Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да се посмеем на климатичните „изненади", в зависимост от сезона

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да се посмеем на климатичните „изненади", в зависимост от сезона

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-e90e42a251954e945f62e49c0ca009e6dd9dc4957cbbfd705fcc5d6284c2728c_full.jpg
Прегледи:1
Размер:75.9 КБ
ID:6126138
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

  • #2
    От: Да се посмеем на климатичните „изненади", в зависимост от сезона

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Siberia1.jpg
Прегледи:1
Размер:108.5 КБ
ID:5740002
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #3
      От: Да се посмеем на климатичните „изненади", в зависимост от сезона

      Руснак звъни на приятеля си в Новосибирск:
      – Как сте? Студено ли е при вас?
      – Е, нали знаеш, студено е!
      – Колко е в момента – минус 50°, минус 60° градуса?
      – Ааа, няма такова нещо. Минус 15°, минус 20° най-много!
      – По телевизията казаха, че било минус 60°!
      – Ааа, ти за навън ли питаш?
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #4
        От: Да се посмеем на климатичните „изненади", в зависимост от сезона



        Якутия температура -51С градусов холода, город Якутск , центр проспект Ленина , обычный рабочий день после обеда , зимой в Якутии темнеет уже к 15:30 дня темнота зимой.
        Suzuki Jimny, 1.3, 2009

        Коментар


        • #5
          От: Да се посмеем на климатичните „изненади", в зависимост от сезона

          Божеее ние тука се осрахме на -15 пъктези хич не им пука че е -50

          Коментар


          • #6
            От: Да се посмеем на климатичните „изненади", в зависимост от сезона

            Родните журналисти радват

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pst.jpg
Прегледи:1
Размер:106.8 КБ
ID:5740020
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • #7
              От: Да се посмеем на климатичните „изненади", в зависимост от сезона

              За Якутия не знам, но съм работил в Новосибирск през зимата. Да е студено - не е чак толкова, минус 50 е като тука минус 20, защото там е по- сухо.
              В сградите - апартаменти и служебни, винаги е поне 28 градуса жега, парното на макс, и се работи по риза. А нощно време и само по гащи в жега.

              Интересното беше първото зимно пристигане, началото на Януари.
              С една Латвия ме посрещат на летището и газ към хотела. Ама под 80 км/час не пада. А навсякъде лед... Гледам, пред нас завива кола и си мисля - край, размазахме се! Нашия бие спирачки и културно пропуска другия, все едно май месец на Подуене. Като ме видя опулен, се смее - Шипьi !!! Тоест гумите с шипове.

              Другия майтап, покрай пътя, навсякъде малки лампи, по метър, като градинските, и светло! Казвам му - много красиви лампи имате! Той пак се хили - това са стълбовете с лампите, през август са по 12 метра !!!
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • #8
                От: Да се посмеем на климатичните „изненади", в зависимост от сезона

                Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                Другия майтап, покрай пътя, навсякъде малки лампи, по метър, като градинските, и светло! Казвам му - много красиви лампи имате! Той пак се хили - това са стълбовете с лампите, през август са по 12 метра !!!
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #9
                  От: Да се посмеем на климатичните „изненади", в зависимост от сезона

                  ха ха ха Веско ми припомни младините

                  Коментар


                  • #10
                    От: Да се посмеем на климатичните „изненади", в зависимост от сезона

                    За Якутск ме впечатлиха не толкова температурите, колкото състоянието на пътното платно, тротоарите и обществения транспорт. Виждате какви са им автобусите, как карат и колко начесто са.
                    Якутск е все пак (на ауспуха на географията), не е Монреал или Осло. А аз гледам какво става в нашата европейска столица в която зимата не е по-различна откакто бях дете преди около 50 години.
                    Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                    Коментар


                    • #11
                      От: Да се посмеем на климатичните „изненади", в зависимост от сезона

                      Загледах се по колите там, не видях нито едно BMW, например...
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #12
                        От: Да се посмеем на климатичните „изненади", в зависимост от сезона

                        Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                        А аз гледам какво става в нашата европейска столица в която зимата не е по-различна откакто бях дете преди около 50 години.
                        Май просто не шофьорствахме "по него време" и не сме се вълнували от проблемите с почистването на улици и шосета. Аз помня едни пъртини по тротоарите, наоколо сняг до кръста (на дете-ученик в основното училище) и чат-пат в "Ленински съботник" да се надигнат "съкооператорите" да изринат снега около блока. Същото правехме и около училище и в училищния двор вместо първи час. Малкото коли из кварталите се движеха с вериги (то и "зимни гуми" нямаше). Нямаше го общинският рекет с глобите за непочистен сняг пред търговски обекти, сега гледам на практика тротоарите в центъра са изблизани "до плочник". Изсипваха по кьошетата купчини сгурия - една червеникава такава, сигурно от пещите на "Кремиковци" и ръсеха из цяла София с нея, после цяла пролет я духаха ветровете и разкалваха дъждовете. Сега се истеризира медийно снеговалежът.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да се посмеем на климатичните „изненади", в зависимост от сезона

                          Веско, предполагам, че са били от обикновените улични лампи на 2,5 метра колец и са през около 10 -15 метра. Те приличат на градински. Онези на 12 метра колец, са като нашите на същия - огромни осветителни тела и са през около 50 метра.

                          А аз имам един любим цитат от Джек Лондон. Мисля, че беше в "Сияйна Зора" - "Последните три дни рязко се затопли. Стана -35С." Имаше и пояснение за читателите от Калифорния, че след -55, -35 си е доста затопляне.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Да се посмеем на климатичните „изненади", в зависимост от сезона

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Май просто не шофьорствахме "по него време" и не сме се вълнували от проблемите с почистването на улици и шосета. Аз помня едни пъртини по тротоарите, наоколо сняг до кръста (на дете-ученик в основното училище) и чат-пат в "Ленински съботник" да се надигнат "съкооператорите" да изринат снега около блока. .....
                            Ти недей. Живеехме на Ситняково, тесните павирани улички зад Военната академия. На татко Москвичът-403 си паркираше на улицата плътно до тротоара и никога не се е налагало да се изгребва около него за да тръгне. Тогава по Иван-Асен II вървяха трамваи и никога не е било проблем да се добереш до спирката, както гледам сега тук автобусните спирки из Овча купел.
                            Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                            Коментар


                            • #15
                              От: Да се посмеем на климатичните „изненади", в зависимост от сезона

                              Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                              Ти недей. Живеехме на Ситняково, тесните павирани улички зад Военната академия. На татко Москвичът-403 си паркираше на улицата плътно до тротоара и никога не се е налагало да се изгребва около него за да тръгне. Тогава по Иван-Асен II вървяха трамваи и никога не е било проблем да се добереш до спирката, както гледам сега тук автобусните спирки из Овча купел.
                              E, ЦентАро си е ЦентАр. Па и траНваЙте си имаха едни такива зелени с гребло отпред, дето минаваха, разчистваха релсите, а после докарваха цигани, понякога и затворници да изгребат насметеното от греблото с лопати и да го натоварят на камиони. Прочее, гледам сегашните ПерниСофийски булеварди са изчистени до асВалт и сняг на купчини по краЙщата им няма. Сигурно някакъв подобен технологиЙ са приложили?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X