Единствените забележки които съм виждал са - не толкова перфектното външно полиране (американците обичат всичко да е меко и гладко като ...) и откъде могат да се снабдят с резервни части при нужда. Даже някои ентусиасти звъняли директно в завода .....ама не могли да се разберат по някаква причина

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мнение за карабина СКС 7.62х39

                                Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
                                Sek1


                                С риск да ни обявят в "извънтемие":
                                Следя всичко което се пише за Аркуса от мойта страна. Единствените забележки които съм виждал са - не толкова перфектното външно полиране (американците обичат всичко да е меко и гладко като ...) и откъде могат да се снабдят с резервни части при нужда. Даже някои ентусиасти звъняли директно в завода .....ама не могли да се разберат по някаква причина
                                Аркус си е 1 към 1 Браунинг НР като механика . Въртял съм лично цев и други части за проба . На времето като работех в БЕТА имах доста контакти със завода но от тогава минаха доста години и хората с които аз контактувах вече ги няма там . Ще пробвам тия дни да се свържа с някой от старите ми контакти там . В общи линии на завода им куца сериозно маркетинга .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X